Skocz do zawartości

maciekRS

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam mieszane uczucia do DSG, wzialem, bo zona chciala. Niby fajne, szybkie, ale strasznie zamula i stara sie trzymac 1200 obrotow. Przy 30 na trzecim biegu bedziesz jezdzisz. :/


Mi tam nie zamula, poniżej 1500 nie schodzi A sprzęgła w dsg wytrzymują podobno 600 Nm po programie, wiec nie bardzo trzeba zmieniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat DSG w RSie pracuje lepiej niz w 1.8, bo szybciej reaguje. Rzadko mi sie zdarza przelaczac na sport. W 1.8 robilem to nonstop, bo co gdzies chcialem wskoczyc to zamulal z kickdownem. O ile faktycznie w wersjach "cywilnych" moze to denerwowac to w RSie chodzi bardzo fajnie. A jezeli nadal zamula to przeciez szybka zmiana na sport albo reczna zmiana manetkami :)

@Pipek Jednego tylko nie rozumiem. Zaczynales od 1.8 w manualu, a teraz przedstawiasz wypasiona, w sensie dodatkow, wersje RS z DSG :) polowa z tych dodatkow jest kompletnie nieprzydatna albo uzyjesz raz na rok. Elektryczny i podgrzewany fotel - rozumiem, ze masz jezdzic z zona na spolke, ale odsuniecie fotela zajmuje 2 sek. Nie wiem gdzie trzymasz samochod, ale podgrzewana szyba przednia to tez cos co mozna olac. Nawigacja - out. Alcantara - out. Rozumiem zajawke na RS, ale moze warto przemyslec co tak naprawde jest dla ciebie najwazniejsze, bo mam wrazenie, ze to taki wybor na sile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maliniak RS była moim pierwszym wyborem ale ponieważ późno sie zdecydowałem i nie mogłem znaleźć nic używanego i nic ciekawego z wyprzedaży rocznika 2016 bo były wersje wgl niedoposażone albo wjeb..ne na maxa wszystko co sie dało i ceny po 140k-150k  to postanowiłem kupić 1.8 bo RS po FL nie było wtedy w sprzedaży . Ale sie pokazała No i jest jak jest tak wiec , mogłeś odnieść takie wrażenie ze koleś chce kupić RS i sie lansować ale nie jest to wybór na sile myślałem nad nią od roku czasu bo lubie zapierdalac . 

Nad dodatkami musze sie zastanowić czy jest sens tak jak mówisz dodawać to wszystko z elektryki w fotelu i navi jestem wstanie zrezygnować bo tak jak wspomniałeś przesuniecie fotela 2-3 sec zajmuje a naci mozna zrobic przez smartfony  . I wtedy zmieszczę sie w 130

Edytowane przez Pipek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALARM-1000

To jakiś wymóg? Ja bym nie brał.

KAMERA-1150

Na spokojnie do zrobienia za połowę tej kwoty

EL. FOTEL-2200

Jak już koledzy pisali.. Jak moja żona jeździ to tylko się przysuwa ;) Jak wie, że potem będę jechał ja to nawet mi odsunie. co bym sobie nóg o kierownice nie polamal jak się zagapie ;)

Punktem odniesienia jest dla niej prawy fotel ;)

WYCIERACZNA TYŁ-350

Tylko dla spryskiwacza kamery bo tak to bezsenu

AMUNDSEN + WZMACNIACZ BLU-3500

Zdecydowanie Bolero + Smartlink

SUNSET-700

Za 200 masz zaslonki od SolarRide a za kolejne 200 półkę z roleta ;) Demontujesz kiedy chcesz a efekt podobny

I za te oszczędności DSG ;)

Taptap XZ3C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcq alarm wymóg bo  auto w kredycie i bank wymaga zabezpieczenia samochodu .   

Także wywalam navi i elektrykę fotela. A ktoś korzysta ze smartlinka i navi ?? Jak sie to sprawuje ?

Edytowane przez Pipek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pipek @Hubee bierz elektryke foteli. ja zmieniam się z dziewczyną. Ona ma 155 cm wzrostu. A ja 183. Bez tej elektryki byłaby tragedia.

Z amundsena można zrezygnować. Alarm to wymóg przy kredycie/leasingu.

