Skocz do zawartości

Detailingowy FAQ, czyli jak dbać o auta


Mickul

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze w zyciu nie glinkowalem maski z powodu owadow przy myciu bierzacym. Karcher z ciepla woda, jakis bug remover i mycie na 2 wiadra zalatwialo sprawe. Jak sa juz wzery to oczywiscie procedura inna, ale na zwykle mycie starcza to co napisalem i wszystko schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jako, że znacie temat powłok, kwarcowe i inne, chciałbym Was poprosić o rozjasnienie tematu. 

Czym one się generalnie różnią, jak jest z trwałością i myciem samochodu w późniejszym czasie. 

W moim przypadku założyłem sobie wydać na takie zabezpieczenie auta powiedzmy do 2500 brutto. 

Co byście polecili na nowy samochód? 

Dodam jeszcze, że mycie na dwa wiadra czy tym podobne odpada bo niestety garaż mi skradziono i myje właściwie na cisnienowce Erle. No, ewentualnie na działce raz na jakiś czas  :-)

Zdaje sobie sprawę, że sporo informacji znajdę w sieci, lecz każdy zachwala swoje, wiadomo. 

Bardzo będę wdzięczny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po samym bezdotyku nie bedzie czyste. Zreszta tam jest najtansza i agresywna chemia, bo inaczej nic by nic nie bylo w stanie usunac. W przypadku niemozliwosci mycia auta jak nalezy nie wydawalbym 2.5k PLN na powloke.

Ja bym zapodal porzadne mycie np. na wyzej wspomnianej dzialce, potem IPA 1:3 i Netshield.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mnie to zastanawia czy to ma sens, ale czy myjąc na recznej tej powłoki szlag nie trafi? 

Nie zawsze mozna na ręce patrzeć. 

Edytowane przez majkel123 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel123 to nie jest trudne. Wiadro + 15-20 recznikow z Ali (jako zapas) Na O3 potrzeba z 10 sztuk - lacznie z felgami. Potem cos do suszenia - fajny, gruby recznik z mikrofibry, do tego zbiorniczek z pompka i koncentrat. Cala filozofia. A co jakis czas dwa wiadra, albo porzadne plukanie na bezdotyku (ale sama woda!).

@Kamil RS230 myjesz auto APC? Do mycia to jest szampon, dwa, trzy wiadra i 2 lub 3 rekawice.

APC jest do czyszczenia wewnatrz/na zewnatrz trudnych zabrudzen przy uzyciu pedzla, a we wnetrzetrzu takze jako srodek czyszczacy i odtluszczacz przed polozeniem np. Poor Boys Natural Look. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2017 at 11:05, Kamil RS230 napisał:

Detaling.png

Taki zestaw z paroma zmianami zamawiałem polecał mi go @Mickul. Tak używam ABDL APC do mycia. I wszystko schodzi pięknie;) chyba że coś popieprzyłem:) ale żadnego szamponu innego nie widzę w zestawie:) A ABDL APC służy do mycia i wewnątrz i na zewnątrz. U mnie dobrze się sprawdza. @surf a Ty czym myjesz z zewnątrz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil RS230 Skoro Mickul karze Ci myć auto apc no to gratki dla tego detailera.... APC to All Purpouse Cleaner czy preparat do wszystkiego w sumie zależnie od rozcieńczenia, ale nie ma substancji dajacyh poślizg więc jest większe ryzyko zarysowań to raz, dwa pewnie sporo go trzeba wlać do wiadra żeby mył :P a trzy jak już porządnie rozrobisz pewnie podjada woski o ile ich nie zmywa od razu.

