Skocz do zawartości

Oświetlenie tapicerki drzwi O3 FL


JerzyK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w Superbie3 można wybrać oświetlenie Ambient w drzwiach i desce rozdzielczej na zasadzie listew LED, moze się świecić na zielono , czerwono, niebiesko. W nowej octavi 3 na 2017 FL standardowe listwy ozdobne tapicerki drzwi zespolone z klamką mogą być z listwami LED (tak chyba jest w Golfie VII), Jak myślicie czy możliwe będzie założenie takich do O3 przed liftem?

Ambient_oświetlenie_O3FL.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od chęci i umiejętności albo kasy i znalezienia odpowiedniej osoby.

W instrukcji do radia do O3 są rysunki z ustawień oświetlenia ambient z Superba, więc w radiu te ustawienia jakoś pewnie można by odblokować w o3, ale raczej nie będzie to tanie i proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2017 at 21:43, siemi1 napisał:

Jak nie listwy to cale boczki pewnie

Może tak być, w O2 listwy były zgrzewane, ktoś tam z tym grzebał przy wymianie dekorów. Nie wiem jak jest w O3 ale u mnie też ten mod wpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na początek to trzeba bordnza wymienić na taki z obsługą ambient. przynajmniej konfiguracja jest w bordnez. 

Muszę sprawdzić jaki dokładnie mam zamontowany model

Choć ja mam model Ambient to może taki mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to jeszcze ustaw np. bit 1 i 2 potem zakoduj i zobacz czy przyjmie kodowanie bo to że jest opis to może być a sterownik nie przyjmie kodowanie alt to i tak połowa sukcesu jeszcze na płycie musi być elektronika to sterowania tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie czy od czegos takiego moznaby zacząć retrofit ambiente dla O3?

UL8CnqzXkxaXXagOFbXG.jpg?size=60941&height=453&width=750&hash=158b6f1b6726150069dcc4ae8bd5a433

https://pl.aliexpress.com/item/Freeshipping-3mEL-decorative-strip-light-car-interior-lights-ambient-lighting-retrofit-body-trim-interior-led-cold/1796890896.html?s=p

chodzi mi o kształt i  forme  tasmy. Tyle ze to są jednokolorowe ledy, nie RGB jak w Superb L&K. Pewnie n upartego dałoby rade podpiąc pod elektryke bez sterowania z komputera (ewentualnie tylko jasnosc i sciemnianie)

Tak jak tu: https://www.youtube.com/watch?v=eJIJM4Mc2yE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wyglada to calkiem spoko. Widac zew. Golfie dobrze to rozwiazali bo listwy sa na wcisk a w OIIFL niestety wklejone :( podoba mie sie to nawet ciekawe czy mozna regulowac intensywnosc poprzez poretlo. Tj std oswietlenie.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 7.02.2017 at 10:21, rrobert napisał:

to jeszcze ustaw np. bit 1 i 2 potem zakoduj i zobacz czy przyjmie kodowanie bo to że jest opis to może być a sterownik nie przyjmie kodowanie alt to i tak połowa sukcesu jeszcze na płycie musi być elektronika to sterowania tym.

@rrobert w module Electronicts -->Adaptacje i funkcja Interior light;Light configuration Ambientemenue mit alle Zonen; po zmianie Not active na active , w Menu Infotainment --> Oswietlenie pojawia się Oswietlenie Ambiente - wybierz obszar

Co o tym sądzisz - sa szanse na  Ambiente Light ala L&K?

2ambiente-light-VCDS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadzę ze każda octavia 3 posiadając odpowiedni sterownik CE może mieć to samo co l&k

jeżeli sterownik 09 zgłasza się jako high to można wszystko co było możliwe dla danego roku modelowego + więcej ale nie autoryzowanego przez skodę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Halo halo, czy próbował ktoś z forumowiczów doposażyć O3 w oswietlenie Ambiente a'la wersja L&K?

Nowy lift O3 posiada juz takie cudo, pytanie tylko czy boczki (listwa+paski led) z nowej Octy pasowały by do O3 z przed liftu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, rrobert napisał:

Będzie ale jeszcze bordnez do wymiany na po fl 

Pewny jesteś,że trzeba wymieniać na wersję po fl?

Mam wersję z przed liftu i mogę dokodować oświetlenie Ambiente w bordnetz. Kodowanie przyjmuje

Edytowane przez balard12 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team