Skocz do zawartości

maciekRS

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, Kamil RS230 napisał:

1.8 TSI 4X4 ma DQ250 i sie tak nie posypie:)

Właśnie o tym mówię, najmocniejsza benzyna do cywilnej O3 ma DSG 6-biegową (DQ250), która ma mokre sprzęgła. Wymiana oleju co 60k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bralem przedluzonej gwarancji bo byla ona do 120 tys km. Zakladalem, ze ten przebieg zrobie w 3 roku uzytkowania wiec tak to kalkulowalem, iz na rok przedluzonej nie bede placil ponad 2tys.

W sumie za awarie dsg zaplacil Sap, wiec wyszedlem na tym dobrze. Najbardziej boli to, ze przyzwyczailem sie do tej skrzyni biegow i nie chcialbym isc w manual z tego wzgledu, ze dsg7 jest usterkowa.

03 1,4 tsi dsg 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dawidan Spalanie w 1.8 z 0,5 do 1 litra na 100 niższe przy normalnej jeździe. A frajda nieporównywalna.

1.8 4x4 pewnie spali podobnie do RS. Mi średnio pali koło 10l. Większość to krótkie jazdy po mieście. Także spalanie super. 

Polo 1.2 TSI palił nam 9-10l ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kamil RS230 napisał:

@dawidan Spalanie w 1.8 z 0,5 do 1 litra na 100 niższe przy normalnej jeździe. A frajda nieporównywalna.

1.8 4x4 pewnie spali podobnie do RS. Mi średnio pali koło 10l. Większość to krótkie jazdy po mieście. Także spalanie super. 

Polo 1.2 TSI palił nam 9-10l ;)

U mnie 9.5L, trasa/miasto pół na pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dawidan  jak miałem zastępczą fabię 1.0 (albo 1.2 nie pamietam) TSi to paliła 10l, RS pali mi 11, więc to pewnie bardziej styl jazdy a nie sam silnik robi spalanie... w sobotę jechałem traske 120km wyszło mi 8,2srednie a nie jechałem "jak wszyscy" tylko cały czas wyprzedzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, amdp napisał:

Podobno przy tym przebiegu dq200 się sypią ze względu na suche sprzęgła. Dołóż do wersji dq250, tej z 4x4, w której pracują w oleju.

Tak sie zastanawiam bo pytając w aso o serwisowanie skrzyni z tej octavi 1.8 "jak w temacie " to wspomniano mi o wymianie oleju w tym modelu . To wkoncu ta skrzynia jest sucha czy mokra ? Pytałem o wersje bez napędu 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie czeka juz w kolejce . Teraz jeszcze tylko decyzja co do skrzyni i napędu  . Jutro zaatakuje aso żeby znaleźli jakies oznaczenia , informacje czy cos . Tluczaczyl sie ze najlepiej jakby auto miało nadany numer vin wtedy by podejrzał . A numeru vin ni ma bo auta ni ma . 

Edytowane przez Pipek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pipek napisał:

Tak sie zastanawiam bo pytając w aso o serwisowanie skrzyni z tej octavi 1.8 "jak w temacie " to wspomniano mi o wymianie oleju w tym modelu . To wkoncu ta skrzynia jest sucha czy mokra ? Pytałem o wersje bez napędu 4x4.

Wersje 1.4TSI i 1.8TSI (bez haldexu) mają skrzynie tzw. suche dq200 tzn., że sprzęgła nie pracują w kąpieli olejowej, olej znajduje się tylko w mechatronice. Skrzynie te znoszą moment obrotowy podobno do 300Nm, ASO nie przewiduje wymian oleju, ale można to robić we własnym zakresie, aby wydłużyć ich żywotność.

Natomiast 1.8TSI z 4x4 i 2.0TSI posiadają skrzynie mokre dq250, w których olej wymienia się co 60k km. Wytrzymują moment do 450-500Nm dowodem są autka naszych forumowiczów.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, amdp napisał:

Natomiast 1.8TSI z 4x4 i 2.0TSI posiadają skrzynie mokre dq250, w których olej wymienia się co 60k km. 

Własnie o takiej wymianie wspomniano mi w salonie ale jak piszecie ze moga być złe poinformowani tak wiec dzisiaj atakuje na ostro o specyfikacje skrzyni . Może cos sie zmieniło po lifcie czy marne szanse ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Pipek napisał:

Własnie o takiej wymianie wspomniano mi w salonie ale jak piszecie ze moga być złe poinformowani tak wiec dzisiaj atakuje na ostro o specyfikacje skrzyni . Może cos sie zmieniło po lifcie czy marne szanse ?

Skrzynia DQ250 została zastąpiona jakąś 7 biegowa DQ370 chyba. Nie wiem jak z tą DQ200 jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team