Skocz do zawartości

Namo

Rekomendowane odpowiedzi



Ja kilka miesięcy temu zapłaciłem w aso 630 zł brutto za odblokowanie SmartLink, ale jestem średnio zadowolony. Radio zaczęło się bardzo często samoczynnie restartować (ze względu na zawieszanie się systemu), nawet wtedy, gdy telefon nie jest podłączony.
No i wsparcie producentów telefonów mizerne (nieważne czy to iphone czy android)...


To w sumie calkiem dobra cena ;) albo spadla albo tak najtaniej jak mogli oddali i nie ciagneli $ za usługę.

A które konkretnie radio masz, Bolero? Wrzuć zdjecie z menu z numerem i softem. Jaki telefon, kabel.. Trochę rzeczy ma znaczenie w tym temacie..

Mi sie zdarzały restarty jak słucham Spotify online i jest slaby zasięg.. Ale to raczej wina apki bo google muzyka jest stabilne.

Co masz na mysli pisząc o wsparciu producentów?
To ze np. nie jest oficjalnie dostępne w Polsce? .. no cóż.. wielkości naszego rynku dla nich nie zmienimy ale i tak AA super działa jak na taką sytuację..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Początkowo chcieli 750, ale po usłudze dali rabat, więc +;

2. Zdjęcie w załączeniu, iPhone X (wcześniej 7), przewód oryginalny. Wcześniej chwilę używałem Samsung S7 i było jeszcze gorzej (ale to za chwilę);

3. U mnie restarty rzadko kiedy zdarzają się gdy tel jest podłączony. Najczęściej kiedy właśnie nie podłączę i słucham radia;

4. Wsparcie: Jak używałem Androida, to po pierwsze S7 nie chciał się naładować. Zmierzyłem pobór prądu i okazało się, że po podłączeniu prąd ładowania wynosi 0,2A, a napięcie spadało do nawet 4,6V i czasami rozrywało połączenie. Troche poczytałem i prawdopodobnie ma na to wpływ szybkie ładowanie - radio nieprecyzyjnie daje znać, że nie potrafi ładować szybko i telefon za bardzo obciąża zasilanie. Po drugie słaba jakość dźwięku rozmów (w porównaniu do iPhone) - idzie poprzez Bluetooth. Brak aplikacji do android Auto, lepsze wsparcie dla sterowania z kierownicy niż iPhone.

5. Jeżeli chodzi o iPhone, którego używam na co dzień, to: super jakość dźwięku rozmów i multimedia (idzie to po kablu), brak aplikacji dla Carplay - mapy apple są do kitu w Polsce, googlowskich nie ma (tylko dźwięk w głośnikach), na siłę chce czytać SMS po angielsku (co jest irytujące), bardzo częste ubijanie aplikacji, np. często używam audioteki i słuchając książki jak odbiorę rozmowę, po jej zakończeniu często odtwarzanie się już nie wznawia, tylko muszę ponownie ręcznie odpalić apkę (już została ubita) i wznowić odtwarzanie; znikome wsparcie dla sterowania z kierownicy (działa tylko głośniej/ciszej, następny/poprzedni, Siri i odbierz/zakończ rozmowę) - nie wybiorę kontaktu z kierownicy (jak po bluetooth), nie odrzucę połączenia (aczkolwiek nie próbowałem przytrzymać słuchawki) itp. No i Siri bardziej przeszkadza niż pomaga (bez aktywacji Siri nie uruchomisz CarPlay w ogóle) - na siłę odczytywanie SMS, wybieranie kontaktów, itp... Na wyświetlaczu w zegarach widać tylko napis Carplay i siłę sygnału - nic więcej.

Ale się rozpisałem ;)

IMG_0142 (Medium).jpg

Edytowane przez Andreas_k (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Andreas_k napisał:

 Ja kilka miesięcy temu zapłaciłem w aso 630 zł brutto za odblokowanie SmartLink, ale jestem średnio zadowolony. Radio zaczęło się bardzo często samoczynnie restartować (ze względu na zawieszanie się systemu), nawet wtedy, gdy telefon nie jest podłączony.

No i wsparcie producentów telefonów mizerne (nieważne czy to iphone czy android)...

Na nowym bolero po FL wszystko działa idealnie. Żadnej zwiechy, oczywiście najlepiej na android auto: gogle maps, spotify, YouTube...

Edytowane przez potrek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andreas_k w sprawie iPhone nic nie powiem, bo nie znam tematu, jednak z Androidem zupełnie Ciebie nie rozumiem.. AndroidAuto naprawdę działa dobrze, a ck chwilę wychodzą akutualizacje które zmieniaja też sytuację.

PS. Dziwne, ze Oprogramowanie masz puste.. Powinna byc tam wpisana wersja. Pierwszy raz coś takiego widze. Może coś zepsuli przy aktywacji.. Ja bym zglosił się z tym do ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiedzcie jak wygląda sprawa radia Bolero w nowej O3 FL -czy tam jest faktycznie ten MirrorLink, czy nie ma? Czy to jest jakaś opcja, którą trzeba dokupić, aktywować? 

Rozmawiałem dziś z  salonem Skody odnośnie jednego z ich aut Demo, w którym jest założone radio Bolero 8' i Pan powiedział ze to radio nie  posiada żadnej fabrycznej nawigacji a MirrorLink to jest też jakaś opcja, którą się dokupuje. Pytanie czy to da się "doprogramować", czy trzeba całe radio  Bolero wymieniać?

Patrząc na poniższy link chyba się da, ale pytanie czy to opcja?

