Skocz do zawartości

Konfiguracja OF3 FL


sethcracow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zamówiłem O3 FL .... ale oczywiście ślęczę nad cennikiem i konfiguratorem i cały czas kombinuję co by tu smile.png Napiszę Wam co zamówiłem i nad czym się jeszcze głowię i będę wdzięczny za porady czy coś z tego byście dobrali lub z czegoś zrezygnowali. Niestety mój budżet jest bardzo skromny, wystarczy powiedzieć, że startowałem z zamówieniem Rapida i dopiero fakt, że chcieli mi wcisnąć kosiarkę spowodował, że w ogóle wziąłem pod uwagę Octavię.

Zamówiłem:
 Ambition + Amazing oraz:
- opony zimowe (w cenie, w której na pewno nie znajdę nic na rynku)
- Light and Rain assistant
- podgrzewane fotele przód
- tylna wycieraczka
- podgrzewane dysze spryskiwaczy
- DAB+ (wiem, że to wątpliwe czy się przyda w przyszłości ale na moje krakowskie potrzeby akurat pasuje a ja dużo słucham radia w aucie)
- dodatkową osłonę silnika
- plus pierdoły w stylu siatki, maty, ograniczniki w bagażniku, podwójna mata, obicie tylne foteli

Rzeczy, które mi chodzą po głowie:
- metalic
- alarm
- podgrzewanie przedniej szyby (mam to w Focusie i muszę przyznać, że to świetny patent)
- podgrzewana kiera
- pakiet dynamic (ale tapicerka taka sobie jest w tej nowej Ocie)
- kolorowy Maxi-Dot
- składane lusterka
- HHC
- Cornery - choć z tego co wiem to razem z HHC można to potem dokodować
- gniazda USB + 230 V z tyłu 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i mądre rady. Może tylko tak uprzedzając niektóre podpowiedzi i komentarze - jeżdżę głównie w mieście a na trasie to tylko wypady wakacyjno-weekendowo-narciarskie więc tych wszystkich asystentów jazdy mi raczej nie trzeba. No może tylko zastanawiam się nad Asystentem martwego pola, który jest połączony z funkcją wspomagania wyjazdu z miejsca parkingowego - ale to oznacza też dobranie składanych lusterek z podświetleniem oraz lusterka wewn. z czujnikiem wilgotności i robi się dodatkowe 2.450 zł - nie wiem czy jest tego warte ?

PS - podobny post puściłem na OCP więc jeżeli to bezsensowne dublowanie tematów to dajcie znać.


Pozdrawiam
S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- podgrzewane dysze spryskiwaczy - do rezygnacji. Nic nie zmienią. 

- DAB+ bierz bo to będzie niedługo jedyne pasmo do słuchania radia.

- podgrzewanie przedniej szyby mam w Volvo fajna sprawa ale nie warto dopłacać moim zdaniem.

- kolorowy Maxi-Dot bierz fajna sprawa.

- pakiet dynamic przed fl był super teraz nie wiem. Może warto dla samych foteli bo są lepsze. 

- Podgrzewana kierownica - odpuść sobie. fajny bajer ale po co dopłacać. Jak kupujesz benzynę to w 3 minuty masz ciepło w aucie. 

Cornery i HHC dokodujesz

Gniazda USB i 230V niby fajne. Zależy czy bardzo potrzebujesz i ile kosztuje. 

Metalic bierz koniecznie.

Alarm nie zaszkodzi ani nie pomoże. Jeśli kupujesz za cash to zrezygnuj. Bo kredyt leasing może tego wymagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, sethcracow napisał:

metalic

niekoniecznie, białe albo czerwone Octavie są ładne

58 minut temu, sethcracow napisał:

alarm

lepiej fabryczny jak jakiegoś chińczyka

59 minut temu, sethcracow napisał:

podgrzewanie przedniej szyby

musi być

59 minut temu, sethcracow napisał:

pakiet dynamic

fajne te zintegrowane zagłówki ale nic nie powiesisz z tyłu (tablet, wieszak na ubranie)

