Skocz do zawartości

Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno USB w Columbusie jest sprawne, ponieważ przez to żółte złącze koduje się jednostkę, ale czy to możliwe że tym złączem można zakodować pod media a nie USB?.. Ponadto na wyświetlaczu widnieje ikona USB i AUX z tym że USB nie jest aktywne nawet po podłączeniu pendrive - czy aby po zakodowaniu pod mediain nie powinna widnieć ikona mediain?

Edytowane przez delphin
dodatkowa uwaga (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj w Amundsenie to samo - było zwykle gniazdo USB a w kodowaniu jako USB+iPhone. Bo zmianie kodowania na USB bez wsparcia pendrive chodzi.

Żeby było ciekawiej to nawet przy starym kodowaniu MirrorLink i Android Auto działały a pendrive nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, czyli nie jest to takie proste i jednoznaczne. Sądziłem, że w każdej jednostce te ustawienia są w tym samym miejscu i nie jest konieczne "wróżenie z powietrza" jak nie ma się skanu :) Wobec powyższego będę musiał najprawdopodobniej zwrócić jednostkę do przekodowania... Osoba dość znana w środowisku, także myślę, że upora się z problemem.

pab567 - dziękuję za podpowiedź w czym może tkwić problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poproś kogoś o  odczyt kodowanie i jak pisał @pab567 zobaczymy co masz zakodowane. kodowanie mibi i mibii podstawowe jest takie samo. nawet amudsen i bolero kodowanie jest podobne z tym ze amudsen ma dodatkowe funkcje.

czyli jak masz kodowanie do columbusa to po wpisaniu go do amudsena będzie działało to na co pozwala amudsen

jak chcesz to w poniedziałek mogę zobaczyć różnicę w kodowaniu usb + aux a innymi radzajami wejścia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie niestety trochę poległem w mojej miejscowości na poszukiwaniu fachowca z odpowiednim sprzętem do kodowania. Jeden z nich miał możliwość zmiany kodowania w bajcie 19 ale niestety jest tam wyłącznie 7 bitów bez instrukcji. Czy ktoś może mi napisać które bity mają być aktywne w bajcie 19 tak by mi ruszyło to złącze USB? Chodzi oczywiście o MIB1 Columbus. Wielkie dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam zatem z niecierpliwością i z góry dziękuję. Zakupiłem OBDeleven PRO - mam nadzieję, że uda mi się te poprawki wnieść w długim kodowaniu...

Edytowane przez delphin
zakup OBDeleven PRO (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team