Skocz do zawartości

Podgrzewanie siedzeń O3 RS


Kamil RS230

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Hubee napisał:

Bez sensu, lepiej po numerach czesci na allegro szukac. Bo cena z ASO pewnie ze 2-3k PLN. :D

Ok dzięki poszukam na allegro ;)

4 minuty temu, Adriandeska napisał:

@Kamil RS230 szkoda plemników, chyba że już nic nie planujesz ;-)

Jeszcze potomka nie mam;) ale na tej pieprzonej skórze w mrozy to jest tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram się dzisiaj ogarnąć temat. Cierpię brak czasu. już przygotowywałem dla Dodiego muszę znaleźć te informacje.  

ale na początek musi być odpowiedni sterownik bordnez, wymiana panelu klimatronika, 2 wtyczki 10 pinowe do foteli trochę kabli, pinów no i maty na allegro maty są za 9 stów.

bordnez u ciebie jest ok bo masz xeny to masz wersje high 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rrobert napisał:

postaram się dzisiaj ogarnąć temat. Cierpię brak czasu. już przygotowywałem dla Dodiego muszę znaleźć te informacje.  

ale na początek musi być odpowiedni sterownik bordnez, wymiana panelu klimatronika, 2 wtyczki 10 pinowe do foteli trochę kabli, pinów no i maty na allegro maty są za 9 stów.

bordnez u ciebie jest ok bo masz xeny to masz wersje high 

Nie ma problemu poczekam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil masz już może więcej info na temat doposażenia foteli w maty? znalazłem coś takiego
http://allegro.pl/maty-grzane-fotele-vw-skoda-audi-seat-kpl-octavia3-i6637784819.html

przyciski 5E0963105A oraz 5E0963106A


zastanawiam się tylko czy te nasze skórzaste trzeba pruć czy da rade jakoś zamontować mało inwazyjnie :)

Edytowane przez Wilku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, wolfi0 napisał:

Kamil masz już może więcej info na temat doposażenia foteli w maty? znalazłem coś takiego
http://allegro.pl/maty-grzane-fotele-vw-skoda-audi-seat-kpl-octavia3-i6637784819.html

zastanawiam się tylko czy te nasze skórzaste trzeba pruć czy da rade jakoś zamontować mało inwazyjnie :)

O dzieki za linka. Jeszcze nie mam info. 

Z tego co się orientuję to można spokojnie rozbierać fotele w każdym aucie. Ale zadzwonię to serwisu i się dopytam:)

MATY O NUMERACH

5E0 963 557 AA x2 OPARCIE

5E0 963 555 J x2 SIEDZISKO

Edytowane przez Kamil RS230 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

my montowaliśmy oryginalne fotele z RS do cywilnej i maty były. jak auto jest z xenonami to na 99% bordnez zostaje.

co do sterownika climatronica 

A - z fotelami, bez webasta, bez przedniej szyby  do 11-2013

B - z fotelami , z webasto , bez przedniej szyby - do 11.2013

L- z fotelami, bez webasta , bez przedniej szyby - od 04.2014

a i tak najlepiej wgrać aktualny flash do sterownika. patrz na klawisze resztę da się przeprogramować 

http://allegro.pl/vw-octavia-octavia-panel-sterowania-5e0907044r-i7101697127.html#thumb/1 tu ya 60zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. @rrobert mam jeszcze pytanko. Ten panel z linku - cena atrakcyjna - nawet troche podejrzanie. JAk sprawdzam to chodzą ok. 150 wzwyż. Ale byłbym zainteresowany.

JEsli zakupie taki panel, jak mozna sprawdzić czy działa i wsio ok? Musze  zamienic z obecnie użytkowanym w samochodzie, sprawdzić przyciski itp. A co z przyciskami od siedzień jesli nie mam jeszcze mat? Jakimś miernikiem, bo ze bedzie działać oswietlenie przycisku to nic jeszcze nie oznacza?

O jakim flash-u do sterownika piszesz? Chodzi o panel?

Edytowane przez jackowski11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co może sie dziać złego  jesli kupię taki panel ze starszym softem niż obecnie posiadany (co jest bardzo prawdopodobne) i zamienie? Brak jakiś funkcjonalności w obsłudze klimatyzacji czy gorzej np. komputer moze sie zbuntowac i odmówić współpracy? Gwarancji jeszcze trochę zostało ale na pewno ASO bezpłatnie mi tego softu nie zaktualizuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rrobert Masz moze dostęp do ETK-i? Mam juz gdzie kupić Panel , mam też maty ale są bez kompletu kabli tzn. kończą się na wtyczkach. Co brakuje pomiędzy panelem klimatronica i matami ? Jest jakaś kostka/sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maty podłączasz do bordneza a nie do sterownika klimy.  mam gdzieś spis wszystkich wtyczek i długości kabli. 

w zasadzie to 1 x brązowy 1,5mm2, 1 x czerwonyh 1,5mm2, 2 x 0.35 różne kolory  to na stołek. od fotela do bordneza przy lewym słupku koło bezpieczników.

do prawego fotela prowadziliśmy kable pod tylną kanapą  

daj znać co jeszcze  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi mi o tą kostkę ze zdjecia. Czyli do panelu klimatronika zadnych przewodów nie ciągnę bezposrednio od mat ? Pomiedzy Panelem ze sterowaniem grzania, a bordnezem musze ciągnąć jakies nowe przewody ?

siedzisko-komplet_2.jpg.b01735afa3a6828d947be16c000f65bf.jpg

A tu maty w wersji bez tych kostek

DSCN6635.JPG.37142b3ad0d4f2733ae6fd795233d97c.JPG

Edytowane przez jackowski11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 27.12.2017 at 17:11, rrobert napisał:

Nic się nie stanie ale zawsze lepiej potem wgrać nowszy ale jest to niekonieczne 

@rrobert jak i czy mozna sprawdzić VCDS jaki mam ten aktualny soft w climatroniku?

Maty są, panel w trakcie wymiany. Pozostała główna wiązka i te pod fotelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ktoś na terenie Śląska ogarnia temat założenia mat na przednie stołki, mogę pomóc przy pracy ( demontaż foteli itd...), mam wersję Style ale bez grzania, po ostatnich mrozach stwierdziłem że doposażyć trzeba ! przewidywane koszty itd. dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przy doposażeniu z ogrzewaniu kodowanie to tylko w tym miejscu ?

FpyOVgL.png.49b3536b3207d7f3b08dd96035f96cdb.png



Bo na jakimś ruskim forum jeszcze coś takiego pisał (nie w wiem co to za program) 

rus.jpg.99007f0aeb2b1cbfd911ed9aedb50707.jpg

https://www.drive2.ru/l/7864000/?fbclid=IwAR3PxEo9Ire0iOK6nFc-3xhSQqj7RwDiN1u4Mum_9Cc7J9t97HgzF57QLQA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team