Skocz do zawartości

Załamania na skórzanych fotelach


matys

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Na fotelu kierowcy mam w jednym miejscu taką pomarszczoną skórę, zawsze zwracam na to uwagę jak wysiadam i patrzę czy wszystko zabrałem - zawsze tez myślałem, że zaraz się gąbka w fotelu odkształci i napręży i skóra się wyprostuje...  Wczoraj jednak popatrzyłem przed wsiadaniem i tak jest cały czas a te wgniecenia są dość sztywne.
Pytanie co z tym fantem zrobić? Próbować skórę wyczyścić i jakimś impregnatem nawilżyć i zmiękczyć (np zestaw gliptone gt12+gt11) czy do ASO reklamować i rządać wymiany fotela na nowy? Najlepiej na te z O3 2017 bo ta alcantara perforowana zajebista i jeszcze pikowana jak w audi A8 :)

IMG_2828.jpeg

IMG_2829.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nic z tym nie robisz? w nowym aucie nie akceptuje takich rzeczy

jak bym chciał pomarszczone fotele to bym kupił używkę co ma 200 tys i wysiedziane fotele 

Edytowane przez matys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, matys napisał:

I nic z tym nie robisz?

Od początku tak miałem, ten fotel pełnej skóry zostawia właśnie takie właśnie zmarszczki po siedzeniu na nim. Taki urok tej skóry, w innych spotkanych RSach też takie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hubee napisał:

Bo to jest gowno na 2400zl. Nie oczekujcie jakosci z Audi za 15.000.

W testowce RS byla skora po roku i 14k km w stanie tragicznym. Dlatego nie dokupowalem tego "czegos skoropodobnego"

Reklamujcie!

@Hubee skóra w RS to nie jest skóra tylko materiał skórpodobny, ale w RS230 całe siedzisko wykonane jest ze skóry naturalnej więc nie powinna się tak zachowywać. No i w 230 nie dopłacasz za to tylko masz w standardzie.

Podjadę do ASO niech coś zaproponują.

A te nowe fotele mega fajne, tu na filmie widać od 3.30 mniej więcej ....  alcantara + pikowanie, jest moc, jedyna rzecz która podoba mi sie bardziej po lifcie....  ciekawe ile bym musiał wybulić jak bym oddał fotele do obszycia właśnie w taki sposób. Pewnie w 10 tysiach się nie zamknę :/ 
Przyznam, że ten nowy columbus z całym panelem od klimy w czarny połysku robią też mega wrażenie, oczywiście wizualne bo jako bajerami navi czy aplikacje to się nie jaram w dalszym ciągu.

 

Siedzenia OIII RS.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też mam takie coś. Używam do pielęgnacji Poor's Boy-a. Na początku mnie to trochę irytowało, a teraz to nie zwracam uwagi - Simply Clever ;). Jak się chce porządno skórę to trzeba dać do obszycia i po temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek na pewno dobry, ale Ty @Kamil RS230  nie masz jeszcze chyba na tyle zniszczonej i brudnej skóry. Ja kupiłem do pielęgnacji http://www.detailer.pl/sklep/tapicerka-skorzana/81-poorboys-world-leather-stuff-.html i jestem bardzo zadowolony. Skóra jest fajnie wygląda, nabrała koloru. Zrobię później zdjęcie to wrzucę, a impegnowałem jakoś w październiku i się ładnie utrzymuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, ucho235 napisał:

Środek na pewno dobry, ale Ty @Kamil RS230  nie masz jeszcze chyba na tyle zniszczonej i brudnej skóry. Ja kupiłem do pielęgnacji http://www.detailer.pl/sklep/tapicerka-skorzana/81-poorboys-world-leather-stuff-.html i jestem bardzo zadowolony. Skóra jest fajnie wygląda, nabrała koloru. Zrobię później zdjęcie to wrzucę, a impegnowałem jakoś w październiku i się ładnie utrzymuje. 

dokładnie. produkt wart swojej ceny. u mnie siedzenia konserwowane raz w miesiącu z przerwą w okresie zimowym (z uwagi na to że auto trzymam pod chmurką a środek na bazie wody)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Hubee napisał:

:D tylko w RS 230 Jest to samo co w RS 220 za dopłatą. :)

I właśnie na tej doplaconej skórze siedziałem. :P

I tu się mylisz. W RS220 jest skóra naturalna. A w RS 230 naturalna vehette. Nie wiem czym się to różni. Ale Nie  coś innego

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się nie uda nic wynegocjować w salonie to postaram Ci się to naciągnąć garażową metodą nawet na jakimś spocie ;) potrzebuję tylko prąd.

Dnia 12.01.2017 at 15:05, Kamil RS230 napisał:

Skóra jest czyściutka. Ale zawsze zabezpieczy. Na wiosnę będę zamawiał https://www.meguiars.pl/sklep-online/pozostale/zestawy/new-car-kit-detail.html i coś do skóry.

Nie kupuj tego. Uderz na PW to Ci polecę lepsze produkty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mickul napisał:

Jak Ci się nie uda nic wynegocjować w salonie to postaram Ci się to naciągnąć garażową metodą nawet na jakimś spocie ;) potrzebuję tylko prąd.

Nie kupuj tego. Uderz na PW to Ci polecę lepsze produkty.

No ok:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2017 at 19:07, Kamil RS230 napisał:

I tu się mylisz. W RS220 jest skóra naturalna. A w RS 230 naturalna vehette. Nie wiem czym się to różni. Ale Nie  coś innego

Skóra w RS230 ma nazwę "vachette". Trochę googlowałem I to z francuskiego "młoda krowa", więc to chyba skóra cielęca.

Czyli może być bardziej miękka od tej z 220 i tutaj cała różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, sebkoch napisał:

Skóra w RS230 ma nazwę "vachette". Trochę googlowałem I to z francuskiego "młoda krowa", więc to chyba skóra cielęca.

Czyli może być bardziej miękka od tej z 220 i tutaj cała różnica.

Tak tak dokładnie:) Przynajmniej wiadomo że to coś innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Siema, podpinam sie do tematu. Miałem podobny problem z tym ze u mnie materiał sie rozciagnał. Najpierw wymienili gabke. Pomogło w 50 %. Przy kolejnej wizycie w ASO przyznali wymiane poszycia na nowe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2017 at 10:21, Namo napisał:

Ja tam macałem skórę w RS230 i jest fajniejsza, może to był efekt, że nowe.

Muszę sprawdzić czy prowadnice mają taki sam rozstaw śrub co w O2FL, i czy kanapa by weszła... się mnie podobają take fane zice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wymienili to na gwarancji, po 15k znowu to samo się pojawia - taka wada fabryczna - co ciekawe, to pojawia się TYLKO na fotelu kierowcy, pasażer jest jak nowy mimo że u mnie to miejsce jest również bardzo często zajęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team