Skocz do zawartości

Oświetlenie LED wnętrza


matys

Rekomendowane odpowiedzi

@Sebdar ja wycinałem tego wąsa i stwierdziłem, że to przecież kawałek plastiku jest. @lec sama lampka wygląda dobrze i izolacja przewodu wchodzącego w lampkę powinna być ok, bardziej obawiałem się drugiego końca, tego, który wchodzi w miejsce żarówki W5W i dlatego po Twojej radzie postanowiłem porządnie to zaizolować.

Generalnie woda jest w lusterku i będzie ponieważ właśnie taka jest konstrukcja tego elementu. Jak padną lampki od Superskoda zamówię oryginalne od @lec z przejściówkami a w Skodzie będę musiał zamówić te spody lusterek, do których przykręcony jest kierunkowskaz i w których montowane są omawiane ledy. Dwa małe kawałki plastiku nie powinny kosztować majątku i wtedy spróbuję zamówić je od wersji poliftowej oczywiście po upewnieniu się, że zaczepy będą identyczne. Spody lusterek od wersji poliftowej dadzą mi pewność, że lampkę zamontuję bez żadnych niespodzianek, np. takich, że wąsy w wersji poliftowej są niżej, wyżej, szersze, itp.  

Edit:

Może ktoś sprawdzić w ETCE czy ta obudowa lusterka jest oznaczona takim samym numerem w wersji przed i po lifcie? Z pewnością ktoś skorzysta z takiej informacji tutaj.

Edytowane przez tomo1978 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomo1978 wiem że to kawałek plastiku, ale jak ci walnie mechanizm w lusterkach elektrycznych to jest szansa że ASO Ci powie że naprawa nie kwalifikuje się pod gwarancję. Jak przestaną działać żarówki osram wtedy pomyśle czy to ciąć czy nie. Na razie nie mam jakiegoś starszego parcia
Jest dobrze i lepiej niż było wcześniej. Bardziej zależało mi na odcieniu światła niż na tym żeby auto świeciło jak UFO

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Sebdar napisał:

@tomo1978 wiem że to kawałek plastiku, ale jak ci walnie mechanizm w lusterkach elektrycznych to jest szansa że ASO Ci powie że naprawa nie kwalifikuje się pod gwarancję. 

bardzo proszę o unikanie tego rodzaju absurdów na forum....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę o unikanie tego rodzaju absurdów na forum....
Nie rozumiem dlaczego absurd? Według gwarancji jakakolwiek ingerencja w oryginalne części auta powoduje że serwis może odmówić naprawy. Nie uważam tego za absurd, tylko fakt poparty umową która podpisujesz w momencie kupna auta, to także dotyczy się gwarancji. Może cos przeoczyłem bo nie mieszkam w Polsce i umowy gwarancyjne są inne.


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, byłem dzisiaj u @lec nabyłem zestaw MAX do O3. Zestaw super wszystko gra ale... do tylnego centralnego światła potrzebna przeróbka lustra ( wycięcie środkowego odbłyśnika bo z nim nie kontaktuje ) ośw led drzwi moim zdaniem zbędne. Przednia podsufitka trochę na siłę poszedłem i jedna oprawka do wymiany. Co do skarpetek to straszycie że gorące a wystarczy ppodważyć śrubokrętem odczepić kabelek dać ochłonąć i wymiana. Czas wymiany wszystkich żarówek na LED 2 drinki ( 1,5h ) bez pośpiechu. Lusterka najlepiej ustawić do wewnątrz i od zewnętrznej strony zdecydowanym ruchem wyciągnąć wkład 3 śrubki i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dawca ja mam to samo niczego nie przerabiałem :) a efekt super

Dnia 31.10.2017 at 23:47, dawca napisał:

Przednia podsufitka trochę na siłę poszedłem i jedna oprawka do wymiany

trzeba było bez drinków wymieniać :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to tematycznie nie najlepsze miejsce, trochę w temacie oświetlenia.

