Skocz do zawartości

maciekRS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem w trakcie konfiguracji octavi 3 1.8 Tsi manual ( planowałem dsg ale narzeczona zaprotestowała , a kupujemy razem tak wiec wiecie) , niestety ze względu na datę będzie to wersja po FL . Chciałem Wersje przed liftową ale po przejrzeniu oferty wyprzedażowej z sprzedawca (moim znajomym ) nie znaleźliśmy nic co by mnie zadowoliło poniewaz jak wiadomo z wyprz trzeba brać co jest . Nie ukrywam ze interesuje mnie wersja Style nieco doposazona . Pytanie co myślicie o tym wyborze , z początku miałem mieszane uczucia co do wyglądu przodu (świateł) samochodu ale gdy obejrzałem auto na żywo w full LED spodobało mi sie , odbyłem również jazdę próbna silnikiem 1.4 tsi manual z DCC zawsze jeździłem samochodami 15 letnimi tak wiec przejażdżka nowka to dla mnie bajka czym bym nie jechał   . Ale gdy czytam wszystkie komentarze na temat tego FL to zastanawiam sie czy nie będę wytykany palcami przez użytkowników octavki przed fl i innych maniaków motoryzacji  . Chciałbym przeczytać państwa opinie na ten temat i prosić o wyrozumiałość i doradzenie w tej kwesti. 

Czy DCC przy manualnej skrzyni ma sens Czy to tylko bajer ??Czy DCC oddziałuje na skrzynie dsg czy tylko na amortyzatory ??

przepraszam za chaos .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja przez zone "zmuszony" bylem wziac 1.8 zamiast RS. Zony juz nie ma, wiec i RS sie pojawil :D

A tak nas serio to dlaczego nie chce DSG? Kwestia ceny, czy czegos innego? Mysle, ze to cos za co warto doplacic (mega wygoda) i warto ja jednak przekonac. Z dodatkow to na pewno musza byc xenony/led i tylnia wycieraczka w przypadku liftbacka. Reszta wedle uznania i pieniedzy :)

Edytowane przez Maliniak (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maliniak zajebiste podejście do tematu byłej żony:) 

@Pipek DCC działa tylko na amortyzatory. Szczerze zbędny gadżet. Dopłacasz za to nie mało a prawie się tego nie używa. Potem wymiana amortyzatorów nawet 3 razy droższa niż przy standardowych. 

DSG rewelka. Mam polecam. Moja dziewczyna też nie była przekonana a teraz bardzo chwali. To co na DCC zaoszczędzisz dorzuć do DSG. Zrób jazdę próbną dziewczynie z DSG może się przekona.

Zrób przykładową konfiguracje i wrzuć tu. Doradzimy Ci co dorzucić z czego zrezygnować.

Jaki masz budżet na auto?

Edytowane przez Kamil RS230 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, ucho235 napisał:

@Adriandeska pytanie czy będzie modzone, bo jak nie będzie to bym się nie zastanawiał :) tylko DSG.

Sucha skrzynia 7-biegowa, raczej bym nie brał, ale dq 250+haldex to rozumiem. Sam nawet chciałem dsg wrzucić u siebie, ale Kompoty nie podjęli tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ucho235 @Adriandeska Nie wszyscy to tacy zapaleńcy jak Wy @maro i @anomal:)

Ale ogólnie DSG to świetna skrzynia. Warto dopłacić. 

Jeśli bierzesz przedni napęd i nie masz zamiaru podnosić mocy to DQ200 w zupełności wystarczy.

A teraz po FL to nie wiem czy ta nowa 7 biegowa nie wskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na OCP już  jest od wczoraj pierwsza OIII Fl i wygląda to dobrze. Led-y świecą elegancko. W piątek będzie jeszcze jedna w kombiaku.

Bierz DSG to najlepiej wydane pieniądze. Komentarzami się nie przejmuj najczęściej krytykują ci co mają przed liftem, oni porostu zazdroszczą xD. A na poważnie to to samo było jak wyszła OII FL a potem już się wszyscy przyzwyczaili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrekdk Ja tam wolę przedlifta. Jedyne co mógłbym mieć to tapicerkę z RS245 i nowego Columbusa. :) 

Ale zaczynam się przyzwyczajać do lifta. Widziałem jednego czarnego wygląda znośnie. Gorzej w innych kolorach. 

@Pipek Nie martw się lift też ma zachowane wszystkie najlepsze cechy Octavii, także i tak warto kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzeczona nie chce dsg bo nigdy nie jeździła automatem ( powiada ze ona lubi zmieniać biegi  ) i zaciągnęła opini u teścia który uważa ze automat jest dla inwalidów ( nie podzielam)  . U mnie w mieście maja tylko superb demo z dsg 4x4 280km chyba żeby przetestować . A konfiguracje mam już wstępnie złożona . Dodam w załączniku konfiguracje jaka złożyłem . Wstępny budżet 115k zł przy rabacie 8 % czy według was 8% rabatu to dużo ??

IMG_0227.JPG

Trochę dołożyłem i ciężko z czegoś zrezygnować już usunąłem DCC .. rozważam za co tu wrzucić DSG .

A i mocy nie będę dodawał .

