Skocz do zawartości

Zmiana reflektorów zwykłych na Xenon z LED


Ewert

Rekomendowane odpowiedzi

lampy, sterownik AFS, czujnik poziomowania tył, gateway wersji HIGH, jeśli spryskiwacze to BCM w wersji HIGH, do tego kilka dodatkowych kabelków, dwie nowe wtyczki lub przejściówki, spryskiwacze lamp, dodatkowa pompka spryskiwaczy lamp.

To tak na szybko.

Sam jestem po przeróbce z halogenowych na bi-xenon +led.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2020 at 20:50, Angel napisał:

lampy, sterownik AFS, czujnik poziomowania tył, gateway wersji HIGH, jeśli spryskiwacze to BCM w wersji HIGH, do tego kilka dodatkowych kabelków, dwie nowe wtyczki lub przejściówki, spryskiwacze lamp, dodatkowa pompka spryskiwaczy lamp.

To tak na szybko.

Sam jestem po przeróbce z halogenowych na bi-xenon +led.

Ile wyniosła przeróbka jeśli można wiedzieć, robocizna + części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chciałem dopytać o jedną kwestię odnośnie wymiany reflektorów. Zastanawiam się nad wymianą na bi-xenon, nie posiadam jednak zderzaka, z zaślepką na spryskiwacze, a z tego co wiem żarniki o mocy 35W wymagają systemu spryskiwaczy. Wolałbym aż tak nie ingerować i nie wymieniać zderzaka, na jakiś używany, później lakierować go we własnym zakresie (bo zakup sprawnego egzemplarza, nie połamanego z całymi zaczepami i późniejsze dopasowanie go do auta graniczy z cudem).  Czy warto w tym wypadku rozważać wymianę reflektorów na 25W (bez konieczności montowania sprysków i wymiany całego zderzaka)? Jak to wygląda od strony eksploatacyjnej, czy macie jakieś opinie. Jest duża różnica jakości światła po miedzy 25W a 35W. Słyszałem też że niektóre osoby montują 35W bez spryskiwaczy i nie ma z tym problemu przy kontroli czy podczas przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie mi się nasuwa, kwestia doboru zderzaka. Mam teraz zderzak z radarem w grillu. Czy przy szukaniu zderzaka mam zwracać uwagę na to czy grill można przełożyć z mojej wersji? Generalnie moge brak każdy zderzak z wersji przedlift z otworami pod spryskiwacze?

@rrobert dzięki za wyjaśnienie, myślałem, że to kwestia osprzętu samego reflektora i mojej decyzji co w niego włożę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratki, grille wszystko można przełożyć. Myślę jednak, że nie trzeba wymieniać zderzaka tylko przygotować w nim otwory na spryskiwacze. Zaślepki do sprysków jedynie będziesz musiał lakierować jeśli nie kupisz ich w kolorze twojego zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bandini napisał:

Kratki, grille wszystko można przełożyć. Myślę jednak, że nie trzeba wymieniać zderzaka tylko przygotować w nim otwory na spryskiwacze. Zaślepki do sprysków jedynie będziesz musiał lakierować jeśli nie kupisz ich w kolorze twojego zderzaka.

Da się tak precyzyjnie wyciąć otwory? Z tego co rozmawiałem z Robertem z Retrofit zalecał wymianę całego zderzaka, bo nie wyglada to dobrze. Gdyby była taka możliwość to super, miałabym problem z głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drimelem można wszystko wyciąć precyzyjnie tylko trzeba chcieć i potrafić. Osobiście w zderzaku nie wycinałem, bo mam xenony z fabryki, ale w obudowie lusterek pod lampki ostrzegawcze Asystenta Zmiany Pasa Ruchu już tak i efekt jest super.

.... a tak to wyszło.

