Skocz do zawartości

Detailingowy FAQ, czyli jak dbać o auta


Mickul

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Mickul napisał:

Poszło. Od jutra bedzie rabat na hasło octavia.team w miejscu kodu rabatowego. Na początek 5%, w przyszłości podskoczy do gory. :)

Dawaj info do zakupów grupowych wraz z linkiem sklepu, opisem + kod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2017 at 14:04, Kamil RS230 napisał:

@Mickul Jak nam wpisać ten kod rabatowy w sklepie internetowym?

Dostałem informację, że jest już aktywny. Należy go wpisać w kolumnie "kod rabatowy"

Dnia 29.01.2017 at 14:37, Adriandeska napisał:

Adam a czym wydech czyścić, bo od czasu Twojej polery już zdążył się przybrudzić ;-)

Autosol dostępny w Juli na przykład ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mickul  dzięki za instrukcje  :)
Plastiki to jeszcze spoko, ale ten piano black tak się rysuje, że masakra....

Mam jeszcze do Ciebie pytanie - co myślisz o myjni parowej z dojazdem do klienta?
Nie mam czasu odstawić auta na myjnię to raz, a dwa nawet jak umyję to wracając do domu się upierdzieli całe i tak :)
a tak to bym na piątek zamówił i do poniedziałki by furka chociaż czysta stała w garażu :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mickul dzięki za załatwienie rabatu bardzo się przydał. Zamówiłem wszystko, prócz niewidzialnej wycieraczki polecane przez Ciebie bo brakuje jej na stanie. Zamówiłem też 8 szt mikrofibry, do każdego elementu inna :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 4.03.2017 at 10:31, Kamil RS230 napisał:

@Mickul Jaki środek do usuwania owadów z oferty ShiningCar Detaling polecasz?

Jak masz białe auto to glinkę, bo tak naprawdę nic skutecznie Ci nie usunie owadów z chemii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2017 at 20:20, Mickul napisał:

Możesz sam kupic powłokę Gyeon Rim oraz srodek do odtłuszczania powierzchni za 180 złotych łącznie i nalozyc - bardzo prosto pod warunkiem przestrzegania kilku zasad.

@Mickul napisz proszę jakich zasad należy przestrzegać i jak należy położyć taką powłokę i jaki środek do odtłuszczania?. Mam nowe felgi, jeszcze w kartonie i chyba to dobry moment na położenie powłoki. Jakoś później trzeba to  szczególnie czyścić, odświeżać?

http://shiningcar.pl/pl/p/GYEON-Q2-RIM-Kit/1361 to jest ta powłoka?

Edytowane przez ucho235 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Mickul co o tym myślisz Soft99 Fusso Coat F7 Black & Dark. Warto zastosować to po Soft99 FUSSO Coat 12 Months Wax White? Tylko że nie widzę tego  Soft99 Fusso Coat F7 Black & Dark do białego auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Mickul czyli twierdzisz że cotygodniowe mycie ma sie odbywać z glinka? Bzdura...

@Kamil RS230 jak na aucie leży wosk to spokojnie przy myciu auta opryszcz auto jakimś preparatem na owady chociażby z Shiny Garage. Po paru minutkach spłucz i jeśli duzo zostało powtórz operacje. Reszta zejdzie przy myciu rękawicą i szamponem. Ogolnie po trasie warto podjechac szybko na bezdotyk i splukac owady z Bug Offem lub bez. Glinkujac lakier za kazdym razem przed myciem narobisz spustoszenie na lakierze :)

Edytowane przez Malwin41 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil RS230Szczerze Ci powiem ze nie uzywalem i nie znam działania. Ja uzywam SG Bug Off dlatego ze nie za mocno podzera wosk, robi swoje i kosztuje normalna kase ;) Sprawdz na sobie ten z autolandu i ocenisz czy radzi sobie z owadami i czy nie zjada wosku.

Edytowane przez Malwin41 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil RS230Aktualnie mam Art deshine Kostos i Pete 53 od chemical guys i jestem z nich mega zadowolony, ale moim skromnym zdaniem na bialym lakierze nie zobaczysz roznicy wielkiej pomiedzy woskami ;) Mysle ze Soft 99 Fusso spokojnie wystarczy i to bez znaczenia czy w wersji do ciemnych czy jasnych lakierow ;) chyba ze faktycznie chcesz zmienic na cos jnnego to moze proba z SurfCityGarage Barrier Reef. Moje czarne bmw go baaardzo lubilo i ten cudowny zapach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to spieprzylem sprawę pierwszy raz nakładając wosk. Za grubo kladlem. Tak to jest jak pierwszy raz się coś robi :) teraz już idzie lepiej. Ale cały wosk pójdzie na 4 razy. Teraz jak kupie to pewnie i na 10 wystarczy :) 

@Malwin41 no ładnie ładnie :) trzeba będzie coś kupić dobrego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj panel pot 30g z dodo juice położyłem 3 razy i jeszcze 40% zostało. :)

Ja miałem na autach: dwa dodo twardy i miękki, menzerna power protect, aristoclass (Petzold - niemiecki produkt i mój faworyt), colli 476, fk1000p - felgi, 1z hartglanz, optimum car wax, netshield i bsd jako topping. A teraz wpadnie najpewniej LE Eco Shield. Uff trochę tego było. :P

Poza 1z i optimum mam wszystkie inne nadal w piwnicy. :D

Edytowane przez Hubee (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Malwin41 napisał:

@Mickul czyli twierdzisz że cotygodniowe mycie ma sie odbywać z glinka? Bzdura...

a Ty twierdzisz, że jakaś chemia rozpuści soki z owadów, które wbiły się w zderzak przy prędkości >140km/h? Czy użycie glinki na zderzaku to to samo co glinkowanie całego auta? Mi wystarczą 3 minuty na usunięcie robactwa do zera za pomocą glinki, chemią na na nawoskowanym czy zapowłokowanym aucie nigdy nie udało mi się usunąć wszystkiego. O tłustych śladach po niektórych preparatach nie wspomnę...

...oczywiście na białym. Na czarnym z reguły trzeba użyć cleanera maszynowo. :/

Dwumiesięczny Fusso Coat na aucie mojej mamy:

Edytowane przez Mickul (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Hubee napisał:

Tu przyznaje @Mickul rację. Chemia wszystko nie zejdzie. Ale mi się nie chce po każdym myciu glinkowac. Dużo zależy od tego jak długo te robaki pieką się na słońcu. :)

Mam klienta, który przyjeżdża do mnie co piątek na pełne mycie detailingowe. Mimo, że ma dobrej klasy powłokę ceramiczną to i tak na masce ma trudne do usunięcia cmentarzysko :/ Jego prędkość przelotowa na autostradzie to 2,4zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Detailingowy FAQ, czyli jak dbać o auta

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team