Skocz do zawartości

Detailingowy FAQ, czyli jak dbać o auta


Mickul

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Żeby Wam było łatwiej to postanowiłem stworzyć wątek, w którym odpowiem na każde irytujące Was pytanie z dziedziny detailingu, a post ten będę edytował i zamieszczał w nim wszystkie pytania jakie zadacie. 

Więc jeżeli chcesz samemu woskować auto, ale nie wiesz czym, chcesz mieć czyste felgi, ale nie wiesz jak czy po prostu chcesz mieć czysty i pachnący środek - po prostu pytaj. Udzielę rad lub polecę odpowiednie produkty do zadań garażowych. ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, anomal napisał:

To ja spytam o felgi, sam widziales jak mi pyla klocki, co robic, jak myc, co nakladac, bo 19tki zamiast polysk mam zawsze matowe :/

http://shiningcar.pl/pl/p/Tuga-Chemie-Alu-Teufel-Gel-1L/1387

Kup sobie taki żel, wsadź go do bagażnika i używaj przed każdym bezdotykiem. :D Psikaj, czekaj 5 minut i spłukuj ciśnieniem. Tylko nie używaj w momencie, kiedy tarcze hamulcowe są mocno rozgrzane i w pełnym słońcu. Możesz powtarzać cyklicznie przy każdym myciu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Mickul  pytanie o wnętrze - myć plastiki jakąś wodą z mydłem czy kupić jakieś specyfiki to czyszczenia? I potem na to dressing?  i czym to myć? mikrofibra? Weź poleć mi jakąś sprawdzoną bo kur*a zamawiałem kilka i taki szit...  piano black dookoła gałki mam już porysowany, cały w hologramach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2017 at 22:01, matys napisał:

@Mickul  pytanie o wnętrze - myć plastiki jakąś wodą z mydłem czy kupić jakieś specyfiki to czyszczenia? I potem na to dressing?  i czym to myć? mikrofibra? Weź poleć mi jakąś sprawdzoną bo kur*a zamawiałem kilka i taki szit...  piano black dookoła gałki mam już porysowany, cały w hologramach....

Czyść APC przy użyciu pędzla, a potem do sucha szmatką ;) i później na to dressing.

Z apc polecę Ci ADBL oraz Nielsen, a z dressingu Poorboy'sa. Poorboy'sa (natural look, pięknie pachnie :-$) mam w butelce, a nie w sprayu i pomimo tylko 473ml to mam go już ponad rok i może ubyło 1/3 (mega wydajny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś skomponować mi zestaw podobny do New Car Kit? Nie jestem maniakiem detalingu. Potrzebuję zestawu do podstawowego mycia auta czyli m.in.:

  • Rękawicy.
  • Aplikatorów
  • Czegoś do osuszenia.
  • Szampon
  • Wosk 

+

  • Coś do plastików w środku. + aplikatory.
  • Do skóry zamówię zestaw Colourlock soft.

Chciałbym się zmieścić w 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2017 at 22:01, matys napisał:

@Mickul  pytanie o wnętrze - myć plastiki jakąś wodą z mydłem czy kupić jakieś specyfiki to czyszczenia? I potem na to dressing?  i czym to myć? mikrofibra? Weź poleć mi jakąś sprawdzoną bo kur*a zamawiałem kilka i taki szit...  piano black dookoła gałki mam już porysowany, cały w hologramach....

Wrócę do domu to szczegółowo Ci napisze dwa różne rozwiązania, które mozeszz zastosować.

7 minut temu, Kamil RS230 napisał:

Czy mógłby ktoś skomponować mi zestaw podobny do New Car Kit? Nie jestem maniakiem detalingu. Potrzebuję zestawu do podstawowego mycia auta czyli m.in.:

  • Rękawicy.
  • Aplikatorów
  • Czegoś do osuszenia.
  • Szampon
  • Wosk 

+

  • Coś do plastików w środku. + aplikatory.
  • Do skóry zamówię zestaw Colourlock soft.

