Skocz do zawartości

Opony na sezon letni w rozmiarze 225/35/R19


bolo81

Opony 225/35/R19  

11 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie opony polecacie na sezon letni w rozmiarze 225/35/R19 ???

    • Toyo Proxes T1 Sport - 547 PLN www.oponeo.pl/dane-opony/toyo-proxes-t1-sport-225-35-r19-88-y-xl#132956734
      0
    • Dunlop SP SportMaxx RT - 565 PLN http://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-sportmaxx-rt-225-35-r19-88-y-xl-mfs-zr#132793225
    • Yokohama Advan Sport V105 - 566 PLN http://www.oponeo.pl/dane-opony/yokohama-advan-sport-v105-225-35-r19-88-y-xl-rpb-zr#131341563
    • Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 - 633 PLN http://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-eagle-f1-asymmetric-2-225-35-r19-88-y-xl-mfs/132888662
    • Pirelli P Zero Rosso Direzionale - 717 PLN http://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-p-zero-rosso-direzionale-225-35-r19-84-y#123710123
    • Michelin Pilot Sport 4 S - 959 PLN http://www.oponeo.pl/dane-opony/michelin-pilot-sport-4-s-225-35-r19-88-y-xl-zr#132985386


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie opony polecacie na sezon letni w rozmiarze 225/35/R19 ??? Jeśli macie inne propozycje to proszę podzielcie się doświadczeniami. Chodzi mi o dobrą oponę, która nie zetrze się po jednym sezonie ;)

Edytowane przez bolo81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na Vredestein ultrac vorti tylko 18tki, no i nawet w zimie dały radę :-) Chociaż wydaje mi się że je już wygładziłem bo nie kleją jak na początku. Ciekawe mogą być też Goodyear Eagle F1 assymetric ale 3, chociaż na 2 jeździłem i całkiem dobre były. Super kleją Conti, ale szybko znikają :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 20.02.2017 at 22:21, 1bizkit napisał:

Ja śmigam na Hankook evo s1 k117 - w ubiegłym roku miały 3 miejsce w teście opon sportowych. Przeżyły tor Poznań i inne upalania. Bardzo dobra trakcja na mokrym jak i na suchym. 

Tak coraz bardziej myślę o tym modelu, bo mi przód wyłysiał, a nie wydam 1600 za 2 Micheliny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dziś poszło zamówienie na Asymmetric 3 tylko 225/45/17
Zastanawiałem się jeszcze nad Dunlop BlueResponse.
Ogólnie to się zastanawiałem dlaczego przy Goodyear opona wzmacniana XL ma lepszą klasę zużycia paliwa oraz te same parametry głośności w stosunku do zwykłej.
Wszędzie piszą że wzmacniane są cięższe co wpływa na spalanie i glosniejsze i tak
GOODYEAR EAGLE F1 ASYMMETRIC 3 225/45 R17 91 Y - E, A, 1, 68D

GOODYEAR EAGLE F1 ASYMMETRIC 3 225/45 R17 94 Y XL - C, A, 1, 68DB

Czy w Octavia a szczególnie RS bo w zwykłej raczej nie jest wymóg homologacyjny na wzmacniane??

Taptap XZ3C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wolf napisał:

Nie ma wymogu, aczkolwiek lepiej brać wzmacanie, zwłaszcza przy niskim profilu z racji tego, że mają sztywniejsze boki opony :)

To nie do końca tak jest, chociaż niedawno myślałem tak samo, do czasu jak na racingforum.pl znalazłem taki wpis:

Cytat

Za nośnośc opony odpowiada ciśnienie w powietrza w oponie. Indeks nośności określa ilośc kilogramów obciązenia dla danej opony przy konkretnym ciśnieniu i np. taki popularny rozmiar 205/55R16 w wersji standardowej ma indeks 91 czyli 615 kg. Tą wartośc uzyskuje przy cisnieniu 2,5 bar. Powyzej tej wartosci nosnośc tej opony juz nie rosnie (zreszta jak i innych opon o normalnej konstrukcji (nie XL)). Natomiast przy ciśnieniu 2.0 bar ma już tylko 515kg.
Dlatego że za nosnośc opony odpowiada ciśnienie a nie twardośc boku to opona w tym samym rozmiarze czy to miekki komfortowy model Michelina, czy twardy Bridgestone czy mega twardy RunFlat maja tą samą nosność, co jakby już obala mit - wieksza nośnośc = twardy bok.