Otwór pod lampkę BSD .jpg

Lampka BSD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bandini wyszło ładnie, nie oślepia się ten led? Wracając jeszcze do spryskiwaczy, nie wiem czy samo wycięcie w zderzaku wystarczy, bo patrząc od wewnętrznej strony zderzaka jest tam coś w rodzaju nakładki  którą mocowany jest spryskiwacz. Nie wiem czy każdy rodzaj zderzaka to posiada, czy tylko oryginalny z dedykowanymi otworami po spryskiwacze.

Tak czy inaczej, dzięki za sugestie!

Edytowane przez Visterio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1392]Bandini[/mention] wyszło ładnie, nie oślepia się ten led? Wracając jeszcze do spryskiwaczy, nie wiem czy samo wycięcie w zderzaku wystarczy, bo patrząc od wewnętrznej strony zderzaka jest tam coś w rodzaju nakładki  którą mocowany jest spryskiwacz. Nie wiem czy każdy rodzaj zderzaka to posiada, czy tylko oryginalny z dedykowanymi otworami po spryskiwacze.
Tak czy inaczej, dzięki za sugestie!
Teraz też spojrzałem na wewnętrzna stronę zderzaka i masz tu 100% rację. Tam jest jakieś rozbudowane mocowanie więc samo wycięcie otworu to dopiero połowa drogi.
Pamiętam, że w Mondeo chłopaki takie rzeczy robili i tym się sugerował.
Co do leda to nie oślepia. Jest to seryjny led z ze Scali i sam się ściemnia w nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, reasumując zdecyduje się na wymianę zderzaka i montaż systemu spryskiwaczy. Jak napisał @rrobert decyduje się na full. Planuje też skrzystac z oferty Retrofit więc rozumiem, że poza tym, co poniżej @rrobert jesteś w stanie pozostałe części zorganizować?

Żeby to miało ręce i nogi, co muszę zakupić:

1. Zderzak, obojętnie jaki z wersji przed lift z otworami na dysze sprysków. Lakierowanie w moim zakresie. Przyjeżdżam z gotowym polakierowanym zderzakiem, przekładacie grille i działacie z dalszym montażem?

2. Reflektory bixenon+led - czy tutaj ma znaczenie konkretny model (po numerach) czy nie ma to znaczenia?

Pozostałe elementy - zdaje się na Ciebie.

Dodatkowe pytanie czy przy zmianie zderzaka warto dorzucić PDC z przodu? bo niestety tego nie mam czy to jest do ogarnięcia przy jednym dłubaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, reasumując zdecyduje się na wymianę zderzaka i montaż systemu spryskiwaczy. Jak napisał [mention=45]rrobert[/mention] decyduje się na full. Planuje też skrzystac z oferty Retrofit więc rozumiem, że poza tym, co poniżej [mention=45]rrobert[/mention] jesteś w stanie pozostałe części zorganizować?
Żeby to miało ręce i nogi, co muszę zakupić:
1. Zderzak, obojętnie jaki z wersji przed lift z otworami na dysze sprysków. Lakierowanie w moim zakresie. Przyjeżdżam z gotowym polakierowanym zderzakiem, przekładacie grille i działacie z dalszym montażem?
2. Reflektory bixenon+led - czy tutaj ma znaczenie konkretny model (po numerach) czy nie ma to znaczenia?
Pozostałe elementy - zdaje się na Ciebie.
Dodatkowe pytanie czy przy zmianie zderzaka warto dorzucić PDC z przodu? bo niestety tego nie mam czy to jest do ogarnięcia przy jednym dłubaniu?
Nie wiem czy w komplecie ze zderzakiem są zaślepki spryskiwaczy czy trzeba oddzielnie zamawiać (i też pod lakier)...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najpewniej byłoby posłużyć się numerami katalogowymi części. Czy ktos dysponuje pełna lista elementów do wymiany halogen na bixenon wraz z numerami katalogowymi?

