Skocz do zawartości

Namo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak, ale klapki są z przodu puchy (dwie rury wchodzą do tłumika, jedna z klapką, druga bezpośrednio).

Dlatego idealnie by było, jakbym mógł wydechem sterować przez wybór trybu jazdy, a nie jakimś pilotem... Który pewnie i tak bym zgubił xD

17437956_189501484879898_3475248473748537344_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moje zdjęcie ;) Chciałem tylko pokazać jak w remusie jest montowana klapka. Inaczej niż w superbie. A to pudełko to właśnie ta centralka z pilotem do sterowania bezprzewodowego klapami w remusie. 

Ja swój wydech remusa mam już założony od listopada. Tylko teraz seryjnie mam zamknięte klapki (co i tak jest już na duuuuży plus względem serii, jeśli chodzi o dźwięk), ale chodzi za mną, żeby jednak czasem było głośniej :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Remusa, u Ciebie zaspawali te klapki bo stukały, ale jest to odwracalne.

Teoretycznie powinno to działać, ułożenie nacięcia w klapie pokrywa się z bolcem sprężynki na org. silniczku a Remus ma podobne w swoim układzie sterowania klap.

silniczki klap remus.png

Żeby się dowiedzieć czy to zadziała musiałbyś umówić się z @rrobert (150 km od Ciebie) który aktualnie ma moje silniczki. Zakodowałby Ci to na aucie roboczo i pojechałbyś do Remusa na montaż silniczków na wydechu. Jak nie ruszy to odeślesz silniczki, a jeśli zadziała zostawisz 1000 zł u Roberta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaspawane nie są, byłem przy całym etapie "reklamacyjnym" stukających klapek. Wkręcone są tam teraz śruby zabezpieczające (przy transporcie w kartonie były), dlatego można tylko ustawić zamknięte. Montaż silniczków to pół godziny roboty z wyciągnięciem wydechu, tylko kanał/podnośnik potrzebny. Jeśli tylko @rrobert się zgodzi to mi taki układ pasuje ¬¬

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Namo, gdzie masz klapki wydechu? Tutaj :-)

2018-04-08 14.23.45.jpg

Ciekawostka, nowsze RSy mają zanitowany komputer.

2018-04-07 23.20.47.jpg

a u mnie

2018-04-07 12.04.11.jpg

Kabelki, środkowy pin zielony idzie do komputer czyli musi iść przez całe auto. Brązowy to masa a czarny prąd po zapłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

@Namo masz może rozpiskę pinów zasilania tych silniczków od klapek. Kumpel w audi ma otwarte i chcemy je zamknąć ale nie wiem, na który  pin podać napięcie a na który masę by je zamknąć. Oczywiście klapki są aktualnie jeszcze nie podłączone. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojti2 napisał:

pin podać napięcie a na który masę by je zamknąć

To tak nie działa. Klapki wpierw testują się i szukają oporu na otwarcie, zostają otwarte póki nie znajdą oporu i dopiero wtedy zamykają się.

Dnia 8.04.2018 at 14:27, Namo napisał:

środkowy pin zielony idzie do komputera czyli musi iść przez całe auto. Brązowy to masa a czarny prąd po zapłonie

Wyżej masz który kabel idzie do czego. Wątpię żebyś je zamknął bez komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Namo zmienił(a) tytuł na Klapki wydechu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team