@Hubee Mycie bez spłukiwania jest tak naprawdę bardzo ryzykowne ;) Na autach z twardym lakierem okej to może sieudac ale zrób to na Hondzie :D

@majkel123 Powłoki jak sam mówisz są różne. Niektore jak nano ceramic maja pisemna gwarancje że są 9H i że 1 warstwa starczy na 3 lata chyba a 2 warstwy na 5 lat. I masz to na papierku. Ja osobiscie na aucie mamm Gyeon Mohs+Booster+Cure i jestem mega zadowolony. Taka kanapka dała mega śliskość świetnie podbicie koloru i meeeegggaaa hydrofobowosc. Do mycia cotygodniowego używam szamponu ADBL 10ml PRO + 10 Zwyklego szamponu jakiego mam pod reka. Taka mieszanka ze względu ze ADBL Shampoo PRO super odtyka powloki ale jak dla mnie ma za mały poslzg dlatego wspomagam go czymś dodatkowo. Jesli auto nie jest jakos super uwalone owadami itp Biorę pianownice ręczną pianuje auto spłukuje woda destylowana i jest czyste. I pisząc czyste mam na myśli czyste bez tego delikatnego filmu z kurzu :)

Jednak jeśli nie chcesz myć auta na 2 wiadra itp to powłoka to średni pomysł. Na pewno pomoże w utrzymanu auta czystszego ale nie odtykając jej myciem na 2 wiadra itp szybko na drzwiach i tylnej klapie straci swoje właściwości.

Tutaj daje filmiki z pianowania i hydrofobowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Malwin41 napisał:

@Kamil RS230 Skoro Mickul karze Ci myć auto apc no to gratki dla tego detailera.... APC to All Purpouse Cleaner czy preparat do wszystkiego w sumie zależnie od rozcieńczenia, ale nie ma substancji dajacyh poślizg więc jest większe ryzyko zarysowań to raz, dwa pewnie sporo go trzeba wlać do wiadra żeby mył :P a trzy jak już porządnie rozrobisz pewnie podjada woski o ile ich nie zmywa od razu.

Ile jeszcze razy mnie zjedziesz zanim przeczytasz cały temat?

Rekomendowane zamówienie dla Kamila było takie:

Cytat

6146c7fbb4fcbd5e414eac287db1fb7e.png

APC jest w zestawie, bo prosił o coś do czyszczenia plastików wewnętrznych.

W drugim zestawie fakt, nie wiem czemu nie dałem szamponu. Ale przecież nikomu nie kazałem myć auta APC.

2 godziny temu, Malwin41 napisał:

Szczerze w zyciu nie glinkowalem maski z powodu owadow przy myciu bierzacym. Karcher z ciepla woda, jakis bug remover i mycie na 2 wiadra zalatwialo sprawe. Jak sa juz wzery to oczywiscie procedura inna, ale na zwykle mycie starcza to co napisalem i wszystko schodzi.

Wszystko zależy od tego jak kto jeździ. Wszystkie auta, o które dbam i mają +200HP zawsze mają takie cmentarzysko, że Karcher o ciśnieniu 150 bar nic nie może.

A jak przyjeżdża białe lub srebrne auto to nawet się nie zastanawiam i od razu glinkuję po myciu takie elementy jak zderzak, lampy i początek dachu. Przynajmniej mam pewność, że nic nie zostanie. Nawet na detailing mafii był kiedyś obszerny temat, że owady to zmora detailerów.

Edytowane przez Mickul (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mickul Tyle ile bedzie trzeba ;) Polecasz ziomkowi szmpon w wersji PRO czyli taki co usuwa woski bo tego podjadaniem już bym nie nazwał czyli co mycie musi woskować auto to bez sensu.

Druga sprawa dajesz deironizer i tar glue super ale do tego powinna wleciec glinka żeby zrobić to dobrze ;) Smarowanie do glinki zrobi z szamponu czy QD wiec to pomijam.

