Skocz do zawartości

Taipan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio stałem sie  posiadaczem kabla vcds, wiec pewne było, że coś  zepsuje. Problem w tym że nie wiem dokładnie co i gdzie mogłem namieszać. A mianowicie dograłem sobie kilka rzeczy miedzy innymi  obniżanie lusterka przy załączaniu wstecznego, wszystko fajnie działało. Dzień później przy cofaniu zauważyłem że nie włączają sie czujniki parkowania z tyłu, światła wsteczne oraz lusterko się nie obniża, wizualizacji na ekranie też nie ma:D Nadmienię, że po  każdej modyfikacji sprawdzałem czy  ona działa i robiłem je według schematu z forum i z briskoda. Park/ster asist nie odpalałem wcześniej, teraz jak sprawdziłem to jest aktywny, autoscan na początku i teraz pokazuje że nie ma żadnych błędów. Jak włączam wsteczny to na wyświetlaczu miedzy zegarami pojawia sie literka R.

Ma może ktoś jakieś pomysły co by to mogło być? Czy to ja coś namieszałem czy po prostu zbieg okoliczności i może czujnik biegu wstecznego w skrzyni nawalił? Ewentualnie jak to można sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 15.7 robiła różne "jaja" w adaptacjach, ale 16.8.0 jest ok.

Najprościej będzie jak cofniesz zrobione adaptacje i zobacz wtedy czy wszystko działa jak trzeba (światła, czujniki cofania).

Czujnik wstecznego raczej nie nawalił.

Edytowane przez balard12 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odświeżam temat, bo zbliża mi  się przegląd a światła cofania by się przydały na nim, bez czujników da się żyć. :-D

 Byłem ostatnio w serwisie znajomych tylko ze od fiata/lancia ( nie mają żadnych części do vag-a na podmianę żeby zobaczyć czy działa) i stwierdzili że jakiś moduł abo inna elektronika jest nie halo bo przez kompa można włączyć "ręcznie światła i czujniki" ale jak dam na skrzyni biegów R to oprócz wyświetlenia na wskaźnikach "R" jest cicho i ciemno szczególnie w nocy 9_9.

Ktoś coś poradzi, może jakiś: warsztat, serwis, forumowicz który sie zna (wiadomo że nie za darmo :) ) , ASO na razie chce uniknąc bo mi pół auta wymienią :)

Najlepiej by było ze śląska: Jaworzno, Katowice, Dąbrowa Górnicza, bądź w tych rejonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team