Skocz do zawartości

maciekRS

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Pipek napisał:

@Kamil RS230 czyli w cenniku tez jest błąd ponieważ w 4x4 wpisana jest 6 biegowa . 

To może się nie zmieniło :) 

@amdp @Pipek to pewnie tylko w RS ta nowa skrzynia będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sie narobiło . dostałem telefon o dostępności na zamówienia nowej RS .. od dzisiaj jest dostępna u nich w systemie na stronce cos grzebią i jeszcze nie ma .. i cos czuje ze bedą wielkie zmiany w zamówieniu ..

Edytowane przez Pipek (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę złożyć jakaś konfiguracje i zobaczę cenowo czy podołam z rata . Z dsg cena zaczyna sie od 123k .. + opcje ze 140 wszystko - rabat zobaczymy może przejdzie ..

Edytowane przez Pipek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, other_exception napisał:

Pytanie z innej beczki, czym różni się 1.4 od 1.8 (oprócz silnika)?

Coś więcej oprócz wielowachacza?

Lepsze hamulce chyba też ma.

@Pipek

Na niekorzyść RS-a masz mniejszy bak niż w 1.8 ok 5-6 litrów mniej wchodzi co jest mega denerwujące...

Dodatkowo nie wiem czy zależy Ci na ciszy bo 1.8 było o wiele cichsze niż RS230 zwłaszcza na tylnych siedzeniach. Wydech jednak zdecydowanie słychać...

Edytowane przez sebkoch (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kamil RS230 napisał:

@sebkoch nie wydaje mi się żeby bak się różnił. Jest wszędzie taki sam 50L

Miałem wcześniej 1.8 przez 2 lata to wiem o czym mówię... Tam był bak realnie 55 litrów albo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kamil RS230 napisał:

@sebkoch tyle Ci wchodziło? Bo wszędzie w danych podają 50l. 

U mnie jest 55L, od razu po zapaleniu się rezerwy zmieściło się 51L na stacji. Według danych technicznych ze strony skody, wśród benzynowych, 55L ma tylko wersja 1.8TSI DSG 4x4.

Edytowane przez amdp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaka jest opinia manualnej skrzyni w octavi RS . Pytam ponieważ po wstępnej konfiguracji RS-ki wyszło trochę drogo i nie wiem czy szukać oszczędności w opcjach wyposażenia czy wziąć w manualu a wyposażenie zostawić .? Cena 135 k za RS z DSG z takimi opcjami jak poniżej , już można sobie podejrzeć cennik RS-ki na Skoda-auto.pl  . Konfigurator działa na razie tylko na czeskiej stronie u nas dłubią i dłubią ..

KESSY-1600

ALARM-1000

KAMERA-1150

EL. FOTEL-2200

PODGRZ. FOTELE-800

WYCIERACZNA TYŁ-350

PODGRZ. PRZEDNIA SZYBKA-750

AUTO LIGHT ASSIST-750

CANTON-2000

AMUNDSEN + WZMACNIACZ BLU-3500

SUNSET-700

KOLO ZAPAS-400

ALCANTARA - 2400

PAKIET CHALLENGE-2600

LAKIER-1400

Edytowane przez Pipek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna Ci elektryka fotela? Chyba, ze zmieniasz sie zo zona, kolega, etc. Raz ustawiony fotel zostaje w miejscu, takie moje zdanie. A druga sprawa, ze on sam sie obnizal i przestawial (sporo osob mialo tak na octavia-rs.com). Choc moze poprawili...

Zamiast Amundsen Bolero + SmartLink?

Sunsetu nie widac. Lepiej dac od razu folie. Wzialem sunset i musialem i tak dociemnic folia.

Ja mam mieszane uczucia do DSG, wzialem, bo zona chciala. Niby fajne, szybkie, ale strasznie zamula i stara sie trzymac 1200 obrotow. Przy 30 na trzecim biegu bedziesz jezdzisz. :/

Skrzynia manualna sie nie psuje, przynajmniej nie slyszalem o takim przypadku. Jesli chcesz potem podzialac z jakims Stage, to bedziesz predzej czy pozniej zmieniac sprzeglo na Sachs Performance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hubee  hmm elektryke fotela była dodana ponieważ bd się zmieniał z narzeczona ale jestem w stanie z tego zrezygnować , ona również . Nad Amundsenem tez myślałem żeby usunąć ale ubolewałbym nad tym później . Jeśli zrezygnuje z dsg to reszta przejdzie . Z tego co wyczytałem to będzie jakieś nowe dsg ? 7-ka nie 6-stka . Czekam na wypowiedzi innych kolegów co do manuala . 

DSG czy OPCJE ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team