Swoją drogą te nowe Bolero wygląda mega rewelacyjnie, nowocześnie, ale na co taki duży wyświetlacz jak nie ma wbudowanej nawigacji , czy chociażby tego MirrorLinka... Do samego radia, czy obsługi telefonu? :)

Z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jakiś nieogarnięty... w O3FL zamawiając Bolero wymagane jest zamówienie Smartlink+ czyli zestaw MirrorLink, Android Auto, CarPlay.

Przecież to widać w cenniku. Co Ty ze sprzątaczką tam rozmawiałeś?

Nie to, że mam coś do sprzataczek ale od nich sie takiej wiedzy przynajmniej nie wymaga ;)

Ale faktycznie prawie dobrze powiedział ;)

W MirrorLink certyfikowany w czasie jazdy jest tylko słaby płatny Sigic Mobile a AndroidAuto oficjalnie nie dostępny jest w Polsce.. Wiec w sumie fabrycznie nawigacji nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mcq napisał:

@Andreas_k w sprawie iPhone nic nie powiem, bo nie znam tematu, jednak z Androidem zupełnie Ciebie nie rozumiem.. AndroidAuto naprawdę działa dobrze, a ck chwilę wychodzą akutualizacje które zmieniaja też sytuację.

PS. Dziwne, ze Oprogramowanie masz puste.. Powinna byc tam wpisana wersja. Pierwszy raz coś takiego widze. Może coś zepsuli przy aktywacji.. Ja bym zglosił się z tym do ASO

A jaki masz wybór aplikacji do AA oprócz standardowych? praktycznie żaden.

Rzeczywiście, przed aktywacją SmartLinka miałem wersję 0359, teraz pusto...

P.S. nie ma żadnych aktualizacji oprogramowania do mojego radia? Sprawdzałem po VIN na ich stronie i cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że bolero po FL mirrorlinka ma już w standardzie. W moim ambition, był pakiet amazing i tam razem z bolero była od razu opcja mirrorlink.

Co do wielkości wyświetlacza to się przydaje i owszem. Nawigacji jako takiej nie ma wbudowanej, ale po podłączeniu telefonu z androidem np. masz przecież gogle maps i nawigacja śmiga, od tego filmy na YouTube itp...

17 minut temu, mcq napisał:

 Wiec w sumie fabrycznie nawigacji nie ma ;)

No a gogle maps ??? Przecież działa w czasie jazdy i to online, więc to chyba najlepsza nawigacja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez mirror link mam tom tom go a w sumie można mieć każdą nawigację jaką się ma na telefonie bo mirror link wyświetla obraz z telefonu 1:1

Przez AA mam Google maps i Waze.

IMG-20171129-WA0003.jpg

IMG-20180116-WA0004.jpg

Edytowane przez Piotrekdk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Andreas_k napisał:
A jaki masz wybór aplikacji do AA oprócz standardowych? praktycznie żaden.

Rzeczywiście, przed aktywacją SmartLinka miałem wersję 0359, teraz pusto...

P.S. nie ma żadnych aktualizacji oprogramowania do mojego radia? Sprawdzałem po VIN na ich stronie i cisza...

Co masz na mysli pisząc "standardowych"?

Niedawno chyba nieoficjalnie wyszlo SDK więc aplilacji może będzie coraz więcej - pokazała to apka

http://www.thekirankumar.com/blog/2017/12/29/play-youtube-video-android-auto-app/

@potrekmiałem na myśli, że próbuje zrozumieć sprzedawce mówiącego "brak fabrycznej nawigacji"Jak trzeba mieć mimo jakiś telefon a AA nie jest dostępna w sklepie Google, nic dziwnego że tak mówi. 

PS. w sumie to chyba nie ten temat na rozmowe o Smartlink :>91b3f3cccf61ebf54f4f6e3464326442.jpg81148826b483dedf2776cc1f9ac8079e.jpgc394f887726792455da11b689f6f438e.jpg

Edytowane przez mcq (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie,

Przeczytałem cały wątek i nie znalazłem odpowiedzi których szukam, więc postanowiłem zapytać fachowców.

Mam u siebie w octavii 3 , rok 2015, radio chyba bolero, mam bluetooth i działa zestaw głośnomówiący i muza z telefonu, mam czujniki cofania i wyświetla na ekranie radia.

Pytanie brzmi ,czy jak zmienię radio na amundsena z ostatniego ogłoszenia kolegi , to bluetooth i czujniki cofania będą działać po zmianie wyswietlacza i jednostki ?

Kolejne pytanie z jakimi kosztami dotatkowymi poza kupnem anteny gps muszę się dziś liczyć ? Chodzi o kodowanie i odblokowanie/zgranie nowego w aucie przez serwis..

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, co masz aktywne, będzie działać - ale nawigacja już nie bo do Twojego VINu licencja na nawigację nie jest przypisana. Samo przypisanie radia do samochodu i przeniesienie aktywacji może zrobić ASO, powinno to kosztować w granicach 300-400 zł.

Ale jesli juz sie decydujesz na zmianę to nie lepiej na Amundsena MIB2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIB 2 amudsen + wyświetlacz z columbusa 8' (1000 zł nowy) praktycznie równa się normalny columbus. jedyne różnicę to Brak ikon 3d na nawigacji i HDD na muzykę.
Od MIB2 smartlink z android auto działa rewelacyjnie, na tyle dobrze, że normalnej nawigacji praktycznie nie używam. Telefon S7 zawsze mi się ładuje, nawet jak mam odpalone wszystko co możliwe czyli AA, rysiek lub Janosik, audioteka, muzyka Google, gps itd.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team