Żeby dźwigać większe ciężary to trzeba dac większa oponę (o większej pojeności powietrza które będzie unościć ciężar) albo taki sam rozmiar, który będzie pracował na większym ciśnieniu roboczym. I tu wkraczamy w kwestie opon XL. Dalej trzymając się przykłądu rozmiaru 205/55R16 mamy oponę XL o nośności 94 czyli taką która uniesie max 670 kg. Ale te 670 kg będzie przy ciśnieniu 2,9bar a nie 2,5. Jako ciekawostkę trzeba dodaz że opona XL przy tym samym ciśnieniu co opona nie XL ma mniejszą nośność. W wypadku tego rozmiaru przy np. 2 barach zwykła ma 515kg, a XL-500kg.
Tu dochodzimy do róznic w budowie opon zwykłych i XL. Aby napompować opone na wyższe ciśnienie trzeba zmienić jej konstrukcję. I nie chodzi tu o boki opony, bo one to ciśnienie wytrzymają z zapasem. Jedyne drobne zmainy w oponie XL mogą byc w okolicach stopki opony, ale nie mają one praktycznie żadnego wpływu na zachowanie opon w zakręcie. Największe róznice kryją się pod bieznikiem. Opony XL maja inne, zazwyczaj sztywniejsze opasanie (moze go być więcej, z innego materiału, grubości drutu, czy nawet po prostu ułożone pod innym kątem) stalowe czołą opony. Chodzi o to ze pompując wyższe ciśnienie zmienia się kontur opony i bieznik byłby wypukły co powoduje złe przyleganie do drogi. To zmienione opasanie powoduje zachowanie konturu opony także przy podwyższonym ciśnieniu.
Czy to jest zawsze korzystne? Niekoniecznie. Skoro nasze auto wazy X kilogramów i starcza mu wg producenta zwykłą opona to znaczy że będzie ona prawidłowo pracowac pod obciazeniem i zapewniać optymalna powierzchnię styku z drogą. Nalezy pamietać żę droga nie jest idealnie równa i jak opona będzie miała zbyt dużą sztywnosc czołą w stosunku do nacisku to nie będzie wykorzystywać pełnej powierzchni przylegania. Szczególnie moze to mieć znaczenie w oponach zimowych. Kto mi nie wierzy niech sobie weźmie do ręki profi slicka np. Michelina i zobaczy zę przy bardzo twardych scianach bocznych jednocześnie mamy dość miekkie opasanie pod bieznikiem, zeby opona wykorzystała każdy mm kwadratowy drogi pod nią.
Także konkluzja jest taka - sztywne boki w XL to mit, a po drugie jak nie potrzeba zwiększonej nośności to korzystanie z opony XL mija sie celem.

źródło: http://www.racingforum.pl/index.php?s=&showtopic=74113&view=findpost&p=1216144

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2017 at 22:21, 1bizkit napisał:

Ja śmigam na Hankook evo s1 k117 - w ubiegłym roku miały 3 miejsce w teście opon sportowych. Przeżyły tor Poznań i inne upalania. Bardzo dobra trakcja na mokrym jak i na suchym. 

Dnia 12.03.2017 at 19:43, Adriandeska napisał:

Tak coraz bardziej myślę o tym modelu, bo mi przód wyłysiał, a nie wydam 1600 za 2 Micheliny ;-)

nie mogę znaleźć tych k117, za to w dobrej cenie znalazłem Hankook Ventus V12 evo2 K120 . macie jakieś doświadczenia z nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.oponeo.pl/dane-opony/hankook-ventus-s-1-evo2-k-117-225-40-r18-92-y-xl-mfs-zr#134471127

Ja chyba je kupię i długo nie pociągną ;-)

Kupione oby sezon wytrzymały :-)

Edytowane przez Adriandeska (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • Namo zmienił(a) tytuł na Opony na sezon letni w rozmiarze 225/35/R19

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team