Skocz do zawartości

Zmiana reflektorów zwykłych na Xenon z LED


Ewert

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przy okazji pytanie, chciałbym kiedyś założyć xenon+led, a w tej chwili mam xenon z AFS bez ledów, spryskiwacze oczywiście są i tu pytanie: czy na przód wystarczy kupić lampy xenon z ledami i dołożyć ze starych lamp wiązki, osprzęt, silniczki itd. ? Czy ta wersja lamp ma inne wiązki i osprzęt ? Co z kodowaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dziale doposazenie jest dział schematy a w nim dokumentacja serwisowa O3 a tam plik  Basic equipment, (L0L), From November 2012.pdf  tarrrrrrrrrrrrrrrrrrra i tam jest wszystko 

Dnia 1.02.2019 at 20:01, Tomek Baran napisał:

A ktory zebym sprawdzil dla pewnosci czy zadziala?

zeby afs działał to musisz mieć gateway w wersji high a nie bordnez. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rrobert napisał:

w dziale doposazenie jest dział schematy a w nim dokumentacja serwisowa O3 a tam plik  Basic equipment, (L0L), From November 2012.pdf  tarrrrrrrrrrrrrrrrrrra i tam jest wszystko 

zeby afs działał to musisz mieć gateway w wersji high a nie bordnez. 

Dziękuję jakoś nie mogłem tego znaleść w tym dziale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Wybaczcie mi  jestem nowy w temacie upgreadu Octavi III w Bi -xenony,  ale w miarę szybko łapie. Pokrótce mam lampy zwykła, zakupiłem bi xenony  od razu się  rzuca inna wtyczka w lampach niby ma po 10 pinów ale zróżnicowane małe większe przy Bi xenonie, przy lampie zwykłej wszystkie są takie same. Proszę wytłumaczcie mi jak to zmontować bo rozumiem że wtyczki muszę przerobić mam VCDSa chinski bo Chiński ale działa więc jeśli do takiej przeróbki jest potrzebny a ktoś by mi wytłumaczył kodowanie to odrazy siadam. Może na przykładzie mojej wymiany można było by zrobić mini instruktaż ze zdjęciami bo widzę że temat się przewija z milin razy a ja jestem na etapie wykonawczym więc jeśli ktoś by miał ochotę mi pomóc był bym wdzięczny. Kat jak mówiłem części mam sprzęt mam tylko wiedzy mi brakuje.

Z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć bez komputera komfortu bordnetz w wersji high nic nie zakodujesz. Czy masz line assist lub front assist? Auto Bez tego typu opcji raczej masz bordnetz w wersji mid. Wtedy wymiana i kodowanie w ASO niezbędne.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, daniel_gw napisał:

Cześć bez komputera komfortu bordnetz w wersji high nic nie zakodujesz. Czy masz line assist lub front assist? Auto Bez tego typu opcji raczej masz bordnetz w wersji mid. Wtedy wymiana i kodowanie w ASO niezbędne.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

troche nie tak jest.  zeby swieciły to co jest w aucie wystarczy. jezeli chcech mieć afs i poziomowanie to jest troche roboty. zapewne wymiana gateway na wersje high. jezeli dodatkowo będziesz chciał mieć spryskiwacze lamp to wymiana bordneza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za szybką odpowiedz ?

Zdecydowanie wystarczy aby świeciły oczywiście nie jestem drogowym egoistom ( typu a Chuj że ich oślepiam najważniejsze że mi światła świecą ) bo to nie o to chodzi, zakupiłem już reduktory (przejściówka wtyczki) wtedy podobno ustawienie działa z kabiny  a spryski podłącze do tego  samo zasilania co do szyb powinien ten silniczek sobie poradzić jeśli nie wymienię zbiornik na ten z dwoma silnikami podłączony na jednym obwodzie  obawiam się tylko że pojawi się sygnał uszkodzonej żarówki i czy to VCDS usunę a jeśli tak to w której podzespole tego szukać.

Moj model to 5E5344  AMB  motor CXXB  MWW  to co z naklejki wyczytałem ale nic mi to nie mówi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompka od szyby przednie nie otworzy ci spryskiwaczy, musi buć wysoko cisnieniowa. jak podepniesz to xenon bedzie migał po odpaleniu auta i brak swiateł drogowych. musisz w adaptacjach ustawić odpowiednie wartości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pospinałem to wszystko I ! , mam problem xenon mruga po włączeniu aż się ustabilizuje napięcie led nie świeci światła postojowe to samo :/. Gość mi przysłał przejściówki z wtyczkami od lamp całość przewodów wygląda marnie wręcz tragicznie.Jedynie co działa to zmiana z drogowych na światła mijania oraz kierunkowskaz reszta lipa. Chłopaki pomóżcie,dołączam schemat przejściówki zgodny z tym co dostałem po zakupie na allegro 546829210_schematxenon.thumb.jpg.769caf32de843e01af109260e8925fc9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie zabieram się dziś za kodowanie bi xenonów, ( wymienione z zwykłych lamp )trochę  się do tego przygotowałem ale jeśli ma ktoś dobre wskazówki i chętnie się nimi podzieli, będę wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,
mam octavię 3 (2014) wersję AMBITION z gatewayem MQB MID ze zwykłymi reflektorami bez spryskiwaczy.

Chciałbym założyć ksenony z ledami.

Czy dałoby się to wymienić bez wymiany zderzaka?

Mógłby ktoś napisać listę rzeczy do kupienia?

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team