Skocz do zawartości

Pan Marek z Renault Talisman vs Masterlease


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Namo, jako, że po talismanie jestem zadowolonym uzytkownikiem Skody (chyba pierwszym tutaj bo) o twarzy nieskalanej myśleniem (he he), postanowiłem tutaj zawitać. Zdania na temat Talismana są różne, film opublikowany miał zmotywować Masterlease i Polmotor do jakiej kolwiek dyskusji gdyż z najmu nie rezygnowałem bo tak, tylko samochód nie pracował na siebie, nie dało się z niego korzystać. Faktycznie przyniosło to juz dobę po opublikowaniu natychmiastowy skutek i ciąg zdarzeń (pozytywny dla mnie). Jeśli jesteście ciekawi, macie jakieś pytania co do sytuacji, czy chociażby chęć porównania bezpośredniego talismana do obecnie używanej Skody Superb 2.0 TDI 170 KM z Dsg służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marekzeszczecina napisał:

film opublikowany miał zmotywować Masterlease i Polmotor do jakiej kolwiek dyskusji

To mówisz, że to kolejny raz kiedy korporacje uginają się pod naciskiem medialnego szumu?

3 godziny temu, Marekzeszczecina napisał:

o twarzy nieskalanej myśleniem

Na tyle ile mam wiedzy o tej sprawie z filmiku i Twoich komentarzy wnioskuję, że zjebałeś. Ja bym to inaczej zrobił chyba, że o czymś nie wiem lub czegoś nie wyłapałem w materiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przecież zdania są podzielone.

2. Nikt nie broni Tobie wyciągać wniosków jak i bronić swojej opinii... Z drugiej strony (z całym szacunkiem) nie każdy będzie i musi się Ciebie słuchać. Rozumiem, że jesteś poirytowany bo zrobił byś inaczej, a jeśli ktoś postąpi inaczej jest retardem i należy zwyczajnie go obrazić i wzgardzić. Też powiedzmy zrozumiem. W końcu nawiązując do istoty, nie będę publicznie skanowal dokumentacji (to chyba jasne), ale mam prawo skorzystać z art. 496 kc. Działanie podparte jest różnymi aspektami w korespondencji. Ale to już należałoby się zagłębić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Marekzeszczecina napisał:

zrobił byś inaczej

Tak, zrobiłem inaczej. W 2012 roku kupiłem Audi A5 w leasingu EFL. Salon Audi a biuro lokalne EFL dzieliło dosłownie 80 metrów, dobrze ze sobą współpracowali, podobnie jak u Ciebie. Opłaty wstępnej było coś 10k wraz z ubezpieczeniem i rata 3,5 netto. Piękne brązowe Audi po miesiącu ścięło lewą przednią oponę. Jako, że na barkach leasingobiorcy spoczywa odpowiedzialność serwisowa pojechałem bydlakiem do ASO. Stwierdzono wadę konstrukcyjną, to koło było jakby wyżej, geometria w normie. Sprzedawca zgodził się odkupić pojazd. Odstawiłem więc bolid na parking EFL z prośbą o samochód wolny od wad i poinformowałem o decyzji jaką otrzymałem od sprzedawcy. Końcem końców po 3 tygodniach nie miałem leasingu a na moje konto wpłynęły pieniądze od EFL oraz od PZU. Trwało to może miesiąc i było bezbolesne, nie musiałem się irytować i nagrywać filmików na których moja twarz wygląd jakbym miał problem z myśleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marekzeszczecina napisał:

Masterlease

Omijam takie leasingodawco-podobne poczwary z daleka mimo, że ciągle spamią skrzynkę i dzwonią jaki to u nich leasing czy wynajem długoterminowy nie jest fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemi1, ukrył film do wyjasnienia, ponieważ Masterlease skontaktowalo się z nim z ofertą dogadania się ze mną. Zadzwoniłem się z Zacharem, wstawił się za mną i wszystko wytłumaczył. Możliwe że wkrótce sprawa zostanie rozwiązana, o czym napewno pojawi się finalny film. Czekam na kontakt ze strony Masterlease, no i owszem też mogę pójść na różne pewne ustępstwa. Na tym polega polubowne dogadanie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Marekzeszczecina napisał:

wstawił się za mną

i poskutkowało? Zachar ma większą umiejętność negocjacyjną czy to jego moc medialna zadziałała?

