Skocz do zawartości

Budowa domu


anomal

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam parter i piętro w sumie 142 metry, wybudowany 4 lata temu.

W przyszłości celuje w parter, latanie po schodach mnie drażni.

Kominkiem ogrzewam cały dom juz od 3 lat, gaz tylko i wyłącznie do wody, co roku zużywam około 10- 12 metrów drewna. Co daje jakieś 1600- 1900 na sezon - w domu mega ciepło. 

Jak się ma porządny kominek i pali umiejętnie nie ma żadnego syfu, polecam to źródło ciepła 

( kominek z płaszczem z zamkniętym obiegiem, dół podłogówka, góra cześć podlogowka a sypialnie grzejniki)- całość podpięta do UPS-a w razie zaniku prądu nie ma stresu.

Działkę mam malutką, około 400 metrów, ale to tylko dlatego ze to bliźniak.

Większej nie chciałbym, trawnik kosze 15 minut...

Edytowane przez potrek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem na etapie zakończenia adaptacji oraz uprawomocnienia warunków zabudowy. Do końca miesiąca się to wyjaśni i pisze wniosek o pozwolenie na budowę. Planowy start to Marzec 2018. Zaczynamy od wylewki i zostawiamy ją gdzieś do Lipca. Wtedy stawiamy dom w stanie surowym otwartym i poczekamy do przyszłej wiosny aż wszystko wyschnie i się ułoży. Wybraliśmy parterówkę 134m2 z garażem oraz poddaszem do adaptacji. Stawiamy dom na działce 1000m2 - 5km od Woszczyc :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1000m² u mnie w miasteczku to jakies 300.000-400.000 € :D Jesli w ogole znajdzie sie kogos, kto sprzeda. 

Na 1000m² stawia sie 3 domy z garazami i sprzedaje po 400-500k € / sztuka z dzialka 220m². Mozna trawnik nozyczkami kosic. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Hubee napisał:

Za 1000m² u mnie w miasteczku to jakies 300.000-400.000 € :D Jesli w ogole znajdzie sie kogos, kto sprzeda. 

Na 1000m² stawia sie 3 domy z garazami i sprzedaje po 400-500k € / sztuka z dzialka 220m². Mozna trawnik nozyczkami kosic. :D

Po usytuowaniu domu parterowego z garażem nie zostaje dużo ogródka. Działka ma 25x40m a gabaryty domu to 14,5x17,5m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, szczegolnie, jak sie chate ne srodku postawi.

Rodzice maja w Szklarskiej Porebie 1600m². Mowilem im, zeby to podzielic i postawic kilka domkow, albo cos w stylu apartamentowca, ale nie chca. :P

Tu przyklad dzialki 700m² z trzema garazami. :)

Dzialka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Moim zdaniem taka zmiana wpłynie na wskaźnik EP (pogorszy go), więc architekt Ci to musi przeliczyć najpierw.

Jeśli przez to EP wzrośnie powyżej 70, a pozwolenie masz wg norm WT2021, to potem możesz nie dostać odbioru/pozwolenia na użytkowanie.

Natomiast co do zasady ogrzewanie gazowe wchodzi w grę przy obowiązujących normach WT2021, ale raczej z kominkiem i rekuperacją (pytanie, czy masz to w projekcie).

Zerknij też, jaki masz wskaźnik EP w gotowym projekcie (przed i po adaptacji i jakie pierwotnie było wskazane ogrzewanie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników online
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team