Chciałbym się zmieścić w 500 zł.

Zrobię Ci zamowienie w shiningcar z Krakowa i sobie odbierzesz osobiście ze zniżka. Chyba, ze chcesz na juz to kupie je u siebie i bede w piatek we Wieliczce to Ci podrzuce. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mickul napisał:

Wrócę do domu to szczegółowo Ci napisze dwa różne rozwiązania, które mozeszz zastosować.

Zrobię Ci zamowienie w shiningcar z Krakowa i sobie odbierzesz osobiście ze zniżka. Chyba, ze chcesz na juz to kupie je u siebie i bede w piatek we Wieliczce to Ci podrzuce. :P

Ja jestem z poza małopolski:) Północ mazowsza pozdrawia:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2017 at 22:01, matys napisał:

@Mickul  pytanie o wnętrze - myć plastiki jakąś wodą z mydłem czy kupić jakieś specyfiki to czyszczenia? I potem na to dressing?  i czym to myć? mikrofibra? Weź poleć mi jakąś sprawdzoną bo kur*a zamawiałem kilka i taki szit...  piano black dookoła gałki mam już porysowany, cały w hologramach....

Rozwiązania masz dwa, a nawet trzy. 

Na pierwszy rzut rozwiązanie najbardziej efektywne, ale też najbardziej pracochłonne. APC polecam z Nielsena, który kosztuje około 15 złotych za 500ml i używa się go w stosunku 1:20 - 1:200 ze zwykłą wodą. Ja osobiście używam 1:10 lub 1:20 do brudnych plastików. Plastiki najlepiej czyścić magiczną gąbką, pędzelkiem lub szczotką - to pozwala na ich gruntowną pielęgnację i wyczyszczenie nawet najgłębszych zakamarków. Po tym wszystkim przetarcie mikrofibrą i aplikacja dressingu. Tutaj mamy dwa do wyboru:

Poorboy's Natural Look - aplikowany za pomocą aplikatora słoneczkowego. Pracochłonne, ale dla mnie najlepszy efekt ze wszystkich środków.

ADBL Interior Wow - nanoszony na wyczyszczone plastiki za pomocą mikrofibry. 

Wyżej wymienionymi produktami NIE robimy black piano. Black piano robimy woskiem, quick detailerem lub atomizerem ze zwykłą wodą - rozcieramy jedną stroną szmatki i kolistymi ruchami docieramy drugą stroną.

Szybszy sposób to zakup ADBL Interior QD - jednocześnie czyści i impregnuje. Błyskawiczna aplikacja i dobry efekt. Też nie używamy go na black piano i elementy "chromowane" lub aluminiowe.

6 godzin temu, Kamil RS230 napisał:

Czy mógłby ktoś skomponować mi zestaw podobny do New Car Kit? Nie jestem maniakiem detalingu. Potrzebuję zestawu do podstawowego mycia auta czyli m.in.:

  • Rękawicy.
  • Aplikatorów
  • Czegoś do osuszenia.
  • Szampon
  • Wosk 

+

  • Coś do plastików w środku. + aplikatory.
  • Do skóry zamówię zestaw Colourlock soft.

Chciałbym się zmieścić w 500 zł.

Pomyliłem Cię z matysem. :D

Wyższa półka;

6146c7fbb4fcbd5e414eac287db1fb7e.png

Wersja budżetowa, ale powiększona o środek do usuwania smoły (pod wosk) oraz deironizator do felg.

ddba2349dc50719da6c4e3c63ec60f4d.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo. Przemyślę który wziąć i zamówię. 

@Mickul A jaki quick detailer do piano black byś polecił. Bo jednak RS 230 ma tego dużo.

Edytowane przez Kamil RS230 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamil RS230 napisał:

Dziękuję Ci bardzo. Przemyślę który wziąć i zamówię. 

