Skocz do zawartości

CompSport 1.8 TSI


b_easy

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Kuba napisał:

Kilka tyś. temu zrobiłem chip w R-Perf. O trwałości jednostki po tuningu wypowiedzieć się na razie nie mogę z racji małego przebiegu, są na forum osoby, które pewnie zrobiły już dziesiątki tyś kilometrów po modyfikacjach. Jeśli chodzi o wrażenia to niebo a ziemia. Przy strojeniu na 98 +50KM i ok 90nm. Trzeba styl jazdy trochę zmienić (większy moment obrotowy wymusza redukcje i rezygnację z deptania w gaz z niskich obrotów na wysokich biegach). Kiedy jednak się do tego przyzwyczaimy, każde wyprzedzanie wywołuje szeroki uśmiech. Wg magika z R-P, trzysta koni dla tego silnika to żaden wysiłek.

WOW 300 koni ?!!! A z ciekawości ile Ci seria pokazała?

Dlaczego paliwo 98? Przy dużym obciążeniu zaleca sie przejście na 98? Czy w ogóle po chipie trzeba 98 tankować, bo ja chyba jednak przy 95 wolałbym zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy strojeniu na 95 pewnie ok240 będzie. Dałem się przekonać na strojenie na 98 bo i tak zawsze je lałem. Wyszło 255 i trochę ponad 370 niutków. 310-320km było by z turbo od RSki i przynajmniej  downpipe (choć fajnie byłoby dodać intercooler). Ale to już wydatek ok 10k w złocie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2018 at 12:40, Dombek100 napisał:

WOW 300 koni ?!!! A z ciekawości ile Ci seria pokazała?

Dlaczego paliwo 98? Przy dużym obciążeniu zaleca sie przejście na 98? Czy w ogóle po chipie trzeba 98 tankować, bo ja chyba jednak przy 95 wolałbym zostać.

a dlaczego nie 98 ? ?
 

4 godziny temu, Kuba napisał:

 Te 30-40 koni. Chodzi o rożnicę pomiędzy strojeniem na 95 a strojeniem na 98? Takie są dysproporcje?

w rs tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepaść. W 1.8 przyrosty sa mniejsze to i dysproporcje nie takie wielkie będą. Tak czy inaczej jakiejś wielkiej różnicy w 1.8 przy strojeniu na 95 albo 98 pewnie w realnym życiu nie będzie widać. Jeśli ktoś nie goni z cyferkami na wykresie, to same ,,uwolnienie" momentu obrotowego delikatnym strojeniem odmieni auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kamil RS230 napisał:

@Roberto795 Nie Robert nie miałem ale tak mi Witek mówił jak rozmawiałem o programie. Że lepiej od razu 98 robić bo 95 prawie nie da efektu. 

efekt jest ale nie ma wow. Poza tym robiąc program pod 98 mozna jezdzic rowniez na 95 ale trzeba pamietac aby nie pałować wtedy auta-jeżdzić spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy programie i zmianie turbo na to RSki ile można się spodziewać? I jaki jest koszt takiej podmianki? ?

U mnie na programie i pełnym wydechu jest 280 i przyznaje jest git. Ale jakby się dało w rozsądnej cenie zrobić ciut więcej to byłoby git.

Pytanie czy skrzynia manual i sprzęgło wytrzyma to ciut ponad 300KM i 400Nm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Shaarky napisał:

Przy programie i zmianie turbo na to RSki ile można się spodziewać? I jaki jest koszt takiej podmianki? ?

U mnie na programie i pełnym wydechu jest 280 i przyznaje jest git. Ale jakby się dało w rozsądnej cenie zrobić ciut więcej to byłoby git.

Pytanie czy skrzynia manual i sprzęgło wytrzyma to ciut ponad 300KM i 400Nm?

300-320 KM i  380-400nm skrzynia i sprzegło ogarnie oczywiscie zalezy którego tunera KM i nm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A z ciekawości jak spalanie po chipie w tym 1.8 4x4 dsg? 

U mnie teraz na trasie oscyluje w okolicy 10.5 litra. Jak jadę 140 licznikowe to 9 dlatego uważam że nie kali się jeździć 140 🤷 

Mimo wszystko przesiadłem się z a4 3.0 v6 i czuje braki mocy w związku z czym mapa obowiązkowa. Jednak tu dochodzę do pewnego problemu pod tytułem skrzynia. 

Jeden warsztat mówi nie dłub w Nm bo się skrzynia rozpanie drugi mówi nie ma się czego bać. 

I teraz nie wiem kto ma rację. 

Skoda 2014 - 

Jakieś rady? Bo posty już stare więc doświadczeń na pewno sporo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 4x4 jest dq250, także jedź spokojnie na program i od razu też zrób program skrzyni. Co do spalania to ja takie mam po chipie, ale to wszystko zależy od stylu jazdy. Przy 140 tak 9.2 średnio pokazuje, ogólnie spalanie wzrosło ok 0.5 litra u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team