Skocz do zawartości

Detailingowy FAQ, czyli jak dbać o auta


Mickul

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, Mickul napisał:

Dla lepszego poślizgu możesz na Coli uzyc na przykład ADBL Synthetic Spray Wax

można dokładać/uzupełniać po dłuższym czasie i zwykłym myciu ? czy tylko na czysty ( glinka, itd. ) . Po myciu wale z pianownicy Fireball Hydrophobic Premium Active Snow i spłukuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pytanie ile mikrorys dokładamy takim uzupełnieniem, soli już poszło sporo ostatnio na samochód ( w lakierze już pewnie "cuda" nawbijane ) chyba lepiej bezdotykowo po myciu dokładać aby do końca zimy...

20181031_112657.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Malwin41 napisał:

No wiadomo że auta tylko nie plukasz. Auto myjesz na 2 wiadra

to oczywiste, jednak potem musisz ssw "dotrzeć" mikrofibrą do sucha ...a w lakierze drobinki siedzą. Chyba że spryskać i spłukać, tylko czy ma to sens ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

@Mickul pozwolę sobie Ciebie wywołać. 
Chciałbym skompletować zamówienie (btw. nie działa kod rabatowy octavia.team czemu? ? ) i potrzebuję coś do czyszczenia auta. Przy czym - nigdy nie przywiązywałem do tego dużej wagi, bo nigdy nie miałem fajnego auta. Kupiłem skodę i chciałbym o nią troszkę zadbać, ale też bez przesady, bo jestem mało czasowym człowiekiem niestety. ;(
I teraz rodzi się pytanie:
1) Czego użyć wewnątrz do plastików / siedzeń? tutaj skłaniam się do ADBL Interior QD wg. opinii tego forum, ale jak polecisz mi coś innego, to chętnie skorzystam.
2) Czego użyć do mycia lakieru? Auto ma założoną ceramikę Kisho (Si-701 + Si-901 + X-03), a ja nie mam podwórka, więc skupiam się na czymś, co mogę zrobić przy myjce ciśnieniowej (aktywna, neutralna piana?) + płukanie wodą pod ciśnieniem? Co polecasz w takim wypadku?
Co dodatkowo będę do tego potrzebował? Jaką pianownicę manualną polecasz do takiej piany (jeśli to w ogóle powinna być piana)?

Edytowane przez kubudubu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mogę się wtrącić to dzięki ceramice masz ułatwione zadanie . 

do środka polecić mogę kombo interior cleaner  ( do czyszczenia ) lub apc ( mozesz sie rozrobic i tu słabe stezenie regularna pielegnacja a mocne do ciezkich zabrudzen ) .N
a to dresing do plastików . 
Korzystam w 60 % z produktów polskiej firmy shiny garage . 
względem karoserio aktywna piana jest potrzebna aby wstępnie oczyścić auto przed myciem głównym ?

 i tu preferowałbym na zimę oprysk z citrus oila ( genialny produkt shiny )  aby nie męczyć auta mikroproszkiem z myjni a na lato aktywna piane . 

następnie rękawica lub pad do mycia i szampon ? 

a kończymy na jakimś QD lub QW do przetarcia auta i wysuszenia go po mycie w tej kwestii morning dew będzie bdb . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lodowa Ależ wtrącaj się, śmiało! Wywołałem kolegę wyżej bo chcę też zamówienie w SG zrobić na całość produktów. Ale wszelkich opinii chętnie posłucham. 
Tak, ceramika była celowym zabiegiem, który ma mi tu pomóc. Dziś odbieram auto z nałożenia powłok dopiero więc jeszcze nie wiem jak w ogóle to będzie wszystko funkcjonowało, ale przygotowuję się na zapas. 
Miałem cichą ( i powiedzmy sobie wprost - dość wątłą ? ) nadzieję, że uda się to jakoś samą wodą pod ciśnieniem i odpowiednią chemią załatwić, bez konieczności szorowania ;D
Ale czekam oczywiście na dalsze opinie i sugestie, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kubudubu napisał:

@lodowa Ależ wtrącaj się, śmiało! Wywołałem kolegę wyżej bo chcę też zamówienie w SG zrobić na całość produktów. Ale wszelkich opinii chętnie posłucham. 
Tak, ceramika była celowym zabiegiem, który ma mi tu pomóc. Dziś odbieram auto z nałożenia powłok dopiero więc jeszcze nie wiem jak w ogóle to będzie wszystko funkcjonowało, ale przygotowuję się na zapas. 
Miałem cichą ( i powiedzmy sobie wprost - dość wątłą ? ) nadzieję, że uda się to jakoś samą wodą pod ciśnieniem i odpowiednią chemią załatwić, bez konieczności szorowania ;D
Ale czekam oczywiście na dalsze opinie i sugestie, dzięki!

nie do końca np sam citrus oil usuwa bardzo wiele zabrudzeń z lakieru a jest bezpieczny dla lakieru . ale niestety taka jest kwestia dbania o samochód ? zresztą przy odbiorze na bank chłopaki ze studia dadzą Ci jakieś rady ? 

tu filmik z działania produktu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przydatny wątek? Przejrzałem go ale nie znalazłem porady na swój problem. Czym usunąć plamki z soku pomarańczowego ze środkowych części foteli w RS-ce? Boczki to skóra, tam wystarczy przetrzeć i nie ma problemu, ale środki to tkanina (vide foto). Masz jakiś sprawdzony preparat albo technikę? Plamy świeże, kilka sztuk po ok 5-10mm średnicy, młodemu się bidon przechylił i się stało?

85E60081-1099-465D-B7CB-53AA8FC6104D.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, zyga_wr napisał:

@cosmos - ja polecam do tego typu zabrudzeń ADBL Bonnet. Dajesz na fibrę - czyścisz, później przecierasz drugą, wilgotną fibrą. Jak wyschnie jest malina ?

@zyga_wr dzięki! zamówiłem, przetestuję i dam znać?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zyga_wr w 10 minut usunąłem to co chciałem + wszystkie inne stare plamy z foteli, nawet jakieś 2-letnie zacieki z morskiej wody i wtarta w ub. roku czekolada nie miała żadnych szans? 

genialny preparat, dzięki za polecenie!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 21.12.2017 at 19:27, Malwin41 napisał:

Cześć, 

Robiłem krótkie porównanie dressingów do plastików we wnętrzu  Shiny Garage Satin Interior Plastic Dressing, Funky Witch Mademoiselle i Poorboys Natural Look , a ze test robiony na mojej Octavi to stwierdziłem że wrzucę. Może akurat ktoś będzie szukał i sobie porówna.

 

A czym nakładałeś te preparaty? Możesz coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ekspertów: czy poniższymi produktami przygotuję szyby pod niewidzialną wycieraczkę?

- https://mrcleaner.pl/szyby/4detailer-classy-glass-cleaner-plyn-do-mycia-szyb-1l

- http://shiningcar.pl/pl/p/ADBL-APC-PRO-500ml/2144

Czy może bez czegoś ściernego się nie obędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team