Skocz do zawartości

Tylne lampy na poliftowe 2017


Szotu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dnia 27.11.2018 at 19:17, Namo napisał:

Nie, ktoś mi opowiadał, że topledy zakładali mu w ASO na gwarancji. Nie robili adapterów tylko piny w kostce przekładali.

To dobry pomysł jak się na wyciągarki do pinów.

Jestem ciekaw gdzie w ASO, wszędzie gdzie pytałem nikt nie chce tego zrobić, chyba że na ich częściach to I tak ciężko. Bardzo duży koszt. A jak swoje dasz to nie chcą. Że grozi też spaleniem wiązki itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo nie mogą robić poliftowych wersji. Masz kupic nowszy model zeby miec nowsze lampy proste.

Przez to sa tez inne kostki i piny zeby nie zmienic na polifty. 

Narzędzie do wyciągania pinów zrobilem z wsuwki do włosów.

Jak na filmiku w rym temacie piny lecą po kolei jak w starych kostkach od 1 do 6 i sa ponumerowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Trochę "zboczę" z tematu wymiany lamp tylnych i spytam kolegów odnośnie mojej uszkodzonej na parkingu tylnej prawej (strona pasażera) lampy LED przedliftowej z dwoma paskami w OIII liftback z 2016r. Auto parkujące obok wyjeżdżało z miejsca parkingowego i uszkodziło mi nadkole przy lampie, błotnik i samą lampę. Nie wiem, czy muszę szukać kompletnej lampy LED czy mogę kupić klosz z obudową nawet z "żarówkowego" modelu i tylko przełożyć do niego moduł LED?

Z wyjęciem lampy sobie poradzę - mam odpowiednie narzędzia i instrukcje z sieci. Na szczęście to światło wciąż działa normalnie więc mogę w tym stanie jakiś czas pojeździć oraz sprawca zostawił kartkę z nr telefonu i prośbą o kontakt w tej sprawie.

Będę bardzo wdzięczny za informacje, uwagi i wskazówki szczególnie z numerami OEM części.

20190423_060916.jpg

Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 23.04.2019 at 09:53, dyvi napisał:

Ja też wymieniłem sobie na pełne ledy. Kostki kupiłem w ASO w VW, piny na allegro i gotowe.

20190328_195422.jpg

Mogę prosić o namiary na te kostki i piny? Bardzo mi się spodobał efekt.

Osobiście uważam, że przód jest dużo ładniejszy przed FL, za to tył z Top Ledem wygrywa generację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, poncio napisał:

@pasek181

A co chcesz zmienić na zwykłe ledy? chętnie sie zamienie za nówki ?

już tłumaczę po co mi ta wiedza czy z top led na zwykły ma ktoś widzę o potrzebnych kostkach ? mój znajomy ma top led i jak stwierdził "nie patrzy na auto z tyłu" więc mam już zamówiony komplet potrzebny na przejściówki ze zwykłych na top ale jak to rozwiązać w drugą  stronę ?  ktoś wie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam w OIII Liftback CZDA z 2016r. do wymiany lampę LED tylną prawą o numerze 5E5945096A. Zamienna z nią jest lampa 5E5945112A. Może ktoś mi doradzić, czy lampa o numerze 5E5945096B lub 5E5945112B jest TAKA SAMA, jak ww. z końcówką A? Czy też ma 2 paski LED i światło STOP w górnej części oraz inne szczegóły takie same?

Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy możecie podesłać zdjęcie jak wygląda gniazdo w lampie podstawowej Led w o3fl?

U mnie jest ono liniowe. Na zdjęciach gdzie pokazujecie kostki piny są w dwóch rzędach. 

Sorry za jakoś zdjęcia. Jedyne jakie miałem gdzie widać kostkę. 

Pozdr. 

20190530_104421.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wymieniłem u siebie lampę tylną prawą LED po drobnej szkodzie parkingowej (uszkodzenie dolnego narożnika klosza). Z uszkodzonej lampy udało mi się wykręcić element z żarówkami i te podwójne paski LED z płytkami z elektroniką i częścią odbłyśnika. Te paski wkomponowane w odbłyśnik są pod kloszem i są montowane do obudowy lampy na zatrzaski. Poniżej zdjęcia tego elementu.

Chciałbym spróbować to sprzedać i czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, jak to się "fachowo" lub "oficjalnie" nazywa? Obejrzałem tą część wokoło i jedynym numerem wytłoczonym na niej to 185 316-02

20190616_191129[1].jpg

20190616_191141[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Ja sam zamontowałem lampy LED i tak: Trzeba dokupić do lamp oprawy pod nową wtyczkę oraz kpl wtyczek oraz piny. Zrobię później skan z faktury z numerami części (wszystko kupiłem u Ignaszaka w Kaliszu) Piny zaciskamy na przewodach i umieszczamy do wtyczek. Piny po 1 zł/szt na allegro. Pozostałe koszty wraz z numeracją podam póżniej.  Lampy świecą bezproblemowa, auto na gwarancji właśnie byłem na przeglądzie i nie ma żadnego problemu. Nie trzeba nic przeprogramowywać w komputerze.

20190328_195407 (2).jpg

20190328_195422 (2).jpg

20190330_181224 (2).jpg

20190330_181232 (2).jpg

20190330_181247 (3).jpg

20190330_181301 (3).jpg

20190330_183554 (2).jpg

20190330_183559 (3).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dyvi napisał:

Witam

Ja sam zamontowałem lampy LED i tak: Trzeba dokupić do lamp oprawy pod nową wtyczkę oraz kpl wtyczek oraz piny. Zrobię później skan z faktury z numerami części (wszystko kupiłem u Ignaszaka w Kaliszu) Piny zaciskamy na przewodach i umieszczamy do wtyczek. Piny po 1 zł/szt na allegro. Pozostałe koszty wraz z numeracją podam póżniej.  Lampy świecą bezproblemowa, auto na gwarancji właśnie byłem na przeglądzie i nie ma żadnego problemu. Nie trzeba nic przeprogramowywać w komputerze.

20190328_195407 (2).jpg

20190328_195422 (2).jpg

20190330_181224 (2).jpg

20190330_181232 (2).jpg

20190330_181247 (3).jpg

20190330_181301 (3).jpg

20190330_183554 (2).jpg

20190330_183559 (3).jpg

Lampy za ile wyrwałeś ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam taki problem mam o3 przed liftem.

Zmieniłem lampy ze zwykłych żarówkowych na LED z dwoma paskami.

Teraz tak na pozycjach święci się oprócz pasków led światło od stopu i przeciwmgielnych tak jak bylo na zwyklej lampie i wywala blad żarówki 

Nigdzie nie mogę znaleźć kodowania by świeciły się same paski led na pozycji i nie wyskakiwał błąd 

Ma może ktoś info jak to zakodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zmieniałem. W kodowaniach  VCDS masz całą listę co i jak trzeba zmienić.

Zobacz mój post z 4 października

https://www.briskoda.net/forums/topic/299424-octavia-iii-vcds-adaptations-tried-and-tested/page/2/#comment-4377159

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team