Skocz do zawartości

Box Speed Buster Skoda Octavia 2.0 TSI


matys

Rekomendowane odpowiedzi

Da się...serią. Ja po prostu sprzedaję auto, bo robie 60 tys rocznie i wracam do diesla. Inaczej box by wjechal, bo nie wytrzymalbym bez podniesienia mocy.

Edytowane przez Marek106 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Daab napisał:

Ale Twoja historia nie jest dobrą reklamą dla BOX-a ;-)

Wysłane z mojego ONE A2001 przy użyciu Tapatalka
 

Myślę, że box nie był tutaj niczemu winien. To samo mogło się stać w serii - kwestia jak jeździsz albo wada produkcyjna. Znajomy już w swoim CLA45 AMG wymieniał turbo na gwarancji, a tylko dlatego, że nawet nie daje mu odpocząć. Ktoś na forum pisał o gościu z A45, który ma już trzecie turbo :D

Ile chcesz za tego boxa?

Edytowane przez Maliniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marek106 napisał:

O tym mozna dywagowac bez konca i jak to w necie kazdy bedzie specjalista. Znajomemu przy 30 tys po programie poszlo turbo i dsg i byly "troche" w plecy. Prosta sprawa.

Znajomy miał S3 po grubych modach i zrobił 100 000 bezawaryjnie. To chyba kwestia wady silnika. @Marek106 nie strasz mnie dalej bo nie zrobię tego programu,:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek106  ile km na tym boxie nalatałeś?
Jakiś czas temu wybiłem sobie boxa z głowy, i nastawiłem się, że po roku robię program.
Niestety co jakiś czas zaczynam znowu myśleć o boxie, gwarancja itd...
musiałbym podpiąć u siebie w jakiś słoneczny dzień i zobaczyć z boxem i bez boxa czy jest różnica i czy odczuwalna.
40KM dużo i nie dużo, w audi robiłem skok o 30KM ze 140KM na 170KM i wydawało mi się to przepaścią...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kamil RS230 napisał:

Znajomy miał S3 po grubych modach i zrobił 100 000 bezawaryjnie. To chyba kwestia wady silnika. @Marek106 nie strasz mnie dalej bo nie zrobię tego programu,:) 

Ja też zrobillem 100 000 bezawaryjnie.

22 minuty temu, matys napisał:

@Marek106  ile km na tym boxie nalatałeś?
Jakiś czas temu wybiłem sobie boxa z głowy, i nastawiłem się, że po roku robię program.
Niestety co jakiś czas zaczynam znowu myśleć o boxie, gwarancja itd...
musiałbym podpiąć u siebie w jakiś słoneczny dzień i zobaczyć z boxem i bez boxa czy jest różnica i czy odczuwalna.
40KM dużo i nie dużo, w audi robiłem skok o 30KM ze 140KM na 170KM i wydawało mi się to przepaścią...

 

40 koni i 50 nm to bardzo duzo dla tego silnika, w sensie roznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box działa w ten sposób, że "oszukuje" ECU skłaniając go do zwiększenia dawek paliwa. Stąd większa moc i moment obrotowy. Jak widać zasada działania jest bardzo prosta, wręcz prymitywna. 

@Kamil RS230 Niekoniecznie u mnie w Krematorze Mocy wrzucili gotowca i mi sondy lambda wysrało :-(

Dopiero Kompoty się przyłożyli i przy stage 2 fajny program dopasowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w Wawie jakos srednio sie bawia w boxy, ale na program to sobie nie moge pozwolic, bo to loteria. Niby statystycznie wiekszosc nie ma problemow, nic nie pada, ale nie chce ryzykowac, bo to taki strzal w kolano - nowa fura na gwarancji, a tu trzeba wylozyc pare tysi jak masz pecha :D Moze dojrzeje po 2 latach (gwarancja 4), bo odebralem swoja w grudniu 2016 :P

@Kamil RS230 box to spora roznica, bo te 40KM i 70-80Nm to jednak duzo. Pamietam jak Anomal mial i jechalismy jego kura w 5 chlopa :D Ja caly czas mysle i mysle i sie namyslic nie moge. Najwczesniej jakbym cos robil to pewnie w maju. Tylko najchetniej lokalnie, chociaz do Lodzi to godzinka w 1 strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeje kotleta .Ja mam boxa rapid od ponad roku i śmiga aż miło. 296km i 436NM. Założony i dostrojony w tuneforce. Tak dostrojony. Można ustawić pare parametrów. Nie wyobrażam sobie teraz jeździć na serii. 

Edytowane przez Rolek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team