Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 23.01.2019 at 13:36, whatsup napisał:

Odświeżę temat, czy ktoś może wie, czy główki w siłownikach oryginalnych dają się odkręcić, czy są zalane na stałe

jeżeli się odkręcają to mają lewy czy prawy gwint

Pytasz o siłowniki elektryczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

a gdzie te sprężyny się zmieszczą jak siłownik po zamknięciu chowa się całkowicie. wedle mnie powinien być inny by było miejsce na sprężyny po jego "zamknięciu". klapa zamknięta a jest szczelina pomiędzy obudową siłownika i główką mocowaną do klapy  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
7 godzin temu, Gwiazda napisał:

a jak sie zamyka? ciezko dla kobiet będzie?

szczerze to ciężko powiedzieć czy ciężko :-) największy opór siłownik stawia mniej więcej na wysokości klatki piersiowej i to jest moim zdaniem kwestia przyzwyczajenia żeby w tym momencie użyć więcej siły. Uwierz mi że kobitka będzie narzekała na ciężkie zamykanie do momentu kiedy pod marketem nie otworzy sobie z pilocika klapy i nie wrzuci reklamówek z zakupami.... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Chciałbym odświeżyć temat z elektrycznie podnoszoną klapą do liftbacka, czy ktoś coś podziałał w tym kierunku? Bardzo ubolewam że elektryczna klapa była tylko do kombi :/  naprawdę nie da się nic po modzić z innego samochodu? Od Superb'a są za długie? mierzył ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Dnia 1.03.2019 at 14:58, ppgomez napisał:

Właśnie zamontowałem u siebie w combi działa bez zarzutu 

A montowałeś gotowy zestaw czy same sprężyny? Bo ja bym chciał założyć same sprężyny ale nie wiem jaką trzeba dać długość by wszystko grało.

Może ktoś podać rozmiary sprężyn do kombi

Edytowane przez przemo564 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam od prawie roku zestawu do EUROAUTO-ZBYT2, działa nawet w zimie póki co. Chociaż jak było -10 stopni mrozu to już było widać że klapa ponosi się wolniej, ale to normalne.
Ważne żeby skontrolować dokręcenie trzpieni w budzi i klapie bo sprężyna mocno je obciąża. Ja u siebie planuję wkręcić je na klej do gwintów bo po 8 miesiącach się poluzowały, nie wiem czy przez to że były fabrycznie słabo dokręcone (bo nie skontrolowałem przy montażu), czy przez te sprężyny. Niektórzy pisali, że te sprężyny wyrywają te trzpienie z budy, ale ja nie widzę takiej możliwości co najwyżej gwint może się uszkodzić jeśli się poluzuje.
Swego czasu miałem montować elektryczne siłowniki ale trochę za dużo z tym zabawy i koszty spore w porównaniu do tych sprężyn. 

Edytowane przez Lipski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kessy też mam więc w teorii to tylko czujnik, a moduł od klapy to gdzie jest umiejscowiony  i numer tego czujnika z wiazka może ktoś ma

Edytowane przez bickik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Mam taki zestaw juz 1.5 roku.

Nie pamiętam jakiej firmy wczoraj zauważyłem juz rdze na sprężynach. Ogólnie jak ciepło to ok a jak zimno musisz ręką pomóc.

Dla kobiety....hm..sam nie wiem...jednak trzeba więcej siły żeby zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej żonie sprężyny się niezbyt podobają ze względu na potrzebę przełamania ich oporu ale mi to ułatwia życie, szczególnie jak coś ciężkiego muszę wrzucić do bagażnika, jest to jedno kucanie i podnoszenie mniej a pilot Octavii działa z dużej odległości więc chwale sobie to rozwiązanie :)

Wysłane z mojego Pixel 3a XL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team