DSG świetna sprawa. @Hubee rób program DSG i będzie zupełnie inaczej działało:)

Alcantara wygląda super w RS ale można zrezygnować. Różnice dołóż do DSG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sebkoch napisał:

Nie biała , nie to ze cos mam do białych Rs ale białej nie chce . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem z dsg:-D

Dla mnie te nawigacje firmowe są bez sensu, kupa kasy a za 2-3 lata to już będzie stary złom.No chyba że jeździsz służbowo po różnych miejscówkach i będziesz tego używać na codzień to się opłaca że względu na wygodę.

Sunset też bym sobie odpuścił, jak kolega wyżej też miałem a i tak folia była niezbędna.

Kamera? Zależy jak i gdzie na codzień pakujesz?

Jaki lakier bierzesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Pipek napisał:

@Piotrekdk jeśli tak to sunset tez odpuszczam na ta chwile . 

Kamera - przyda sie zdecydowanie .

Lakier - szary Quartz lub Blue race . Raczej szary .

RS ??

Tak RS w kolorze Steel Grey

ja juz zamawialem w styczniu, ma byc na koniec maja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil RS230 koła niby zarezerwowane ale to nic wiążącego mozna zrezygnować albo wziąć i opchnac .

@Piotrekdk w styczniu w PL zamawiałeś ?? 

Ja tez jutro ruszam i zmieniam zamówienie na RS cos sie usunie z opcji i z dsg biorę .

Edytowane przez Pipek (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pipek napisał:

@Kamil RS230 koła niby zarezerwowane ale to nic wiążącego mozna zrezygnować albo wziąć i opchnac .

@Piotrekdk w styczniu w PL zamawiałeś ?? 

Ja tez jutro ruszam i zmieniam zamówienie na RS cos sie usunie z opcji i z dsg biorę .

Jak odbierzecie powstawiajcie do garażu zobaczymy jak to się będzie prezentowało po FL:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Pipek napisał:

@Kamil RS230 koła niby zarezerwowane ale to nic wiążącego mozna zrezygnować albo wziąć i opchnac .

@Piotrekdk w styczniu w PL zamawiałeś ?? 

Ja tez jutro ruszam i zmieniam zamówienie na RS cos sie usunie z opcji i z dsg biorę .

Zamawiaj nie ma co czekac bo kolejka coraz dluzsza :-/:-D z DSG bedziesz zadowolony:-D

Ja zamawialem w Danii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pipek napisał:

Panowie a jaka jest opinia manualnej skrzyni w octavi RS . Pytam ponieważ po wstępnej konfiguracji RS-ki wyszło trochę drogo i nie wiem czy szukać oszczędności w opcjach wyposażenia czy wziąć w manualu a wyposażenie zostawić .? Cena 135 k za RS z DSG z takimi opcjami jak poniżej , już można sobie podejrzeć cennik RS-ki na Skoda-auto.pl  . Konfigurator działa na razie tylko na czeskiej stronie u nas dłubią i dłubią ..

KESSY-1600

ALARM-1000

KAMERA-1150

EL. FOTEL-2200

PODGRZ. FOTELE-800

WYCIERACZNA TYŁ-350

PODGRZ. PRZEDNIA SZYBKA-750

AUTO LIGHT ASSIST-750

CANTON-2000

AMUNDSEN + WZMACNIACZ BLU-3500

SUNSET-700

KOLO ZAPAS-400

ALCANTARA - 2400

PAKIET CHALLENGE-2600

LAKIER-1400

DSG obowiązkowo! :) nie zamieniłbym się na nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pipek spoko :) co do nawigacji to wez po prostu SmartLinka; sam niestety nie wzialem, a teraz placic za to jakies 750 zl nie mam zamiaru.

@Kamil RS230 obracasz fotel do gory nogami, ustawiasz go bokiem, ze potrzebujesz elektryki? Co robisz poza odsunieciem go do tylu? :) rozumiem lusterka z pamiecia, bo to faktycznie bywa upierdliwe, ale fotel? Kierownicy elektrycznie tez nie przestawisz.

Wycieraczka tylnej szyby jest potrzebna i ja bym tutaj oszczednosci nie szukal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team