Skocz do zawartości

Zmiana reflektorów zwykłych na Xenon z LED


Ewert

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Kupiłem wczoraj octavie 3 2016 rok, i chciałbym zmienić reflektory na xenony z ledami. Czy ktoś z Was to już robił? Czy jest to możliwe, ile kosztuje mniej więcej? Co powinienem dokupić oprócz samych lamp?

Dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, pojechałem po samochód do Niemiec. Ma skórzane fotele, nawigacje, dsg, czujniki parkowania tył.. ale jakie ma oznaczenie wyposażenia to nie wiem. Gdzie mogę to sprawdzić?

Edytowane przez Ewert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ewert Na naklejce na podłożu bagażnika.

Szkoda tylko, że papierowa. Ale skoro to 2016 to zapewne jest w bardzo dobrym stanie.

co prawda obsługuje do 2013 ale tu jest "dekoder" http://igorweb.org/decoder/howto.html

albo tutaj lista do 2015

http://vag-codes.info/vag-option-codes

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie spryskiwacze też masz. Musisz sprawdzić wersję CE - jeżeli masz high to cacy, jak medium to musisz kupić nowy i zakodować w ASO. Do tego potrzebujesz lampy, czujnik poziomowania i AFS.

Edytowane przez Milord (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LEMUR dziękuje za informacje. 

@Milord Nie mam spryskiwaczy, Navigacje mam zwykłą. Co znaczy wersja CE? 

Czyli potrzebuję nowy zderzak, spryskiwacze, lampy, czujnik poziomowania, afs. A co z przetwornicą napiecia, modułem led ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ewert CE, czyli centralna elektryka (bordnetz).

Jak nie masz spryskiwaczy to potrzebuejsz nowy zderzak, spryski, zbiorniczek sprysków, przewody spryskiwaczy, pompkę, wtyczkę i kable.
Do tego malowanie + montaż. Dużo dłubania, kosztów nie mniej.

Swoją drogą - DSG, skóra, navi i brak nawet sprysków... Ciekawe.

Edytowane przez Milord (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można dwie wersje light i full

light - 

- lampy kompletne , poziomowanie, czujnik światła, wyłącznik świateł, gateway w wersji high, AFS, wtyczki i okablowanie

full 

- light + bordnez, pompka, zbiorniczek, spryskiwacze, wężyki, zderzak, malowanie,

wymian gateway i bordnez tylko ASO 

zawsze można podzielić na dwa etapy najpierw light a potem do fulla

koszty całość ok 5k złota

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, wiem na czym stoję. 

Auto jest na gwarancji, boję się że mogę ją stracić, ale z drugiej strony skoda bez xenonów wygląda moim zdaniem tanio, zwłaszcza że moja jest czarna i kontrast kolorów jest duży.

Szukam części na allegro żeby dokładnie dowiedzieć się ile to będzie kosztowało i mam problem z oznaczeniami. Gdzie mogę znaleźć informacje jakie oznaczenie powinien mieć bordnez, afs i gateway?

BTW..zmienialibyście te lampy w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zamierzasz się za to zabrać to wnioskuje ze masz VCDS? 

Zeob Autoscan i wrzuć na forum, chłopaki  z pewnością pomogą i doradza Ci czy będziesz musiał coś wymienić (geataway itd)

Odnośnie gwarancji to nie powinni Ci jej zabrać, a jeżeli już to tylko na elektrykę bo głównie przy tym będziesz majstrowal.

zerknij tutaj:

http://www.carsystems.pl/skoda-octavia-5e-oem-bi-xenon-led-drl-dynamic-headlights,id1760.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szuli88 Nie mam VCDS

znalazłem tę naklejkę ale totalnie nie potrafię odczytaj z niej jaki mam gateway czy  bordnez. Wpisywałem te dane z dekodera który wysłał Lemur ale nic to nie dało.

20170125_115325_001.jpg

Edytowane przez Ewert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Enriquez napisał:

W aso podadzą mu tylko jakie sterowniki można założyć w przypadku uszkodzenia a nie jakie ma. Więc może się zdarzyć, że fizycznie będzie miał jakieś słabe, ale jako część zamienną dają high.

jest dokładnie tak jak podajesz etka to jest katalog części zamiennych a nie katalog auta. jak sprawdzą po vinie to otrzyma informację co trzeba zamówić do naprawy auta. zawsze elektronika jest wymieniana na wersję high co by było "taniej".

jak masz w aucie fizycznie zamontowany gateway midi to katalog i tak poda taki z wersji high. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem w sobotę i nie dostałem odpowiedzi, powiedział że nie podają nr części i tyle. 

@Szuli88 Auto wyprodukowane jest w lipcu 16 roku.

Panowie,  gdzie jest w aucie bordnez i gateway? sam zobaczę co mam

Edytowane przez Ewert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ewert napisał:

Dzwoniłem w sobotę i nie dostałem odpowiedzi, powiedział że nie podają nr części i tyle. 

@Szuli88 Auto wyprodukowane jest w lipcu 16 roku.

Panowie,  gdzie jest w aucie bordnez i gateway? sam zobaczę co mam

BCM masz nad podstopnica, bez demontażu progu tam nie dojdziesz, nawet jak zdejmiesz próg to i tak musisz wytargać BCM bo jego nr jest od strony skrzynki bezpieczników, gaetaway masz takjakby nad pedałami można go zobaczyć kładąc się na podłodze , najlepiej jak wytargasz fotel kierowcy to wtedy spokojnie możesz się położyć. Jest tez druga opcja, demontaż licznika , wtedy będzie lepsze dojście do gaetawaya

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedi nie ma, ja u siebie ryłem całe auto w środku i na zewnątrz, jak auto ma DSG to pół biedy bo jest sporo miejsca tam gdzie powinien być pedał sprzęgła i dobre miejsce do przeciągania kabli z komory silnika.

Kilka razy robiłem Vw Up'a tam to jest dopiero przejeb.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, dołączam się do pytania kolegi powyżej, czy ktoś spotkał się już z tym zestawem.

Jak dobrze kojarzę, jeżeli włożę zwykłe żarówki H7 a nie pseudo xenony do soczewki, nie potrzebuje wówczas spryskiwaczy w zderzaku, ponieważ nie są to wówczas xenony czyli natężone źródło światła, tylko zwykłe światło z żarówki skupione w soczewce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie włożyć pseudo xenon co oferuja w zestawie z lampą o barwie nie większej niż 4300K dobrze ustawić na przyrządzie do ustawiania świateł i jeździć. Moim zdaniem mało prawdopodobne, że ktoś zauważy że to xenon, ponieważ barwa będzie zbliżona do zwykłej żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team