Skocz do zawartości

Climatronic nie chłodzi


okisz

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Panowie potrzebuję pomocy/rady. Poniżej opis sytuacji:

Kupiłem sobie octavie II z 2006 roku (1Z5) Ma ona wbudowany klimatronic i nie wiem czy z nim wszystko ok jest czy nie. Jak ustawie temperaturę na najniższą i dam tryb auto to wcale nie leci mi chłodne powietrze, wręcz powiedział bym ze gorące.  Jak włączę jednocześnie Eco i Auto to wtedy leci chlodne, ale to chyba dlatego, że powietrze leci z zewnątrz? Dziś temperatura na zewnątrz ponad 20 stopni więc powinno być czuć jak sie klime włączy że działa.

Może ktoś podpowie co i jak?

Klimatronik taki jak na zdjęciu poniżej:

Znalezione obrazy dla zapytania Klimatronik skoda octavia 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Climatronic nie chłodzi
Przed chwilą, okisz napisał:

gość mówił ze wymienił

I uwierzyłeś temu gościowi. Jedź na serwis klimatyzacji, jak po napełnieniu i odgrzybieniu klimy nadal nie odpali to trzeba podpiąć pod kompa i szukać usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć,

No więc sprawę klimatyzacji zamknąłem.

Wymieniony skraplacz (nieszczelny korek przy osuszaczu) no i sprężarka. Skraplacz kupiony nowy, sprężarka używana.  Pół przodu było rozkręcone, wymieniłem wszystko sam ze szwagrem. Znajomy mechanik poskładał węże, sprawdził szczelność napełnił sprężarkę olejem i układ czynnikiem, do tego ozonowanie. Całe szczęście obyło się bez czyszczenia układu.  W sumie koszt całej naprawy 700zł + 2x wizyta u "fachowców"  po 40 zł. Klima chłodzi powietrze do 6 stopni Celsjusza.  

Jak się okazało faktycznie wymieniony był przełącznik ciśnieniowy (a nie elektrozawór) ale z racji nieszczelnego korka czynnik uciekał.

Jak by ktoś chciał o coś  podpytać to chętnie opowiem. Cała wymiana + sprawdzanie i ozonowanie trwała około 5 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team