Skocz do zawartości

CompSport 1.8 TSI


b_easy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, przybysz86 napisał:

pytanie mam bo mnie to zawsze intrygowało - czy jest sens stage 3 na ośce? Tym się da jeszcze skręcać? :D

Na pewno lepiej niż seria. Wszystkie Stage 3 są używane jako daily cary przez cały rok.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, przybysz86 napisał:

pytanie mam bo mnie to zawsze intrygowało - czy jest sens stage 3 na ośce? Tym się da jeszcze skręcać? :D

Jakbym nie wydawał kasy na nowe autko rodzinne, to zapewne stage 4 by się pojawił. Obecnie 380 ps/450 Nm i żadnych problemów, skręca nawet lepiej, trzyma się zakrętów bo na gwincie AP, komfort lepszy niż w serii. Nawet moja żona umie tym spokojnie oczywiście jeździć, a do Xtraila się boi bo za duży ;-)

Jedyny ból, że opony max. na 3 miechy z przodu starczają ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że zadam laickie pytanie: jak ze spalaniem po 0.5 lub 1? Więcej/mniej/tyle samo? ;) Po roku jazdy nosi mnie, żeby mojego Scout'a 1.8 podciągnąć trochę w górę. Mam jeszcze 3lata gwarancji, a że kompletnie zielony jestem w tych tematach, to pewnie bezpiecznie zrobiłbym 0.5. Mam jeszcze kilka przeglądów w ASO przed sobą. Takie zmiany pociągają za sobą coś jeszcze? Częstsze zmiany oleju, filtrów, etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szpo Jeżeli jeździsz tak jak przed czipem lub boxem to spalanie w dół 0,5-1 l/setkę. Z doświadczenia powiem, że raczej jednak wzrasta, bo częściej sprawdzasz możliwości samochodu ;-) Olej trza co 15 tys. km max. wymieniać, można jeszcze wkładkę k&n filtra powietrza założyć. Ogólnie to są bardzo bezpieczne modyfikacje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Wolf napisał:

Jak to jest z tymi filtrami k&n bo sam sie zastanawialem ale po przeczytaniu kilkunastu for odpuscilem sobie, zwlaszcza jak zobaczylem porownanie z hamowni gdzie nie bylo zadnych przyrostow :D

Ja mam u siebie K&N.

Jak z nim jest?
Hmm... Silnik jeszcze żyje. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kamil RS230 napisał:

Stage 1 jest bezpieczniejszy dla silnika.

Możesz krótko rozwinąć tę myśl? :) Dopłacałem do gwarancji, więc nie chciałbym z niej rezygnować. Tym bardziej, że auto to też po części moje narzędzie pracy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szpo Panowie @anomal @ucho235 @maro @Adriandeska Bardziej się znają na tych sprawach i może coś wyjaśnią:) 

Ja za darmo dostałem przedłużoną gwarancję i też się boję jej utraty ale raz się żyje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szpo napisał:

Pozwólcie, że zadam laickie pytanie: jak ze spalaniem po 0.5 lub 1? Więcej/mniej/tyle samo? ;) Po roku jazdy nosi mnie, żeby mojego Scout'a 1.8 podciągnąć trochę w górę. Mam jeszcze 3lata gwarancji, a że kompletnie zielony jestem w tych tematach, to pewnie bezpiecznie zrobiłbym 0.5. Mam jeszcze kilka przeglądów w ASO przed sobą. Takie zmiany pociągają za sobą coś jeszcze? Częstsze zmiany oleju, filtrów, etc?

wykupiłem dodatkową, a i tak zrobiłem program :D

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo stać mnie! Proste :D Też tak zrobiłem. Ledwo 8k przejechane i wszystko wina tych tutaj delikwentów :D Program często poprawia charakterystykę pracy silnika, bo jest tworzony konkretnie pod twój, a nie globalnie pod wszystkie tego typu motory - stąd jest lepszy i bardziej bezpieczny niż box. Do tego wszystko jest robione w granicach rozsądku i wykorzystuje potencjał, nic więcej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maliniak napisał:

 Program często poprawia charakterystykę pracy silnika, bo jest tworzony konkretnie pod twój, a nie globalnie pod wszystkie tego typu motory - stąd jest lepszy i bardziej bezpieczny niż box. Do tego wszystko jest robione w granicach rozsądku i wykorzystuje potencjał, nic więcej.

ale jest różnica między "program da lepsze rezultaty" a "box jest niebezpieczny".

Używając stwierdzenia, że program jest bezpieczniejszy sugerujesz, że box nie jest - czy faktycznie tak jest?
Bo jeśli box po prostu daje mniej przyrostu żeby zachować ten sam poziom bezpieczeństwa to jedno ale jeśli box daje mniej przyrostu i do tego mają mi tłoki przez głowicę wyskoczyć po 50k km to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team