Skocz do zawartości

Octavia kombi czy liftback?


Lukicrx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Namo zmienił(a) tytuł na Octavia kombi czy liftback?
9 godzin temu, anomal napisał:

brałem co stało na placu

Ja tak samo. Kończył mi się leasing na O2 FL Kombi i szukałem trójki w kombi z nawigacją, skórą, dsg i niebieską. Wtedy nie podobały mi się dwójki i trójki w liftbacku. Moja strefa komfortu została sponiewierana w dniu odbioru aktualnej Octavii Liftback, ale to była jedyna Polsce spełniająca wymogi co do wyposażenia i stała na placu.

Zaraz po zakupie O3 Liftback pojechaliśmy na wczasy do Cro. Wtedy zorientowałem się, że ten bagażnik wcale nie odbiega pojemnością od kombiaka. Zabraliśmy wszytko co chcieliśmy, materace, deski, 5 toreb podróżnych.

10 godzin temu, LEMUR napisał:

ładniejsza bryła

Teraz bardziej podoba mi się bryła liftbacka a kiedy jeździłem kombi chciałem tylko kombii. Nie kupiłbym już Octavii z dużą dupą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lukicrx napisał:

Sportline w wersji 280 KM myślę że jedzie całkiem dobrze, a dołożyć w okolice 35o KM też nie problem

No seria ma koło 300 kuni, więc coś już jedzie. Po programie 360, a jak mało to można tak https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1217683904933876&id=166106913424919

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, i to jest to , przyznam że mając aktualnego RS'a 3,5 roku nie kojarzę sytuacji na drodze aby mi brakło te 350 KM , nie szukam na drodze emocji na siłę, a przynajmniej je w moim rodzinnym combi :-D a zdziwionych Octavią było wielu i to mi się w tym najbardziej podoba, taka zwykła Skoda :superbkombi:;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie najbardziej podobają suv i kombi, a sedany.... tak średnio. Poza tym są bardziej praktyczne przy 2 dzieci, dlatego wszystkie auta oglądałem w kombi. Jak kiedyś kupię suva rodzinnego to ewentualnie jako drugie auto jakis 3 drzwiowe coupé typu A5 

może do tego czasu pojawi sie Skoda octavia 4 w 3 wersjach: liftback, kombi i coupé :) 

Edytowane przez matys (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem auto, to koniecznie szukałem kombi, ze względu na bagażnik. Ale dostępne od ręki były jedynie liftbacki. Dzisiaj po 1,5 roku używania liftbacka absolutnie nie żałuję swojego wyboru. Bagażnik jest większy niż mi nawet potrzeba i nigdy nie bylo tak, zeby mi zabraklo miejsca, a nawet jeśli tak by się stało to na 1 wyjazd w roku założę sobie box na dach. No i liftback jest moim zdaniem ładniejszy od kombi .

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adriandeska

416 KM a wasko jak w tramwaju, wysoko jak w MPK...

U mnie mial byc szary Liftback w manualu, za namowa tescia jest Combi, a za namowa zony DSG...

A druga sprawa, ze w DE sa tylko Combi, a Liftback traci szybciej na wartosci, bo nikt (albo prawie nikt) go nie kupuje. Na octavia-rs.com sa moze ze 2, albo 3 Liftbacki. W combi bez rolety nawet nie musze wozka (spacerowki) odpiac od stelazu, tylko wstawiam go do srodka i po sprawie.

I obnizone Combi podoba mi sie bardziej. :)

Edytowane przez Hubee (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ucho235 napisał:

Jedyne kombi jakie mi się podoba i wolałbym od lifbacka/sedana to RS6 :D

I tu się z tobą zgadzam :-D 

Sam się zastanawiałem czy tego nie napisać :zajebiste:

Edytowane przez Piotrekdk (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombi bym wzial gdyby bylo faktycznie sporo wieksze, a tak naprawde dostajesz tylko 10l bagaznika wiecej. No i liftback to jednak nie jest typowy sedan, wiec latwiej wszystko zapakowac. Do tego jednak wyglada lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team