Skocz do zawartości

Oslony przeciwsloneczne


Kubus

Rekomendowane odpowiedzi

@Koszal sprawdzają się? Widziałem takie na allegro tylko one chyba są na magnesy i nie wiem czy nie będą spadać przy malej? kiedyś na jakimś forum ktoś sprzedawał na uchwyty ale nie umiem tego znaleźć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej przyciemnić szyby?
Tył możesz zrobić dowolnie jeśli chodzi o stopień przyciemnienia a efekt chyba najlepszy.
Z tego co się orientowałem (będę to robił u siebie) to folia 3M FX ma filtry UV lepsze niż w niejednych okularach.
+ do wyglądu samochodu
+ do ochrony przed słońcem
+ do bezpieczeństwa bo nic dziecku nie spadnie na głowe
+ do bezpieczeństwa bo nikt nie zagląda Ci co masz w aucie pod marketem

- niestety ograniczona widoczność dla dziecka jak za mocno zaciemnisz
- niestety koszt 500+ za sam tył przy tej foli FX

Ponieważ dwa - dają + to mamy łącznie 5 plusów przemawiających za przyciemnieniem szyb :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubuskikers2 ja mam ten sam zestaw co @Koszal . Nie wygląda źle, ale czy chroni od promieni? Ciężko powiedzieć. Przy sunsecie pewnie trochę pomoże na lato.

Jeżeli masz pakiet sun&pack to tylną szybę też przyzwoicie jeszcze przyciemni. Ja na wiosnę robię tak jak pisze @matys . Ściągnę te zasłonki i przyciemnię na 80% tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od SolarRide takie jak Koszal.
Żałuję że nie ma do O3 takich jak miałem w Fabia2 zamawianych jako akcesoria w sklepie Skoda.
Oryginalne miały lepsze mocowania, były lepiej dopasowane i moim zdaniem siateczka była gęstsza.
Plusem zasłonek jest możliwość demontażu i sprzedaży po zmianie auta czyli odzyskania części wydanej kasy ;) Od słońca średnio chronią bo jak padnie ono pod pewnym kątem to i przez siatkę oślepi. Dodatkowo nie wszyscy pasażerowie tolerują patrzenie przez taką siatkę.
Jednak największym plusem jest to że można zostawić auto w lato z trochę otwartymi szybami co powoduje że tak się nie nagrzeje a żadnego owada nie będziemy musieli potem ganiać ;)

Taptap XZ3C


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania z ori :-) wybrałem te z SolarRide ponieważ nie chciałem w aucie przyciemniać mocno szyb (seryjne przyciemnienie mi wystarcza) a dodatkowo chciałem mieć możliwość zdejmowania osłonek kiedy potrzeba. Nie chronią mocno przed słońcem ale synek lubi wyglądać przez okno więc mi pasuje.

Jakoś wykonania moim zdaniem jest bardzo dobra, jedyne co mogli by poprawić to haczyki mocujące osłony - przy całości wyglądają one nieco tandetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team