Skocz do zawartości

Oświetlenie tapicerki drzwi O3 FL


JerzyK

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mierzyłem się z tematem trochę na około, tzn mam kupione światłowody z Aliexpress, ale niestety natężenia prądu w drzwiach są tak niskie, że nie da rady napędzić nawet 2W żarówki w próbniku. Myślałem o pociągnięciu przewodów od oświetlenia skarpetek, ale za dużo zachodu. Jakby ktoś miał jakiś pomysł z chęcią skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja dzisiaj właśnie zamontowałem taki zestawik z Aliexpress i z efektu jestem zadowolony (ściemnianie działa wraz ze ściemnianiem wskaźników) :-D

1.thumb.jpg.b22d71c17e6eaa7fe621bf6d233e92f0.jpg2.thumb.jpg.d18259c3e9aac67bded09c5bf2fa2818.jpg3.thumb.jpg.e55d8023180c0f966f5d6275647ff907.jpg4.thumb.jpg.f283d97697e9834691f6b73bba9c9562.jpg5.thumb.jpg.be358af55f31f105e3cf0c7a37759035.jpg6.thumb.jpg.9b037e67281987abf29fea92924a640c.jpg7.thumb.jpg.eee31e3bdde2ef64297cd05ff80e6961.jpg

Edytowane przez -skaler- (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://s.aliexpress.com/bMnuMjeM
Pierwszy z brzegu bo trochę to u mnie leżało zanim je zamontowałem.  Też musisz sprawdzić jak jest pakowane bo ja miałem po 2 sztuki w opakowaniu. A tej aukcji jest 1 sztuka. 

Potem wystarczy znaleźć który pin w kostce odpowiada za podświetlenie przycisków  od podnoszenia szyb po stacyjce i najlepiej milimetrem bo próbnik nie zawsze chciał świecić. Miga koniec wpiąć się w instalację. Ja osobiście zrobiłem to na szybko złączki tylko przy tym jest trochę zabawy? Przewody z tej niby kostki zasilającej są na tyle cienkie że blaszka nie jest w stanie ich naciąć żeby przenieść napięcie. Ale na końcu są one lekko zalutowane i to odgiąłem na izolację i tym celowalem w nacięcie blaszki przy zagniataniu. Bo inaczej na 99% nie będzie świecić. Oczywiście można się wlutować ale nie chciało mi się w to bawić?? Resztą to inwencja osobista gdzie chcesz to umieścić w boczku żeby świeciło i na ile boczek pozwoli to puścić. Ja puszczałem spod bo niestety nie idzie ich przeciągnąć pod dekorem bez jego uszkodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sq9kwq napisał:

Rozbierales tapicerke na drzwiach?

Tak bo pod nią schowany jest nadmiar tej taśmy ledowej jak i kostka "zasilająca" która jest w zestawie. Z resztą trzeba ją ściągnąć żeby mieć swobodny dostęp do instalacji elektrycznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie żadnych nie zrobiłem :-(:-(

Same boczki nie. Trzymają się na samych spinkach. Warto mieć taki zestawikScreenshot_20171126-085455.thumb.png.8d44e83020cbec68b26d8028620bf135.png

Trzeba pamiętać o odkręceniu dwóch śrub. Jedna jest na środku w drzwiach kierowcy za sterowaniem szyb który i tak trzeba wyciągnąć a druga za sterowaniem lusterek. W następnych analogicznie tylko tam trzeba częściowo wyjąć przycisk żeby wyjąć wtyczkę. 

A tu filmiki jak się demontuje boczki.

I sam zestaw Led polecam zamówić z Ali bo na Aledrogo widzę że są one dwa razy droższe. Więc lepiej poczekać i trochę zaoszczędzić ;-)

Edytowane przez -skaler- (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie. Zestawy już zamówione. A tak dla jasności wpinałeś się w przewody od podświetlenia przycisków od podnoszenia szyb jak dobrze rozumiem tak?

Jak wykonam montaż zrobię fotki i wrzucę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są krótsze  ale nadmiar spokojnie wchodzi w drzwi. Ja miałem chyba 1.5m bo w tylnych drzwiach taśmy za dużo nie zostało A moim zdaniem lepiej mieć mały nad stan żeby wszystko fajnie połączyć pod tapicerką. A na zdjęciach jak dobrze popatrzysz są przednie i tylne drzwi;-) A białe kto co lubi ja zrobiłem pod kolor podświetlenia wnętrza tym bardziej że to nie świeci jakoś mega mocno żeby było to tak widać spod dekorów tak jak siedzisz w aucie. Dopiero trzeba trochę trochę się znizyc ? I ponoć idzie je obciąć bo już to widziałem.

Edytowane przez -skaler- (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są np 1m i można je ciąć na żywca. Widziałem kolor czerwony zastosowany i wygląda za....ie. Zobaczymy... Ja zakładam czerwone i jak nie będzie szału to zmieniam na białe. Ale mam nadzieje ze będzie czerwień piękną.... 

Ja zamówiłem te z linka ze wzgledu na to że 1m moze być za króki a wg mnkie lepiej przyciac lub zwinac nbiz by mialo braknąć i h.....o wyglądać.

https://www.aliexpress.com/item/Red-2m-Flexible-Moulding-EL-Neon-Glow-Lighting-Rope-Strip-with-fin-for-Car-Decoration-CA1166F1/32411814621.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgadzam bo przy tylnym boczku jedyne sensowne założenie tego paska wymaga wypuszczenie go spod jednej strony a schowanie pod drugiej stronie. Bo żeby pociągnąć ją wzdłuż klamki jak w drzwiach przednich wymagało by obcięcia tej "płetwy" montażowej i przyklejenie jej pomiędzy dekorem a maskownicą głośnika gdyż nie ma tam na tyle głębokiej szczeliny. Z resztą trzeba trochę się pomęczyć w okolicach klamek bo tam jest wszystko ciasno spasowane gdzie na środku trzeba mocno wcisnąć żeby znowu nie wypadało:-D Z tyłu trzeba nawet podcinać listę  tam gdzie przychodzi przy klamce żeby ją zamocować. Ale z tyłu lepiej jak jest pociągnięta przez cały boczek bo łączy się jako przedłużenie podświetlenia przednich drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2017 at 23:10, Enriquez napisał:

W Superbie mam taki sam sterownik jak w O3 FL, czyli z końcówką E.

W Octavii 2015 mam natomiast C...

Koledzy @rrobert, @Enriquez możecie podać jaki musi być minimum symbol Bordneza, zeby mozna było pokusić się o założenie oryginalnych oświetleń drzwi a'la L&K

Ma może ktoś dostęp do ETKA, ile to kosztuje w ASO? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team