Skocz do zawartości

CompSport 1.8 TSI


b_easy

Rekomendowane odpowiedzi

@przybysz86 Program jest napisany specjalnie do Twojego silnika. Także tu jest minimalne niebezpieczeństwo.

BOX to rzecz która jest napisana ogólnie do danej rodziny silników. Oszukuję mapę wtrysków, ciśnienie turbo itd. Program w Warszawie 1750. A BOX dobry 3500 Z Compsport.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamil RS230 napisał:

@przybysz86 Program jest napisany specjalnie do Twojego silnika. Także tu jest minimalne niebezpieczeństwo.

BOX to rzecz która jest napisana ogólnie do danej rodziny silników. Oszukuję mapę wtrysków, ciśnienie turbo itd. Program w Warszawie 1750. A BOX dobry 3500 Z Compsport.

nie zrozum mnie źle - nie twierdzę, że box jest lepszy ale pytam z ciekawości bo raczej w obawie przed utratą gwarancji jeśli już to zdecydował bym się na boxa. Niestety nie mam znajomości w ASO jak koledzy tutaj i raczej nie mogę liczyć na przymknięcie oka a samochód na leasingu trzeba (przynajmniej w teorii) trzymać w dobrym stanie i cholera wie jak zareagują na program.
Z Twojej wypowiedzi powiało chłodem, że program to opcja bezpieczna (sugerując, że box to wersja ryzykowna) stąd moje pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przybysz86 nikt tu raczej nie ma takich znajomości w ASO... po prostu w jednym przy zmodyfikowanym aucie będą się czepiać a w drugim nie... musisz znaleźć sobie ASO w Wawie które nie robi takich problemów (pewnie koledzy z Wawy ci pomogą) ;-) 

A z boxami to tak jak chłopaki piszą, jak masz napisany pod siebie box to spoko ale to kosztuje sporo, jak uniwersalny pod dany silnik to bym nawet nie ryzykował ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@scary - dzięki. sprawę przemyślę bo na pewno w tym roku nie będę nic kombinował. Raz, że samochód nowy (jeszcze na dotarciu więc nawet nie zdążyłem depnąć w podłogę jeszcze dobrze a dwa, że do tej pory nie licząc okazyjnego przejazdu paru kilometrów to najmocniejsza maszyna jaką prowadziłem to O2 FL 1.4 122KM więc coś czuję, że póki co fabryczne 180 wystarczy.
Ale wiadomo - apetyt rośnie w miarę je(z)dzenia ;)

Z resztą celowo wziąłem 1.8 z myślą o ewentualnym stage 1 w przyszłości.

Edytowane przez przybysz86 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po stage1 :) coz mogę powiedzieć uśmiech na twarzy cały czas :) mam nadzieję że nic się nie wydarzy, ale temperatury i chłodzenia pilnuje, olej wymiana co 15 tys (myślę czy za 5 nie wymienić prewencyjnie) i musi być dobrze - wszyscy robią :) niektórzy tu o wiele więcej dlubia ;)

Znajomy coś marudził o nadciągającym się łańcuchu - powiecie coś więcej? Chyba z zazdrości chciał mnie tylko wkur*** ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Shaarky napisał:

Znajomy coś marudził o nadciągającym się łańcuchu - powiecie coś więcej? Chyba z zazdrości chciał mnie tylko wkur*** ;)

To była bolączka poprzednich generacji z tego co pamiętam... w tej nie słyszałem żeby coś takiego się działo i z tego co mnie wiadomo została poprawiona ;-) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O panie, bo te TSI to zło, te dałnsajzingi, to się rozpadnie zanim zrobi 500k :D Rozmowy z ludźmi z innej epoki :D

