Skocz do zawartości

Namo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

21 minut temu, Enriquez napisał:

napęd można kupić

To jeszcze coś do tego? Czyli trzeba kupić opie puchy, wiesz jakie mają numery?

To była by rewelacja jakby było zamknięte na zwykłym trybie a otwarte na sport. Jakby się otwierały dopiero powyżej 3k obrotów, bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

810 EUR zapłaciłem.

Dużo ludzi poszukuje tych tłumików - w ASO są po 2800 / szt., W Niemcowni 810 komplet z przesyłką. Mógłbyś sobie kupić, wyciąć klapki, wspawać rurkę i opchnąć dalej. Myślę, że łatwo sprzedać takie wydechy ze względu na końcówki wydechu. Po to właśnie się je wymienia - gdyż np. w CHHB fabrycznie wydechy są niewidoczne. U mnie wyszło tak:

5T9_nnkB9auFhueZ9mg-n8kKLF5qX0A8BLRKja9r

Closer look:

f31011181ff18372756c3f4c2690f063.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Enriquez napisał:

W Niemcowni 810 komplet z przesyłką.

Oba za 810 euro, tak? Nówki?

Co jeszcze do klapek potrzeba? Myślisz, że dało by się je do O3 RS zaadoptować? Dalej nie wiem kiedy one się otwierają :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakoduj sobie ostatni bajt w silniku, że masz klapki. Pojeździj trochę i sprawdź, czy wyskoczył błąd komunikacji. Jeżeli tak, to jest duża szansa, że zadziała. Ja jeszcze u siebie nie podłączyłem. A pluję sobie w brodę, bo wczoraj zrobiłem spryskiwacz do kamery cofania i miałem wszystko rozebrane od przodu do tyłu. Wystarczyło wrzucić obok rurki spryskiwacza 4 kabelki. Ech... A mówię - nie robię klapek, bo sterownik sinika nie drze się o nie. A tu jak wszystko poskładałem, chcę kodować spryskiwanie a w silniku błąd - brak komunikacji z klapkami wydechu. Wypowiedziałem parę słów na lierę k... 

Na razie nie kupuj, jak podłączę i będą działać - dam znać. 

Jak działają klapki - zobacz sobie w jakimś 280 KM superbie. Na jutube nie znalazłem niestety. Ponoć otwierają się przy przyspieszaniu a w czasie jazdy przy stałej prędkości przymykają się i jest ciszej.

A do samych klapek - 2 wtyczki i trochę kabla - zasilanie i masa i dwa kabelki do sterownika silnika. Filozofii żadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Enriquez napisał:

Zakoduj sobie ostatni bajt w silniku, że masz klapki.

Żebym ja wiedział jak, poproszę @rroberta jak się będziemy się widzieć.

7 minut temu, Enriquez napisał:

jak podłączę i będą działać - dam znać.

Jesteś super.

7 minut temu, Enriquez napisał:

Ponoć otwierają się przy przyspieszaniu a w czasie jazdy przy stałej prędkości przymykają się i jest ciszej.

To by było zajebiste, to czego potrzebuję.

7 minut temu, Enriquez napisał:

Filozofii żadnej.

Za taki bajer mogę dać hajs, zakodować klapki żeby mi się zamykały i otwierały na fotelu a potem do wydechowni. Wstępnie się ekscytuję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Namo, mogę potwierdzić, że działa. Wziąłem się dziś za kablologię ale nie skończyłem. Jednocześnie odpowiedział mi koleś ze Słowenii, który robił dokładnie ten sam zabieg - dwa kabelki do silnika i banglaaaaa. :)

Tu jego zdjęcia:

https://www.briskoda.net/forums/topic/367311-the-superb-iii-picture-thread/?page=37#comment-4632075

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2017 at 00:00, Enriquez napisał:

ale nie skończyłem

Będziesz te klapki podpinał, żeby obczaić kiedy się otwierają a kiedy zamykają?

@Enriquez jakaś firma robi customy z mocowaniem chyba pod org. mechanizm otwierania i zamykania.

klapki custom.jpg

Można by wtedy kupić sam ten piździk (4N0133249) elektryczny który je zamyka lub otwiera.

Mógłbyś samo to

samo to.png

podłączyć i popaczeć kiedy otwiera a kiedy zamyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Enriquez te zdjęcia co wstawiłeś wyżej to są klapki przed montażem, nie masz żadnej luźnej na testy? Co bym potrzebował żeby odpalić

7 godzin temu, Namo napisał:

sam ten piździk (4N0133249)

?

Podobno w Golfie R takie też jest. Do tej elektroniki sprowadziłbym sam mechanizm zamykania.

samo too.png

i do customa to podpiąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną mam. Mogę udostępnić. Mogę Ci nawet ten cały tłumik odstąpić - podaj ile możesz dać. Klapkę całą se wytniesz i pozostanie Ci zorganizować drugi komplet. Problem w tym, że jutro lecę do Manchesteru i wracam w sobote. A moja kobita tego nie ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Enriquez napisał:

cały tłumik

Sam ten piździk potrzebuję żeby sprawdzić kiedy się otwiera. Wydech jak się rozkompletuje to już to gówno będzie warte.

9 minut temu, Enriquez napisał:

jutro lecę do Manchesteru i wracam w sobote

Nie śpieszy się, wydechownia i tak dopiero mnie obsłuży po wakacjach, do tego czasu chciałbym mieć gotowe klapki pod montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Golfie R też są takie klapki, w customach robią mocowaniacustom klapki.png

Audi S3 to samo.

audi s3.png

Można by kupić jakąś używkę i wyciąć klapki, ale wolałbym nowe.

wyciąć.png

11 godzin temu, Enriquez napisał:

bez klapek

Ta elektronika ma jakiś numer? Napisałbyś numery części od piździka do komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Klapki wydechu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team