Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz rozwinąć wypowiedź? Czy do O III są oryginalnie siłowniki, które pozwalają na automatyczne unoszenie klapy? Możesz podać oznaczenia? Przy czym nie chodzi mi o otwieranie elektryczne bo zakładam, że to wymaga zbyt wielu przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie rozwiazanie to dolozejie sprezynek ale ma swije minusy zamek dostaje w kosc i podnosniki podobno szybciej sie sypia, wiec moinnzdaniem mod co robie wiecej problemow nie ma sensu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to co masz na filmie to są po prostu silowniki mocniejsze. wiec fajnie sie otwiera ale np kobiety moga miec problem przy zamykaniu. trzeba mocno trzasnąć. przerabialem temat w A3.

do O3 przydał by sie zestaw fabryczny, nawet z zamykaniem. najlepiej jak nogą pod zderzakiem pomachasz. jestem mocno zainteresowany

Do O2 jest zestaw od ręki http://allegro.pl/automatyczne-otwieranie-bagaznika-skoda-octavia-ii-i6829511550.html 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie też są siłowniki że sprężynami. Podobnie w linku, który przesłałeś. W obu przypadkach może  chyba być kłopot z zamykaniem. Niemniej chętnie bym wypróbował taki dedykowany zestaw. Aż dziwne, że jeszcze nie ma. Może pasuje od jakiegoś innego modelu? Ciężko mi uwierzyć, że amory klapy są produkowane wyłącznie do Oktavii.

 Jak pisałem wcześniej, do niektórych samochodów widziałem takie grzybki sprężynujące, które wsadza się w miejsce gumowych odbojów na obrzeżach klapy. Może coś takiego udałoby się dobrać?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, ja założyłem u siebie sprężyny na siłowniki równo rok temu. Moje spostrzeżenia:

Na plus:

- łatwy montaż

- cena : 42 euro z dostawą

- system działa od roku bez zastrzeżeń 

- w zimie, przy dużych mrozach (-20) zdarzało się kilka razy, że siłowniki nie wypychały klapy. Generalnie klapa przez zimę nie wyrywa tak ochoczo do góry, jednak się otwierała

- do moich potrzeb (często podchodząc do samochodu mam zajęte ręce) sprawdza się idealnie

Na minus:

- należy uważać przy otwieraniu - jak ktoś stoi blisko dostanie w zęby :)

- trzeba użyć siły przy zamykaniu 

- skrzypi (popsikanie czymś tłustym działa na miesiąc,dwa)

- w miejscach w których przytrzymywałem siłownik podczas demontażu pojawia się rdzawy nalot (na zdjęciu to widać, specjalnie nie czyściłem siłownika)

Generalnie POLECAM jako półśrodek. Myślałem o założeniu automatu, jednak szkoda mi było kasy i czasu na organizowanie części. Druga sprawa to ciężko znaleźć kogoś,kto by się tego podjął od początku do końca (a obdzwoniłem większość firm zajmujących się doposażaniem aut).

sss.JPG

IMG_4036.JPG

IMG_4035.JPG

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak tak wyrywa combi to ciekawe jak wyskoczy liftback.

Po drugie kozacko to wygląda jak tak bagażnik sie otwiera sam ;)

Edit

Już doczytałem że do liftback mocniejsze. :)

A jak z odstawianiem klapy i kondycją zamka? Naczytałem się złych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Shaarky napisał:

A jak z odstawianiem klapy i kondycją zamka? Naczytałem się złych opinii.

Zamek działa bez problemu, klapa nie odstaje ani nie skrzypi podczas jazdy. Też naczytałem się złych opinii, byłem negatywnie nastowiony, dlatego podzieliłem się swoimi uwagami dopiero po roku użytkowania. Jak będzie za rok - zobaczymy :)

Edytowane przez phil (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj, nie panikuj.

Ogólnie wszystko już prawie mam. Najgorzej to ze sterownikiem. Od VW jest, pełno, do SII też ale 5E0959107A trudno trafić.

Myślisz że są identyczne do wszystkich? W sumie różnią się tylko pierwszymi 3 symbolami (modelu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jakby ktoś chciał się przymierzyć do moda z zakładaniem siłowników do klapy to mogę oddać klamoty które mam, bo ja nie będę zakładał (siłowniki, dociąganie zamka klapy, wtyczki, głośniczek,...). Autem jeżdżę coraz mniej (pojawiło się służbowe) i jakoś zapał minął.

Chętnie natomiast dowiem się czy jest możliwy montaż składanych lusterek, bo kobieta jak wjeżdża do garażu to się boi. Mam wersję JOY MY2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
10 minut temu, Gwiazda napisał:

temat o klapie czy o lusterkach?

Nic nie zrobisz, jakby się przy okazji montażu lusterka urwało sprzęgło schowka, to by były dwie strony jak to wymienić i cztery jak zaczepić :-D

  • O nie! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Namo napisał:

Nic nie zrobisz, jakby się przy okazji montażu lusterka urwało sprzęgło schowka, to by były dwie strony jak to wymienić i cztery jak zaczepić :-D

A jest tu jakiś moderator który takie OT przenosi do innego tematu? Czy to tak nie działa?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team