@Kamil RS230 A tak już dodatkowo mycie 150mlo APC kosztuje okolo 3.30 za mycie Jesli byś kupił ADBL APC PRO. Jeśli kupisz szampon od ADBL w wersji zwykłej(nie PRO) i użyjesz go 30ml jak karze producent(i faktycznie tak jest dobrze ;) ) Koszt mycia to około 80gr. Wiec to spora różnica w kasie + bezpieczny wosk, lepszy poślizg itp :)

Edytowane przez Malwin41 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Malwin41 napisał:

@Mickul Tyle ile bedzie trzeba ;) Polecasz ziomkowi szmpon w wersji PRO czyli taki co usuwa woski bo tego podjadaniem już bym nie nazwał czyli co mycie musi woskować auto to bez sensu.

PRO nie zjada Fusso, przetestowane :)

Cytat

Druga sprawa dajesz deironizer i tar glue super ale do tego powinna wleciec glinka żeby zrobić to dobrze ;) Smarowanie do glinki zrobi z szamponu czy QD wiec to pomijam.

Mea cupla, po prostu. Bardziej się skupiałem na zrobieniu zamówienia pod wypunktowaną listę Kamila stąd glinka mi wypadła z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mickul skoro sens wosku jest taki żeby leżał jak najdluzej to trzeba było dać zwykła wersje szamponu ktora jest delikatniejsza i lepiej się slizga. Jesli PRO nie zmywa Fusso to podzera go na 100%.

Co do glinki, z tego co zrozumialem masz swoj zaklad wic ciezko mi sobie wyobrazic wypadniecie z glowy jednej z podstawowych rzeczy tego fachu xD Ok koniec offtopa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Malwin41 napisał:

Co do glinki, z tego co zrozumialem masz swoj zaklad wic ciezko mi sobie wyobrazic wypadniecie z glowy jednej z podstawowych rzeczy tego fachu xD Ok koniec offtopa :P

Super. Czyli nie mogę być zmęczony, zdekoncentrowany, nie mogłem pisać na szybko, nie mogłem czegoś pominąć. Nie no, jestem człowiekiem idealnym i się k**** nie mylę. :D Przyznałem się do błędu, a Ty dalej drążysz ten temat jak nie wiadomo co. Rozumiem, masz radość, bo wykryłeś błąd od kogoś kto jest z tym na codzien w fachu i pozostaje Ci tylko pogratulować.

@Kamil RS230, mam na firmie zapas 10 glinek. Chętnie Ci wyślę jedną żeby naprawić swój błąd, podaj mi na PW tylko adres. 

Edytowane przez Mickul (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mickul Mogłeś jasne że mogłeś ;) Nie daje mi frajdy wykrycie błędu bo TY jesteś z tym na codzień bo ja aut również nie robię "od święta". Czysta rozmowa dorosłych ludzi :P tak mi sie wydaje :) Oby czerpali z tego wiedzę forumowicze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Malwin41 napisał:

@Mickul skoro sens wosku jest taki żeby leżał jak najdluzej to trzeba było dać zwykła wersje szamponu ktora jest delikatniejsza i lepiej się slizga. Jesli PRO nie zmywa Fusso to podzera go na 100%.

Katuję Fusso od 25 lutego co tydzień ADBL Pro i dalej siedzi jak głupie. Zobaczymy jak będzie dalej.

1 minutę temu, Malwin41 napisał:

@Mickul Mogłeś jasne że mogłeś ;) Nie daje mi frajdy wykrycie błędu bo TY jesteś z tym na codzień bo ja aut również nie robię "od święta". Czysta rozmowa dorosłych ludzi :P tak mi sie wydaje :) Oby czerpali z tego wiedzę forumowicze ;)

I tym pozytywnym akcentem idę robić nockę z A6, dobranoc wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie :) odbiegając od tematu jaki wosk do białego polecicie? Miałem styczność z COLLINITE 476S ale jak dla mnie za bardzo przyciąga kurz, po nim nakładałem SHINY GARAGE EXTREME WEAR WAX. Czy ten SOFT99 Fusso Coat Dark poleży dłużej od wymienionych wosków? Dark stosować do białego... pytam ponieważ widziałem gdzieś ten wosk w wersji "Light"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Detailingowy FAQ, czyli jak dbać o auta

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team