@Mickul A jaki quick detailer do piano black byś polecił. Bo jednak RS 230 ma tego dużo.

Jedyny słuszny Poorboy's Spray and Gloss

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil RS230 wez drugi zestaw i dorzuć sobie niewidzialna wycieraczke z Soft99 (delikatnie przekroczysz budzet, ale warto). Podnosi mega bezpieczeństwo podczas jazdy w deszczu. W momencie np. gdy tir wpada w kałuże i leci fala wody na szybe to w ogóle tego nie odczuwasz  i przy predkosciach autostradowych prawie w ogóle nie używam wycieraczek, bo szyba czysta (kiedyś mi podziękujesz za nia jak wezmiesz B-|)

Edytowane przez surf (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda? Coś jeszcze dołożyć?

Możecie mi jeszcze wytłumaczyć do czego ten pędzelek? 

Jak stosować ten Poorboy's World Spray and Gloss?

Detaling.png

Edytowane przez Kamil RS230 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Glaco to tylko to:

http://shiningcar.pl/pl/p/Soft99-Glaco-Roll-On-Large/1835

Napisz, że robisz zakupy z polecenia Adama z Carbon Detailing, może rzucą rabatem :)

Mikrofibry sobie kup te tańsze po 5,50 złotych za sztukę. Ja je kupuję hurtowo po 150 sztuk, bo nie ma sensu wydawać na szmatki kwot rzędu 10 - 20 złotych.

Edytowane przez Mickul (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mickul napisał:

Jak Glaco to tylko to:

http://shiningcar.pl/pl/p/Soft99-Glaco-Roll-On-Large/1835

Napisz, że robisz zakupy z polecenia Adama z Carbon Detailing, może rzucą rabatem :)

Mikrofibry sobie kup te tańsze po 5,50 złotych za sztukę. Ja je kupuję hurtowo po 150 sztuk, bo nie ma sensu wydawać na szmatki kwot rzędu 10 - 20 złotych.

Akurat tego brakuje teraz.

Są jakieś lepsze niewidzialne wycieraczki?

Możesz mi jeszcze wytłumaczyć do czego ten pędzelek? 

Jak stosować ten Poorboy's World Spray and Gloss?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kamil RS230 napisał:

Akurat tego brakuje teraz.

Są jakieś lepsze niewidzialne wycieraczki?

Możesz mi jeszcze wytłumaczyć do czego ten pędzelek? 

Jak stosować ten Poorboy's World Spray and Gloss?

Pędzelek jest do felg. Po spsikaniu felgi Vampirem poczekaj 5 minut, wypedzelkuj detale i spłucz woda pod ciśnieniem.

Lepsze wycieraczki to Gtechniq G1 o pojemności 15ml (jednorazowa aplikacja) za około 80 złotych. Aplikowany w 3 warstwach na szybę przednia. 

Spray and gloss - psikasz na mikrofibre, przecierasz nią element i druga strona, sucha, kolostymi ruchami wcierasz do końca.

Wywal te szmatkę - ja Ci sprzedam kilka sztuk za 4,5zl jak chcesz. Wyślę w poniedziałek :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mickul napisał:

Napisz, że robisz zakupy z polecenia Adama z Carbon Detailing, może rzucą rabatem :)

Ej @Mickul to załatw może jakiś stały rabacik dla octavia.team i wrzuć ofertę później do kramiku 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, m9n6x napisał:

Czym najlepiej zabezpieczyc nowe felgi? Cos prostego w aplikacji, ewentualnie jaki sredni koszt zabezpieczenia 4szt gdybym to komus zlecil. 

IMG_0444.JPG

Koszt zabezpieczenia felg przez firmę to około 400 złotych. Możesz sam kupic powłokę Gyeon Rim oraz srodek do odtłuszczania powierzchni za 180 złotych łącznie i nalozyc - bardzo prosto pod warunkiem przestrzegania kilku zasad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Detailingowy FAQ, czyli jak dbać o auta

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team