Skocz do zawartości

Detailingowy FAQ, czyli jak dbać o auta


Mickul

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, FakeRS napisał:

@Mickul spokoju ci nie dam nawet na wakacjach :-D Jakaś budżetowa aktywa piana? Dzięki

Ale pytanie co to ma być za piana, bo innej będziesz używał do ''codziennego'' mycia nawoskowanego samochodu a innnej do odszczurzania. 

ADBL fajnie pachnie jak myje nie wiem bo auto jakies utyrane nie było, SG Frut.... no mnie na kolana nie powaliło, do codziennego mycia, trudne zabrudzeni raczej słabo. 

Co do plam po wodzie, nie mam w domu zmiękczacza bo wejscie do budynku mam tak że nie mam jak podłączyć do kanalizacji, a lubelskie leży na pokładach skały wapiennej, ale po każdym myciu obowiązkowo wycieranie i nie mam problemów z waterspotami, ale było paru klientów którzy tak zaspali temat że skończyło sie polerowaniem bo chemia nie dawała rady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FakeRS napisał:

@gusiak11 do codziennego mycia. Co polecasz do wycierania? Mikrofibra?

za te pieniądze nie znam konkurencyjnego http://shiningcar.pl/pl/p/ShiningCar-FLOSSY-PRO-Drying-Towel-90x60cm-/1093

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Startują z górnej półki. Dziwna polityka firmy, ze nie maja powłoki budżet za 1000 brutto.

Nie mialem styczności z tymi powłokami. Rzekłbym nawet, ze mało firm je stosuje. U mnie na wsi tylko jedna firma na 30 miała je w ofercie (i była to stacja diagnostyczna...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powloka powloka. Najwiecej czasu (i pieniedzy) kosztuje przygotowanie i korekta. Mycie, glinka, obklejanie, dwuetapowa korekta, IPA, CarPro Essence i sama powloka. Te 800 zl to troche za tanio moim zdaniem. Chyba, ze leci sie szybko i nie az tak dokladnie. :D Czasowo wyglada to w przedziale 10-15h w zaleznosci od stanu lakieru. Chyba, ze ja jestem za dokladny i/lub za wolny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10h to ja robie nówkę świeżo z salonu bez niewidzialnej wycieraczki i zabezpieczenia felg ;)

Nie sprzedaje powłok bez korekty lakieru, cena 800 złotych dotyczy powłoki na auto nowe bez pakietu lub doliczana jest do ceny odswiezenia lub pelnej korekty. 

Wole komus zaproponować wosk i lepsze odświeżenie niz słabe odświeżenie i powłokę, bo to mija sie z celem.

Cennik zamieszczony przez Majkela z tego co widze nie zawiera korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz wszytsko jasne. Ja mojego ogarnalem w w jakies 7-8h. (sam lakier) Mycie, glinka, IPA, Essence i dwie warstwy EcoShield. Choc ja w powlokach dopiero poczatkujacy. :) Tym samym uznaje ze na warnuki w DE nadal jestem za tani. :D No ale od czegos trzeba zaczac, a to zajecie traktuje jako hobby. (Mam firme jako "uboczna dzialalnosc gospodarcza" - tak tlumaczy internet z niemieckiego na polski. :D) Jestem 100% mobilny, albo robie u siebie w garazu.

Druga sprawa, to ze najpozniej po dwoch latach auto powinno sie znow spolerwac i polozyc powloke ponownie. Mojego robilem do tej pory 2x do roku, teraz najpewniej raz do roku. Te piec lat itp jest moim zdaniem bez sensu.

Edytowane przez Hubee (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego jak powłoka 5-letnia ;) 24 miesiące to czas jak najbardziej realny, ale mimo wszystko ciężki do uzyskania w trudnych, polskich warunkach atmosferycznych.

W takiej sytuacji do gry wkraczają powłoki kilkuwarstwowe, w których po np. 18-24 miesiącach reaplikuje sie tylko warstwę hydrofobowa, jednakże należy liczyć   z faktem, ze zreaplikowana warstwa juz nie bedzie taka trwała jak podczas pierwszej aplikacji. No i oczywiscie nie jest to usługa darmowa, ale o tym mało kto juz wspomina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Normalna cena to 69€ za 50ml.

Na mazde poszly przy 2 warstwach 5-6ml. Takze na sporo aut starcza te 50ml. Kladzie sie super latwo, wiadomo nie jak wosk i jak sie czegos zapomni trzeba polerowac... :P

Polozylem na razie na trzy auta. 

EcoShield tydzien po nalozeniu, a krople sa kilka godzin na lakierze:

y1sar.jpg

sksn4.jpg

Edytowane przez Hubee (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Co polecacie do czyszczenia i zabezpieczenia skór na siedzeniach? Skóry nie są jakieś brudne, czy poniszczone. Zależy mi na odświeżeniu. Co polecacie? tylko jakieś środki które będą łatwe w użycie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Robiłem krótkie porównanie dressingów do plastików we wnętrzu  Shiny Garage Satin Interior Plastic Dressing, Funky Witch Mademoiselle i Poorboys Natural Look , a ze test robiony na mojej Octavi to stwierdziłem że wrzucę. Może akurat ktoś będzie szukał i sobie porówna.

 Shiny Garage Satin Interior Plastic Dressing, Funky Witch Mademoiselle i Poorboys Natural Look 

201712211_qxwqsqh.jpg

 

Plastiki wyczyszczone APC Pink od Shiny Garage.

201712211_qxwqapr.jpg

 

Na pierwszy ogień poszło SG potem FW i PB. Kazdy dressing nałożony osobnym padem i docierany inna strona mikrofibry.

Produkty zaraz po nałożeniu.

201712211_qxwqahp.jpg

 

I efekt końcowy. 

201712211_qxwqahe.jpg

eeeeejpg_qxwqarw.jpg

 

Wszystkie dressingi nakłada się bardzo łatwo. Dressing od SG ma pachnieć niby cynamonem ale mi to wogole cynamonu nie przypomina, co nie zmienia faktu ze zapach jest świetny. Zapach FW to jakiś kwiatowy zapach który mi osobiście idealnie przypadł do gustu. PB NL to zapach gumy balonowej ;)

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team