Jak moge sie dostać do komputera (Octavia III) , co trzeba zdemontować? Muszę sie konkretnie dostać do wtyczki C, w celu wpięcia przewodu do oświetlenia skarpetek

Tak od dołu od strony kierowcy to wygląda

bordnez.thumb.jpg.cd7bc69a62f11c85057c62e0e90d059d.jpg

Edytowane przez jackowski11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmujesz lewą boczną osłonę deski i możesz wyjąć jeszcze sobie mały schowek gdzie są bezpieczniki.

Chyba, że masz "masywne" ręce to możesz jeszcze zdjąć dla wygody osłonę pomiędzy progiem a podnóżkiem (po wcześniejszym zdjęciu dźwigi od otwierania maski.

Prosta robota

Edytowane przez balard12 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@balard12Dziekuje za  odpowiedz. Zdjąć Lewą oslone deski- tylko jak?

Zajrzalem, Od spodu mam tylko 1 wkret, to wystarczy?

I jak juz sie tam dostane to wtyk C jako kostka jest wyjmowany? Czy da rade sie wpiąć w pin bez wyciagania modulu C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczna osłona trzyma sie na metalowych spinkach.Musisz czymś cienkim  podważyć i zdjąć.

Zeby zamocować pin do wtyczki C (pierwsza od prawej) musisz ja wypiąć (zwolnić biała dźwignie-blokadę) i dodatkowo zdjąć osłonę samej wtyczki, co by dostać sie do wolnych gniazd pinów.

Montaż w odwrotnej kolejności. Dasz radę - trochę odwagi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2017 at 10:18, lec napisał:

@dawca nigdzie nic nie trzeba trzeba piłować :) dedyk to dedyk

tak to wyglada po włozeniu z tyłu przed założeniem szybki
w-lampce.jpg

aaa widzisz... a ja zdejmowałem cały plastik nie samą szybkę dobrze że jeszcze nie pociąłem.... dzisiaj wieczorem sprawdzę... Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do wnętrza kupiłem żaróweczki Philips W5W 4000K 360 LED (są jeszcze 6000K i 8000K). Białe ale nie w niebieskim odcieniu, przyjemne.

W mojej oktawce jest 5 szt. trzy z tyłu, dwie z przodu. Jedyny minus że drogie, 50 zł za 2 sztuki. Ale świetnie wykonane, ceramiczny trzonek. Pięknie się przyciemniają, nie migają. Polecam. Niżej fotka porównawcza ze zwykłą żarówką.

 DSC_1638.thumb.JPG.a7e06e06eb7576ec95281f927843ca6c.JPG

led.jpg

Edytowane przez kris_74 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to albo oczywiscie albo nie oczywiscie :) jako osoba która sie tym zajmuje na codzien od  10 lat mówie ze TEN sam efekt zrobisz za prawie 10x mniej i przy odpowiednim doborze tez nie bedzie problemu z odcieniami, trwałoscią itd itp. Takie premium ledy jest sens wkladac w oswietleniu zewnętrznym  - tam sie trwałosc przydaje, nie w srodku (bo nic ci z tego  ze wytrzymaja 30 lat a nie 15 jak inne mniej znanej marki). Nalezy tez pamietac ze ta trałosc jest wynikiem tego ze Philips dziala na bardzo małym obciązeniu procentowym tych ledów - innymi słowy swieci wyraznie słabiej niz modele konkurencyjne. Czasem to jest zaleta, a czasem wada. To jak z 200km silnikiem puszczonym na 1/4 mocy - bedzie prawie wieczny :)

Co wiecej nie mozesz tego Philips wlozyc wszedzie w ssrodku., poki wymieniles tylko 2 to bedzie ok, jak polecisz ze wszystkimi to przestanie ci dzialac sciemniacz i zaczna sie pojawiac w nocy świetliki...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team