Skocz do zawartości

Oświetlenie tapicerki drzwi O3 FL


JerzyK

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, alocet napisał:

Te są po 2m - nie za długie? Fakt, można przycinać w zasadzie na dowolną długość, ale chyba 1m też by wystarczyły?

Inna sprawa - czy Twoje przetwornice do tych taśm nie "sieją" przypadkiem w radio? Na co dzień jeżdżę z CB i już kilka zestawów żarówek ledowych rozdawałem po znajomych, bo zakłócały odbiór.

Edytowane przez Gawronik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gawronik

Dnia 26.11.2017 at 09:47, -skaler- napisał:

 krótsze  ale nadmiar spokojnie wchodzi w drzwi. Ja miałem chyba 1.5m bo w tylnych drzwiach taśmy za dużo nie zostało A moim zdaniem lepiej mieć mały nad stan żeby wszystko fajnie połączyć pod tapicerką

Z tych pudełeczek słychać minimalne "buczenie" ale jak wyciszysz radio i wyłączysz nawiew. Przy normalnym użytkowaniu wszystkiego w aucie nic nie słychać i o tym że coś tam bzyczy uświadomił mnie Daab.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@-skaler- @alocet -dzięki za info ? Wygląda na to, że "przystępuję do działania" ?

Najbardziej mnie niepokoiło to ew. "sianie" elektromagnetyczne. Bo to, że ew. "popiskuje", to można w gąbkę/włókninę owinąć i wyciszyć.

Pozdrawiam,

Maciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkminiam kodowania tego sterownika co mam i obd11 pokazuje i pozwala zakodowac ambient light zarówno drzwi kierowcy jak i pasażera. Jak rozumiem ma to zastosowanie zarówno przednich i tylnych drzwi? Może jednak się da w przedlifcie? Gdzie w Columbusie MiBII pojawia się ustawienie kolorów podswietlenia? Ktoś coś w temacie?

Screenshot_20190404-214600_OBDeleven.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, -skaler- napisał:

@aryziomexHmm ja to mam już założone 1.5 roku I wszystko śmiga jak ta lala. A podpiąłem jak leci?

Masz kolego szczęście, testowałem różne inwertery i w jednych drzwiach najdłużej wytrzymały rok, ale co do piszczenia samych cewek to jest jak napisałem wyżej, jeśli są źle zlutowane przewody to cewka piszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2018 at 13:21, alocet napisał:

wczoraj ogarnąłem w swojej rs oświetlenie drzwi pod dekorem starałem sie zrobić przód i tył tak samo i wyszło jak na foto. Wybrałem zielony bo sądze ze bardziej pasuje do koloru podświetlenia samochodu.

Jeszcze gwoli uściślenia: skoro brałeś TE, to są to faktycznie zielone (jak napisałeś), czy może Fluorescent green?

Zależy mi na tym, aby podświetlenie było jak najbardziej zbliżone do oryginalnego odcienia, np. z podświetlenia przełączników. A z tego, co kojarzę, to "chiński zielony" jest dość ciemny, wpadający w niebieski wręcz.

Pamiętam, że jak daaaaaaaawno temu "bawiłem" się z podświetleniem w golfie mk.3 GTI (taki sam odcień zielonego, jak obecnie w naszych "kurakach"), to miałem problem z doborem "zielonych" diod. Jak robiłem zielone "ambiente" z lampki podsufitki (zarówno wcześniej w O2, jak i ostatnio w O3), to problem był ten sam - diody emitowały barwę zieloną o zbyt długiej fali, przez co zielony był ciemniejszy/bardziej niebieski, niż "kurzęci".

Pozdrawiam,

Maciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 godzin temu, Mario448 napisał:

Gdzie to można dostać?:)

tam gdzie wszystko jest produkowane ?
Wymaga jedynie drobnych poprawek, ale śmiem twierdzić iż jest to ambilght którego nikt nie ma w O2/O2fl/O3 w Polsce (oczywiście ori w O3 jest ale nie takowe) ? co najlepsze bez wiercenia dziur, ale za to rozbierania od cholery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aryziomex A w O2 te dekory są na zatrzaski? Bo w O3 są zgrzewane jak wszystko w boczku i do tego nałożone na przetłoczenie. Więc nie ma tam gdzie tego raczej gdzie wcisnąć. Bo jak się domyślam wrzuciłeś zwykłe taśmy RGB ze sterownikiem pod dekory jak to się robi np. w Audi. Hmm a ambilight pod autem też się liczy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą, -skaler- napisał:

@aryziomex A w O2 te dekory są na zatrzaski? Bo w O3 są zgrzewane jak wszystko w boczku i do tego nałożone na przetłoczenie. Więc nie ma tam gdzie tego raczej gdzie wcisnąć. Bo jak się domyślam wrzuciłeś zwykłe taśmy RGB ze sterownikiem pod dekory jak to się robi np. w Audi. Hmm a ambilight pod autem też się liczy???

niestety kolego nie jest to tak zrobione, dekory w O2 są zgrzewane, tak jak w O3, do O3 też można to tak zamontować, również nic nie trzeba wycinać ?

https://drive.google.com/open?id=1u4YLGQ8LVBm5yFnJE_uPk1DDXE7klfgc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aryziomex A to już chyba wiem co założyłeś? Można kiedyś pomyśleć nad wymianą tych moich?? Bo efekt jest fajny?

Ja muszę jeszcze ogarnąć u siebie sterownik z komory silnika tak by wylądował w środku żeby lepiej działał na dźwięk i zrobić porządek z kablami ?

Edytowane przez -skaler- (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, -skaler- napisał:

@aryziomex A to już chyba wiem co założyłeś? Można kiedyś pomyśleć nad wymianą tych moich?? Bo efekt jest fajny?

zaznaczam że trzeba przerobić instalację aby było wszystko piknie i ładnie ?
Wiem, brzydkie porównanie ale wg mnie jest to fajniejsze jak ori ambilight

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, -skaler- napisał:

@aryziomex Domyślam się ?? Bo jakoś te "świetliki"  trzeba pomocować w drzwiach żeby świeciły do "żyłki" i doprowadzić całą instalację.

+ do tego najlepiej zrobić to na złączkach co by nie ciągnąć całych przewodów do tego potrzebna taśma parciana/izolacyjna aby wzmocnić instalację

https://photos.app.goo.gl/qUgvHxh3eqTGq3sCA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aryziomex napisał:

+ do tego najlepiej zrobić to na złączkach co by nie ciągnąć całych przewodów

Urok jednego sterownika. Chociaż w środku auta jest bez porównania do przeciągania przewodów pod autem ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team