Skocz do zawartości

maciekRS

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie dsg to najlepsza rzecz jaką możesz wrzucić w konfigurację. Moja żona ogólnie mało pewnie jeździ, ale co jak co automat chwali sobie.

Teściu pewnie nigdy nie jechał automatem i tak mówi. Niech się przejedzie o 8.00 S8 do centrum stolicy, to zmieni zdanie. Poza tym na prostej inwalida wygrywa z każdym teściem w manualu.:-D

Doradzam aktywny tempomat (tego mi brakuje w swojej). Jak 1.8 to tylko dq250 i haldex5. Nie bierz wycieraczki na tył, nie jest potrzebna, bez niej jest ładniej. Zrezygnuj z dcc, potem możesz założyć tańszy gwint. Elektryka przydaje się jak jest drugi kierowca.

15 godzin temu, Pipek napisał:

A i mocy nie będę dodawał

Jak kupowałem to nawet do głowy mi nie przyszło żeby coś dodawać. Minął 1 rok i żeby nie gwarancja to Stage1 bez wahania a może nawet Stage2 robił bym już.

Edytowane przez amdp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do acc mam mieszane uczucia, mam to mam, ale jakbym nie miał, to tez OK.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na daleką trasę ACC to mega rozwiązanie, nie trzeba być cały czas skoncentrowanym jak jest duży ruch. Dużo mniej się człowiek dzięki temu męczy :)

Na normalne dystanse to taki bajer. Podobno to ACC do 210 km/h jest sporo fajniejsze, mniej zwalnia, ma większy zasięg, Nie hamuje bez sensu i działa płynniej

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie irytuje to za wczesne zwalnianie, za duża zawiecha między zwolnieniem a przyspieszeniem, za duża odległość od samochodu poprzedzającego oraz mała prędkość maksymalna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie irytuje to za wczesne zwalnianie, za duża zawiecha między zwolnieniem a przyspieszeniem, za duża odległość od samochodu poprzedzającego oraz mała prędkość maksymalna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Dokładnie, potwierdzam wszystkie ww. wady , ale mimo to na długą trasę bardzo polecam. Warto jeszcze dodać, że te wady zaczynają być wyraźnie widoczne dopiero od prędkości powiedzmy 130 km/h. Na szczęście w każdej chwili można korygować zachowanie acc gazem, bez przerywania jego pracy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dsg mam umówiona jazdę superbem tak jak pisałem . Wzmacnianie sygnały jest potrzebne do Amundsena bez tego nie ma Amundsena . Czemu proponujecie zrezygnować z Amundsena ?? Navi mi sie przyda ponieważ raz dwa razy w roku jeżdzę do belgi i Norwegii . W sumie wiem ze jest opcja mirrorlink i jakaś apka Apple do przerzucania ekranu na wyświetlacz w samochodzie ale chciałem cos o większej przekątnej a w bolero jest 6,5 " tylko Amundsen ma 8 ". Za to Columbus nie ma pokręteł jest drogi . Elektrykę fotela biorę ponieważ kobitka jest niższa sporo ode mnie i często sie zmieniamy za kierownica tak wiec to zostaje . 

Edytowane przez Pipek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. @maro widzę że też doceniasz DSG  mimo że wolniejsze od 200 jest od manuala. 

Faktycznie to najtańsze rozwiązanie telefonu. 

Biecz pakiet dynamic. Lepsze fotele i parę dodatków na zewnątrz a tylko 850 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kamil RS230 napisał:

Biecz pakiet dynamic. Lepsze fotele i parę dodatków na zewnątrz a tylko 850 zł. 

Szczerze to nie podobają mi sie fotele z dynamic widziałem alcantare na normalnych fotelach wyglada zajebiscie .  A jakie dodatki na zewnątrz daje dynamic . 

Edytowane przez Pipek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team