Edytowane przez Pipek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

9 minut temu, Pipek napisał:

Narzeczona nie chce dsg bo nigdy nie jeździła automatem i zaciągnęła opini u teścia który uważa ze automat jest dla inwalidów ( nie podzielam)  . U mnie w mieście maja tylko superb demo z dsg 4x4 280km chyba żeby przetestować . A konfiguracje mam już wstępnie złożona . Dodam w załączniku konfiguracje jaka złożyłem . Wstępny budżet 115k zł przy rabacie 8 % czy według was 8% rabatu to dużo ??

IMG_0227.JPG

To zabierz narzeczoną na jazdę tym Superbem niech spróbuje. Moja też nigdy nie jeździła. A teraz zapierdziela aż miło:)

Ja dostałem 11% (dokładnie nie pamiętam ale powyżej 10%) na dwa auta. Także 8% przy jednym aucie i teraźniejszej polityce rabatowej myślę że jest ok.

Zestaw siatek wyrzuć z konfiguracji. Niech Ci to dadzą w gratisie. Ja dostałem np. matę bagażnika i dywaniki.

Kessy ja osobiście nie brałem. Bajer fajny ale moim zdaniem zbędny. Zależy kto co lubi. 

Reszta wyposażenia spoko. Dobrze że kamerę bierzesz. Jest super.

Fotel z pamięcią mam i chwalę. Jak masz dużo niższą narzeczoną to jest niezastąpiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatki dają gratis po prostu dodane za 0 zł  + dywaniki lato/zima . Kamerę testowałem w tym 1.4 dlatego biorę . Kessy dołożyłem ponieważ muszę wziąć alarm wymóg banku a w połączeniu z alarmem to jedyne 1500 zł nie duże pieniądze biorąc pod uwagę ze to będzie kredyt niskich rat .

Edytowane przez Pipek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pipek Przemyśl tą DSG. Jeśli nie masz zamiaru potem robić mocy rzędu 300hp. To będzie dobry wybór;) Docenisz to przez parę lat użytkowania. Dopytaj sprzedawcy jaka skrzynia jest montowana DQ200, czy DQ380 (mogę się mylić co do oznaczenia). Sprzedawca może nie wiedzieć bo zazwyczaj my użytkownicy wiemy więcej niż oni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kamil RS230 napisał:

Kessy ja osobiście nie brałem. Bajer fajny ale moim zdaniem zbędny. Zależy kto co lubi. 

Ja teraz trochę żałuję że nie wziąłem tego .... jedyna rzecz jakiej mi brakuje w moim setupie. 

Ja nigdy nie byłem zwolennikiem automatów, ale po jednej przejażdżce zmieniłem zdanie i teraz nie wyobrażam sobie codziennej jazdy manualem...po co wajhlować, szarpać biegi jak można lewą stopę położyć na podstopnicy :D

1 godzinę temu, Piotrekdk napisał:

Komentarzami się nie przejmuj najczęściej krytykują ci co mają przed liftem, oni porostu zazdroszczą xD.

Mi się osobiście nie podoba i nie zazdroszczę, bo nie mam czego ;). Jakbym teraz kupował auto to musiałbym brać Superba, bo O3FL nie podchodzi mi. Oczywiście wszystko kwestia gustu, jednym się podoba a innym nie... ja już widziałem w salonie i ogólnie zaczynam się przyzwyczajać, ale tak jak napisałem nie kupiłbym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast bardzo polecam DCC, najlepsza rzecz w mojej opinii, zaraz przed Canton i kamerą cofania. DCC przy zwykłej jeździe cały czas mam na Comfort, a jak cokolwiek szybciej to jeden przycisk i mam sport, różnica jest spora. Na autostradzie powyżej 150 tylko sport, bo na Comfort zdecydowanie za bardzo buja. Dodatkowo zakładając np. jakieś sprężyny eibacha, w ustawieniu sport powinno być naprawdę fajne utwardzone zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@22Tomaszz moj tata ma DCC w VW CC i szczerze ustawienie z normalnie na sport zmieniłem może ze 3 razy. Comfort za miękko a normalnie i sport prawie identyczne. 

Dalej uważam że to gra nie warta świeczki. 

W RS moim nie zamawiałem i nie żałuję. Cały czas mam sport i jest zajebiscie;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil RS230 ja mam w Octavce i na comforcie wcale nie jest tak miękko, więc w O3 jest bardziej w kierunku sport. Jak mówiłem, ja używam tego dużo i jest to dla mnie jedyna opcja żeby mieć komfortowe zawieszenie, ponieważ jak bym miał wybierać na stałe pomiędzy comfort, a sport to zawszę wybiorę sport.

Przy DCC okazało się, że 70% jazdy mogę spokojnie na comfort ogarniać ;) Normala praktycznie w ogóle nie używam :)

W kwietniu może uda mi się na torze porównać czasy w obu ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z narzeczona powaznie porozmawial na temat DSG :) z dodatkow bym olal DCC, Kessy i Amundsena przede wszystkim i zamiast tego wzial skrzynie. Elektryczny fotel dla mnie bajer - i tak odsuwam sie na maxa do tylu. Chociaz ustawianie lusterek bywa denerwujace jak dzielisz z kims samochod, wiec tutaj rozumiem wybor.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amundsena tez bym olał. Ale kessy super, nie kupie już auta bez tego. Dsg dla mnie super, tez już nie kupie auta z manualem. Poliftowa brzydsza, ale bez przesady, to tylko światła. A tylna wycieraczka w liftbacku brzydka, dobrze ze można było nie brać. To wzmacnianie sygnału telefonicznego, jeśli drogie, to chyba zbędne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team