@przybysz86 również byłem bardzo sceptyczny co do programu i chciałem boxa, bo się bałem o gwarancję - nie po to kupiłem nowy samochód z 4-letnią gwarancją żeby ją stracić, bez sensu nie? Ale jako, że lubię zapie... szybko jeździć, musiałem coś z tym zrobić, bo bardzo szybko przyzwyczaiłem się do serii (wyszło 247KM) i równie szybko okazało się to za mało :D Uznałem jednak, że box wychodzi za drogo i z pewnością może zrobić więcej szkody niż dobrze napisany program, który nie dość, że jest o połowę tańszy, to daje więcej. Wychodzę z założenia, że tam nie ma za bardzo co się popsuć. Też się wahałem i dużo na ten temat myślałem, ale na szczęście dość szybko się nawróciłem po kilku dyskusjach na forum :) I podobnie jak w przypadku wielu osób tutaj samochód jest leasingowany. Jeżeli podejdziesz to tematu rozsądnie, będziesz dbać, a nie bezmyślnie katować to nic złego nie powinno się dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że mój kurak też był leasingowany i połowę, czyli 2 lata leasingu był przerabiany do obecnej mocy i stanu ;-) Tydzień temu wykupiłem dziada :-D Teraz wziąłem Xtraila 1.6 t i już myślę coby mu trochę dołożyć pary, ale soft z grzebaniem w sterowniku, więc chyba się złamię i po pół roku boxa za 2tysie wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maliniak - ja póki co kończę dotarcie. Dam sobie czas do końca zimy, żeby ogarnąć samochód we wszystkich porach roku i jak uznam, że chcę dorzucić do pieca to pojadę przegadać sprawę w CompSporcie jak to widzą spece - nie ma co się martwić na zapas a przed wiosną 2018 tego robić i tak nie planuję.
 

Edytowane przez przybysz86 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kamil RS230 napisał:

@przybysz86 z warszawy jesteś to lepiej do Witka na Mineralną 26 (o ile dobrze pamiętam) jechać. 

dzięki - będę bliżej decyzji to sie dowiem co i jak i będę zbierał kontaktu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Panowie, a jak z podatnością na tuning silnika 1.8 tsi (EA888) już tego z 2013 roku (bez problemów z pierścieniami).

Może ktoś kto to robił mógłby sie wypowiedzieć.

Jestem od ponad roku posiadaczem auta z tym silnikiem i nie moge sie nachwalić. Moc, dynamika, kultura pracy! Jednak, z czasem człowiek sie przyzwyczaja do mocy i chciałby miec więcej ?. U mnie to jest trochę tak z chiptuningiem : "Chciałbym ale się boje ?". Czy taki chip mocno obciąża silnik i podzespoły (sprzęgło, przeniesienie napędu itp.)? Chciałbym tym autem pojeździć jeszcze pare lat. Do tej pory jest bezawaryjne (ma obecnie 100 tys km) i fajnie jak by takim pozostało ? Nie chce niewiadomo jakich przyrostów mocy - zadowole sie + 20-30 koni, bo to już i tak uważam dużo. Co do miejsca gdzie bym to robi, to wielu poleca R-Performance i właśnie nad nimi sie zastanawiam. Ceny maja rozsądne.

Czy osoby ktore robily chip w tym silniku, zaopserwowaly jakes problemy z niezawodnościa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tyś. temu zrobiłem chip w R-Perf. O trwałości jednostki po tuningu wypowiedzieć się na razie nie mogę z racji małego przebiegu, są na forum osoby, które pewnie zrobiły już dziesiątki tyś kilometrów po modyfikacjach. Jeśli chodzi o wrażenia to niebo a ziemia. Przy strojeniu na 98 +50KM i ok 90nm. Trzeba styl jazdy trochę zmienić (większy moment obrotowy wymusza redukcje i rezygnację z deptania w gaz z niskich obrotów na wysokich biegach). Kiedy jednak się do tego przyzwyczaimy, każde wyprzedzanie wywołuje szeroki uśmiech. Wg magika z R-P, trzysta koni dla tego silnika to żaden wysiłek.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team