Skocz do zawartości

Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeżdżę na AP ale na pewno jest to ostatni komplet od nich. Trafiła im się wadliwa partia stali w Chinach i sprężyny pękają na potęgę, w związku z czym firma nie wyrabia się z reklamacjami. 1,5 miesiąca trwało rozpatrzenie reklamacji, dostałem nowe sprężyny i amortyzatory (również były wadliwe) ale łącznie od 2,5 miesiąca jeżdżę na serii bo nie mogą w AP ogarnąć wysłania tulei regulacyjnych pod tylne sprężyny... Najlepsze jest to, że nie ma z nimi kontaktu, nie odpowiadają na maile w tej sprawie. Takiego poziomu obsługi nie spodziewałem się po Niemcach...

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zbyt fajnie masz @Karczol

Tak sobie myślę, czy to muszę aż iść w gwint. Nie potrzeba mi 40 mm w dół, nie będę robił lowridera.

Takie 25-30 mm przód i 25 mm tył starczyło by za pomocą Eibach Sportline za 723 zł z VAT z seryjnymi amortyzatorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2017 at 19:51, Namo napisał:

Tak sobie myślę, czy to muszę aż iść w gwint. Nie potrzeba mi 40 mm w dół, nie będę robił lowridera.

mnie gwint daje komfort ustawienia wysokości takiej, jakiej będę potrzebował lub akurat mi się uwidzi ;) jeżeli będę chciał felgę z mniejszym ET i okaże się, że obciera, wystarczy delikatnie podnieść, poza tym gwintem można ustawić poziomy tak, aby sylwetka auta mi się podobała. nie podoba mi się np. tylne koło schowane w nadkolu gdy z przodu jest japa, gwintem ustawiam sobie obydwa koła na takim samym poziomie lub przód delikatnie niżej bo akurat sylwetka "klina" podoba mi się najbardziej.

jeżeli chodzi o komfort, AP daje porównywalny do seryjnego zawieszenia w O2 RS, które jest dość twarde.

Edytowane przez Karczol (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem gwint AP w zeszłym roku w sierpniu. Od tego czasu zrobiłem ponad 40 tys km i wszystko jak należy. 

Na zimę ciut podniosłem przód a niebawem znów go położę ;)

Gwint jest wg mnie bardzo komfortowy - lepszy od serii.

Na zakrętach jednak trzyma o wiele lepiej.

Potrafi oczywiście dobić jak sie wpadnie w dziurę ale wg mnie jest to idealny zawias do auta które służyć ma na co dzień.

Poza tym bdb stosunek ceny do jakości. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2017 at 10:01, Namo napisał:

Ktoś dysponuje jakimś źródłem co by taki zestaw tanio wyrwać. Ja znalazłem tutaj takie.

Jak u niego zamawiacie to możecie się na mnie powołać. Tomek powinien dać dodatkowy rabat ;) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
8 godzin temu, borewicz78 napisał:

chodziło mi bardziej o zimę

Na tym polega gwint, kiedy chcesz mieć nisko to skręcasz ile się da a na zimę przy wymianie opon możesz dać wyżej.

1 godzinę temu, Micgowin napisał:

do mojej O3 1.8 tsi wejdzie ?

Chyba raczej nie ma różnicy czy zawias to wersja z belką czy nie. Pamiętaj żeby osłony przednich amortyzatorów przerzeźbić do AP bo niektórym zaczęły lać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
11 godzin temu, Namo napisał:

jak ja szukałem gwintu to 2200 kosztował nowy AP

Widziałęm właśnie na archiwum allegro aukcje z taką ceną.
Ja cały czas się zastanawiam czy do swojego potwora włożyć gwint czy oszczędzić 2.000,- i kupić sprężyny a za te dwa tysiaki dołożyć trochę mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team