Skocz do zawartości

Namo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Na wstępie witam wszystkich :)

Mam Bolero_bieda (bez BT) . Bez BT ciężko żyć dlatego jestem gotów zainwestować w każdą sensowną zmianę . Najlepiej w Columbusa ,ale może być też coś innego. Możecie pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Bolero bez BT to stawiam na MIB1. A skoro tak to przy takim budżecie proponuję wymienić ekran - może być od Bolero MIB2 (starszy 5E0919605H lub nowszy 5E0919605N), Amundsena MIB2 (starszy 5E0919605J lub nowszy 5E0919605M) lub Columbusa (5E0919606). I teraz jednostka do schowka, tu w zależności od tego, na czym Ci zależy:

1. Bolero MIB2 czyli wersja bez czytnika CD/DVD i bez nawigacji, z jednym slotem SD, z MirrorLinkiem (MY15) lub SmartLinkiem (od MY16), może być bez lub z tunerem DAB/DAB+

2. Amundsen MIB2 czyli wersja bez czytnika CD/DVD, z nawigacją, z dwoma slotami SD, ze SmartLinkiem, może być bez lub z tunerem DAB/DAB+

3. Columbus MIB1 czyli wersja z czytnikiem CD/DVD, z nawigacją, z dwoma slotami SD, bez SmartLinka, może być bez lub z tunerem DAB/DAB+ oraz z Bluetoothem zwykłym i Premium (z wejściem na kartę SIM i modemem 3G)

4. Columbus MIB2 czyli wersja z czytnikiem CD/DVD, z nawigacją, z dwoma slotami SD, ze SmartLinkiem, może być bez lub z tunerem DAB/DAB+ oraz z Bluetoothem zwykłym i Premium (z wejściem na kartę SIM i modemem 3G/LTE)

Przy pozycji 1 na pewno zmieścisz się w budżecie. Przy 2 i 3 tez powinno się udać. Przy 4 będzie trzeba trochę dorzucić. Jest jeszcze jedna możliwość czyli MIB2.5 i ekran 5E0919606D ale to jest zdecydowanie poza Twoim budżetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie ma  takiego miasta Londyn. Jest tylko Lądek i Lądek Zdrój.

Po drugie nie da się w żadnych jednostkach Technisata (Bolero, Amundsen) robić aktualizacji z softu 03xx (np. w 5Q0035874B) do softu 04xx (czyli wersji 5Q0035874C) bez posiadania specjalnego inżynierskiego softu - a nie znam (niestety!!!) nikogo, kto go posiada.

.

.

.

.

.

.

Londyn = Amundsen MIB2.5

Lądek = Amundsen MIB1

Lądek Zdrój = Amundsen MIB2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pan, Panie Gecon, ma taką możliwość? Bo chętnie podrzucę kilka jednostek do zrobienia.

Jak do tej pory tylko Anatol robi coś takiego i tylko w jednostkach PQ i tylko z softem 02. I chce za to takie pieniądze że nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno! Mnie najbardziej interesuje upgrade z jednostek Technisata, zarówno PQ jak i MQB, z softem 01xx (takich, które miały tylko MirrorLink), do 02xx, 03xx lub 04xx (czyli takich mających SmarLink / AppConnect / Full Link).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pab567 napisał:

Skoro Bolero bez BT to stawiam na MIB1. A skoro tak to przy takim budżecie proponuję wymienić ekran - może być od Bolero MIB2 (starszy 5E0919605H lub nowszy 5E0919605N), Amundsena MIB2 (starszy 5E0919605J lub nowszy 5E0919605M) lub Columbusa (5E0919606). I teraz jednostka do schowka, tu w zależności od tego, na czym Ci zależy:

1. Bolero MIB2 czyli wersja bez czytnika CD/DVD i bez nawigacji, z jednym slotem SD, z MirrorLinkiem (MY15) lub SmartLinkiem (od MY16), może być bez lub z tunerem DAB/DAB+

2. Amundsen MIB2 czyli wersja bez czytnika CD/DVD, z nawigacją, z dwoma slotami SD, ze SmartLinkiem, może być bez lub z tunerem DAB/DAB+

3. Columbus MIB1 czyli wersja z czytnikiem CD/DVD, z nawigacją, z dwoma slotami SD, bez SmartLinka, może być bez lub z tunerem DAB/DAB+ oraz z Bluetoothem zwykłym i Premium (z wejściem na kartę SIM i modemem 3G)

4. Columbus MIB2 czyli wersja z czytnikiem CD/DVD, z nawigacją, z dwoma slotami SD, ze SmartLinkiem, może być bez lub z tunerem DAB/DAB+ oraz z Bluetoothem zwykłym i Premium (z wejściem na kartę SIM i modemem 3G/LTE)

Przy pozycji 1 na pewno zmieścisz się w budżecie. Przy 2 i 3 tez powinno się udać. Przy 4 będzie trzeba trochę dorzucić. Jest jeszcze jedna możliwość czyli MIB2.5 i ekran 5E0919606D ale to jest zdecydowanie poza Twoim budżetem.

Czy pozycja 1 ogarnie NaviExperta'a ze smartphone'a ? ( i czy idzie dorwać z bluetooth'em) Jeżeli z BT to rozumiem ,że trzeba tylko mikrofon do tego jeszcze dokupić - sorki  za durne pytania ,ale ja zostałem z wiedzą na etapie rns-510

i pytanie 2 kto może mi pomóc w ogarnięciu tematu ? (samochód przejmuję za jakieś 10 dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pab na chwile obecna mogę Ci powiedzieć tyle ze, z ostatnia aktualizacja ODIS Vw zablokował stałe odblokowanie sterownika po przez login via PkiCard i dostęp do servers Crypto42 również ma ograniczone działanie, co za tym idzie na chwile obecna nie ma możliwości update z 3 na 4 . Trzeba poczekać na nowa wersje inżyniera i zobaczymy co wyjdzie w praniu. Ostatnie jednostki z sw 3 zostały aktualizowane na sw 4 8 dni wstecz, wszelkie późniejsze próby bez skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NaviExpert nie ma certyfikatu ani MirrorLink, ani Android Auto. Da się go uruchomić pod Android Auto ale trzeba zrootować telefon i trochę się pobawić. Szczegółowy opis znajdziesz na forum VW Passata.

W opcji pierwszej musisz szukać 5Q0035840A (bez DAB) lub 5Q0035842A (z DAB). Być może nadawałyby się także 5Q0035819A  (bez DAB) i 5Q0035820A (z DAB) z tym, że one chyba nie wspierają kamery cofania i nie jestem pewien czy na nich da się aktywować SmartLink (nie miałem nigdy żadnej z nich w rękach a wiem, że w pewnym momencie grupa VAG zrobila sobie takie dziwne ograniczenie). One wszystkie maja już BT, tylko najuboższe wersje Bolero MIB1 nie miały.

Tak, mikrofon z wiązką, kilkadziesiąt złotych.

No i jeszcze kwestia dopisania do auta, aktywacji licencji, zakodowania i ustawienia adaptacji - koszt około 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś o budżecie na poziomie 2500-2600 zł. Jeśli chcesz mieć aktywny SmartLink i nawigację to zostają opcje 2 i 4. Przy drugiej zamkniesz się poniżej 3000, przy 4 - zależy, za ile uda się zdobyć jednostkę.

@Gecon kiedy wracasz z urlopu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team