57 minut temu, Marekzeszczecina napisał:

mogę pójść na różne pewne ustępstwa

Czy to ustępstwo polega zwrocie przywłaszczonego samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc medialna, sądzę, Zachar sądzi, że przetrzymania auta to ostre zagranie (choć dwie strony są zwrotu auta z pewnych powodów, dokumentacji i korespondencji nie masz to nie wywróżysz), ale rozumie istotę sprawy. Krótko mówiąc sam uważa, że rozmowy by nie było gdyby produkt był dobry a zrezygnował z własnego widzimisię. Nie wiem czy jest sens się powtarzać w kółko z tym samym, skoro i tak wygłosisz swoją koncepcję. Choc 100%go wglądu w sprawę nie masz, to masz prawo kombinować i wymyślać. Ja tu na forum jestem gościem i pewnie większość ludzi mnie tu zje czy nawyzywa, luzik. Na forum Renault temat auta wałkowany jest od roku (1561 odpowiedzi), opisany jest w nim dokładnie przebieg zdarzeń, usterek, ułomności pracy warsztatów Renault  i mimo, że szkaluje publicznie Talismana większość rozumie mimo miłości do marki, bo widziała przebieg sprawy i zna pewne kroki podjęte przez ML i Polmotor. 

Ehh... Oddanie skradzionego sterroryzowanego i uprowadzonego auta pewnie zawarte będzie w ustepstwach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marekzeszczecina napisał:

pewnie większość ludzi mnie tu zje czy nawyzywa

Spokojnie, to forum odwiedzają dorośli emocjonalnie ludzie, zadymiarze zostali na "starym",

7 minut temu, Marekzeszczecina napisał:

Na forum Renault temat auta wałkowany jest od roku

Daj linka. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Twarz jego nieskalanej myśleniem" można odebrać różnie. To nic.

Renault laguna.pl

Dział Talisman - Pozostałe > i tutaj będzie pierwszy temat. Wart prześledzenia jest również temat ASO Renault w Polsce, to już nie tylko ja się użeram. Tylko chyba trzeba się zarejestrować, by mieć w temat wgląd. W porównaniu, ASO Skoda w Szczecinie przynajmniej Pehamot to kultura i zupełnie inna jakość obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Marekzeszczecina napisał:

ASO Renault w Polsce, to już nie tylko ja się użeram

Tak samo jest z ASO Skoda czy serwisami innych marek. Ja jeżdżę na grube akcje do ASO oddalone 120 km bo to w moim mieście nadaje się tylko do wymiany oleju a i tak zgubią mi teczuszkę z dokumentami od auta :-)

53 minuty temu, Marekzeszczecina napisał:

Dział Talisman - Pozostałe > i tutaj będzie pierwszy temat

No, nieźle się tam nadrukowali. Szkoda, że na takie "happy-end" trzeba media ruszać na interwencję.

To powinno wyglądać tak jak u mnie załatwili. Auto powinno zostać w ASO po decyzji o zwrocie 100% kwoty zakupowej. Hajs od dealera powinien iść na konto Masterlease, umowa powinna być zakończona w wyniku wcześniejszej spłaty, nadwyżka powinna zasilić rachunek leasingobiorcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że właśnie się tak to potoczy, ale na słowo ja już im nie mogę ufać. Interesuje mnie wniosek że to oni są właścicielami pojazdu... Ciekawa i istotną jest relacja pomiędzy Polmotor i Masterlease. Wątpię by Polmotor tak blefował i to w dodatku do kancelarii. Długo trwała i dość glośno to wszystko i raczej z każdej ze stron rozgrywane jest agresywnie i bardzo nieufnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła lipa ten Masterlease a ja na EFL psioczyłem a okazali się najbardziej ogarnięci przy podobnej akcji. Jak oddawałem Audi to jeszcze mi nowe auto proponowali na lepszych warunkach, nie było nic ciekawego na parkingu więc odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to pewnie Masterlease też pewno nie jest zły, trzeba tylko brać tych wszystkich konsultantów "za jaja" bo to nie kumate jest. Jakby się im przedstawiło konkretnie co mają robić to może by się nie kręcili ze zwrotem pojazdu do importera. Pamiętam jak w 2014 roku brałem obecną O3 RS w leasing VW Bank, sprzedawca był na urlopie i zastępujący go nie ogarniał. Sam wszytko załatwiałem z centralą i można napisać, że uprowadziłem auto spod Skody w Sosnowcu ;-0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, otóż Masterlease odezwalo się do mnie i w Gdańsku w siedzibie zaaranżowało spotkanie trójstronne Masterlease vs Polmotor vs ja i będziemy się dogadywać odstawiając na bok prawników i sądy. Informacja praktycznie sprzed godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dogadamy się faktycznie opiszę sytuację, sprawa jasna. Dziś Skoda pomogla się obudzić talismana, jutro nastąpi zwrot. Wszytkie kroki jednak zawarte są w piśmie od Masterlease.

IMG_20170405_144803.jpg

Edytowane przez Marekzeszczecina (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników online
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team