Edytowane przez Visterio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tych części jest. Tak z tego co wiem to oprócz zderzakay i lamp dojdzie nowy większy zbiorniczek na płyn do spryskiwaczy, inna pompka do zbiorniczka (lub dodatkowa). Jakieś rurki, rozgałęźniki, kostki łączeniowe i pewnie jeszcze jakiś bzdury.
Najlepiej przestudiować etykę. Tam jest wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

OK temat ciekawy również dla mnie. Zastanawiałem się nad wymianą lamp. Obecnie mam 3fl i światła do dziennej to LED, reszta to zwyklaki. Chcąc zmienić lampy na full led muszę montować dodatkowe spryskiwacze i tą całą masę rzeczy o których piszecie?

Dzieki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, thewrem napisał:

Hej.

OK temat ciekawy również dla mnie. Zastanawiałem się nad wymianą lamp. Obecnie mam 3fl i światła do dziennej to LED, reszta to zwyklaki. Chcąc zmienić lampy na full led muszę montować dodatkowe spryskiwacze i tą całą masę rzeczy o których piszecie?

Dzieki,

Lampy full led nie wymagają spryskiwaczy, z tego co się orientuję. Spryskiwacze są wymagane w przypadku oświetlenia ksenonowego. Nie wiem tylko czy w Octavii 3fl występuje oświetlenie full led, to chyba połączenie xenon i led.

Full Led Matrix jest w nowych Skodach, ale to inna bajka. To działa całkiem inaczej, z tego co wiem wycinane są oświetlane segmenty, tak aby nie oślepiać samochodów nadjeżdżających z przeciwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Visterio napisał:

Lampy full led nie wymagają spryskiwaczy, z tego co się orientuję. Spryskiwacze są wymagane w przypadku oświetlenia ksenonowego. Nie wiem tylko czy w Octavii 3fl występuje oświetlenie full led, to chyba połączenie xenon i led.

Full Led Matrix jest w nowych Skodach, ale to inna bajka. To działa całkiem inaczej, z tego co wiem wycinane są oświetlane segmenty, tak aby nie oślepiać samochodów nadjeżdżających z przeciwka.

Chodzi mi o takie https://allegro.pl/oferta/lampa-prawa-przednia-przod-skoda-octavia-iii-lift-10236485067?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=YmI3MDNlZjItOGNhZC00NTMwLTg2MTMtNGM0OWE0MDY2YmVhAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=1d5b3685-8585-4f1a-9338-7583980479e6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2021 at 07:59, Visterio napisał:

Nie wiem tylko czy w Octavii 3fl występuje oświetlenie full led, to chyba połączenie xenon i led.

W Octavii 3 FL są lampy halogenowe albo Full LED. (Ksenony są na rynek chiński).

Dnia 18.02.2021 at 07:59, Visterio napisał:

Full Led Matrix jest w nowych Skodach, ale to inna bajka. To działa całkiem inaczej, z tego co wiem wycinane są oświetlane segmenty, tak aby nie oślepiać samochodów nadjeżdżających z przeciwka.

W nowych jest "LED Top Matrix", a w O3 FL były Full LED (to nie to samo).

Edytowane przez KamiX (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Dnia 24.02.2019 at 21:55, rrobert napisał:

troche nie tak jest.  zeby swieciły to co jest w aucie wystarczy. jezeli chcech mieć afs i poziomowanie to jest troche roboty. zapewne wymiana gateway na wersje high. jezeli dodatkowo będziesz chciał mieć spryskiwacze lamp to wymiana bordneza 

Powoli przymierzam się do zmiany zwykłych lamp na ksenon

Czy dobrze rozumiem żeby ksenon zadziałał wystarczą odpowiednie wtyczki i tyle ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rrobert napisał:

musisz zamontować AFS , czujnik poziomowanie , mieć odpowiedni gateway jak nie to wymiana no i Bordnez co obsłuży xenony bez błędu plus po 4 przewody do lamp. i wtedy wtyczki 

Robisz takie przeróbki ?

Jaki jest koszt zrobienia tego na gotowo nie licząc lamp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team