Skocz do zawartości

Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, czyli były dwa Lądki Zdrój... A nawet trzy..

Pytam dlatego, że mam ten Lądek Zdrój po remoncie czyli doposazony o Smartlink (5Q0035840A z softem 0252) ale niestety nie ogarnia klawisza APP z ekranów z Londynu ;)

A jest jeszcze nowszy Lądek Zdroj (ostatni rok przed liftem) ktore go ogarniają... Zastanawiałem się czy one to juz Londyn czy tylko przedmieścia ;)

Kończąc.. Czy te przedmiescia 02xx można zaktualizować do 03xx lub 04xx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak dla potomnych - jeśli ktoś będzie miał problem po wymianie ekranu na większy w jednostkach Mib2 (tzn z Bolero lub Amundsen na columbus) z komunikacją z licznikiem i gatewayem to pomaga aktualizacja softu w jednostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z bolero MY17 a widzę że temat jest często odwiedzany. Od jakiegoś czasu był problem losowy z BT, nie zawsze się uruchamiał i pokazywało że telefon jest niedostępny. Wczoraj słuchałem muzyki przez BT, wyłączyłem auto i teraz w ogole się nie chce uruchomić radio. Pokazuje się logo Skody, wyłącza się i od nowa. Dzwoniłem do ASO bo auto jeszcze na gwarancji, ale dopiero po niedzieli będą mogli zobaczyć i uruchomić cała procedurę reklamacyjna. Da się jakoś przywrócić radio do ustawień fabrycznych za pomocą klawiszy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w Skodzie, ale najlepsze jest to że jadąc do ASO radio nagle ożyło, przywróciłem do ustawień fabrycznych i działało. Zapisał się jednak jakiś błąd i diagnoza serwisu to wymiana jednostki w schowku. Czekam teraz na telefon jak będzie już na miejscu, a najgorsze że wieczorem znowu zdechło. Mam nadzieje że wyrobią się do czwartku.

Dzięki pab za propozycje, ale szkoda robić zamieszanie. Jakoś sobie poradzę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

podpowiecie w którą konkretnie jednostkę celować jeśli chciałbym podmienić MIB1 (5E0035840A + 5E0919605B) na większy ekran:  5E0919605N/M (jeśli dobrze rozumiem N to bolero, M Amundsen?) albo lepiej 5E0919606D?

Nie zależy mi na oem navi, dab-ie i innych cudach, wystarczy smartlink i możliwość odpalenia navi z telefonu - Bolero MIB2 ogarnie i temat i rozdzielczość tych ekranów czy trzeba celować w amundsena/columbusa? Jeśli tak to które konkretnie jednostki się nadadzą? Znalazłem poniższe, ale nie za bardzo wiem czym się różnią:

5Q0035840A          
5Q0035840B           
5Q0035842A           
5Q0035842B           

Da radę kupić odblokowaną jednostkę p&p  a do tego ekran czy potrzeba więcej kombinacji typu zmiana okablowania/złącza usb/zdjęcie blokady komponentu? Może jest ktoś kto ogarnia taką usługę od a do z? ?

Sorki za pewnie laickie pytania ale im więcej czytam tym mniej wiem ?

Edytowane przez criss_s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5Q0035840A i 5Q0035842A dadzą się zhakować software'owo. Przy współpracy z nowymi ekranami 5E0919605N/M nie będzie działać przycisk APP. Nie da się uruchomić skórki z 6 przyciskami software'owymi do radia i kontaktów.

5Q0035840B i 5Q0035842B oprócz hacka software'owego wymagają jeszcze założenia patcha i filtra CAN co znacząco podwyższa koszty całej akcji (+1300 zł) ale za to z nowymi ekranami 5E0919605N/M będzie działać przycisk APP oraz da się uruchomić skórki z 6 przyciskami software'owymi do radia i kontaktów.

Żadna z tych jednostek nie będzie działać z ekranem 5E0919606D - do tego poptrzebny jest Columbus MIB2.5 (5650350xx).

Ogarniam od A do Z :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o! dzięki - i to już jest konkretne info które sporo wyjaśnia ?

a jak sytuacja wygląda z ekranem 5E0 919 606? Też jakieś ograniczenia/dodatkowe kombinacje czy tu już sprawa jest prostsza i da radę zmontować zestaw p&p z jednostką bolero mib2?       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy wymieniają jednostkę infotainment na taką z DAB a wcześniej mieli urządzenie bez DAB. Jeśli chcecie korzystać z DAB musicie dołożyć antenę. Można to zrobić na dwa sposoby:

1. Tanio i szybko - ale z przeciętnym rezultatem. Za sto kilkadziesiąt złotych kupujecie antenę DAB naklejaną na szybę, montujecie, podłączacie i już. Przykładowa antena z allegro.

2. Drożej i dłużej - ale z lepszym odbiorem. Wymieniamy znajdujący się w lewym dolnym rogu tylnej szyby wzmacniacz 5E5035577A na 5E5035577B. Dokładamy adapter z podwójnego wtyku Fakra na dwa pojedyncze oraz przedłużacz Fakra female - Fakra female o długości 6m. Proste wyjście przedłużacza łączymy poprzez adapter z drugim wyjściem wzmacniacza. Przedłużacz ciągniemy do kabiny i wtyczkę kątową zapinamy do jednostki Infotainment.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team