1 godzinę temu, sethcracow napisał:

kolorowy Maxi-Dot

niepotrzebny bajer

1 godzinę temu, sethcracow napisał:

składane lusterka

a komu to potrzebne? jak miałem pomieszane kodowanie to jeździłem bez tego, zbędny bajer, nawet podświetlanie pod nimi

1 godzinę temu, sethcracow napisał:

HHC

włączysz kablekiem

1 godzinę temu, sethcracow napisał:

Cornery

też włączysz

1 godzinę temu, sethcracow napisał:

230 V

niepotrzebne, wszystkie sprzęty elektroniczne jakie wozi się w aucie są pod 12 V

1 godzinę temu, sethcracow napisał:

Light and Rain assistant

musi być na dzisiejsze czasy

1 godzinę temu, sethcracow napisał:

podgrzewane fotele przód

polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet dynamic warto wziąć, fotele są wygodniejsze niż normalne, minus taki jak wspomniał @Namo

Alarm lepiej brać fabryczny nawet jak bez keesy (o ile jest jeszcze taka opcja bo nie pamiętam teraz), czujnik martwego pola też bym brał w miejsce podgrzewanej kiery i gniazdka z tyłu :)

Kolor to sprawa indywidualny, weź taki jaki Tobie się podoba, z mojej strony powiem, że lepiej wybrać ciemny kolor, bo z tego co widziałem jasne słabo wyglądają z nowymi światłami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor - na razie jest milicyjne blue :)

Dynamic - jakość krzesełek na pewno lepsza ale właśnie ta nowa tapicerka mi się kompletnie nie podoba a ja jeżdżę w większości na krótkich trasach - miałem pierwotnie w konfigu ale wyrzuciłem jako bajer

Alarm - No wiem, że dla prawdziwego złodzieja to fabryczny alarm będzie tylko ułatwieniem ... ale dla jakiegoś amatora będzie może wystarczającym odstraszaczem. Jakoś łyso się czuję z myślą, że nie ma ochrony - tak jakbym zapraszał złodziei do działania.

Keesy - w życiu, po tym co się naczytałem jak łatwo jest buchnąć auto z tym ustrojstwem

8 minut temu, Wolf napisał:

czujnik martwego pola też bym brał w miejsce podgrzewanej kiery i gniazdka z tyłu :)

Gniazdka z tyłu - na dziś mi niepotrzebne, ale synowie coraz bardziej multimedialni się robią i za te kilka lat może brakować. No ale nie można mieć wszystkiego :)

No niestety to nie jest w miejsce. To wszystko są opcje dodatkowe. Martwe pole fajne ale jako, że trzeba je łączyć z tymi składanymi lusterkami i wewn. z czujnikiem wilgotności to wychodzi już droga impreza. Ale może ktoś kto ma ten Asystentea martwego pola, który jest połączony z funkcją wspomagania wyjazdu z miejsca parkingowego się wypowie czy to dobrze działa ? Zwłaszcza ten parkingowy pomagacz ?

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sethcracow napisał:

synowie coraz bardziej multimedialni się robią i za te kilka lat może brakować

Jakiej elektroniki by nie mieli to zawszę podłączą pod 12V, nawet laptopa. Swego czasu to podgrzewacz jedzenia dla dziecka miałem 12V. Nie rozumiem po co 230V w aucie, gniazdo zapalniczki powinno tam być i jeszcze 2xUSB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tylu nie ma 12v i jedyne gniazdo jakie można mieć to właśnie 230v i tylko dlatego je do siebie wziąłem.

Do zweryfikowania czy po FL coś się nie zmieniło.

Edytowane przez 22Tomaszz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, 22Tomaszz napisał:

Ale z tylu nie ma 12v i jedyne gniazdo jakie można mieć to właśnie 230v i tylko dlatego je do siebie wziąłem.

Do zweryfikowania czy po FL coś się nie zmieniło.

Tak jak piszesz - nie ma 12v jest 230v + 2xUSB. Ale tak sobie myślę (i nawet mi to gdzie indziej piszą i potwierdzają), że powerbank pewnie rozwiąże sprawę jakby co a tak to 650 zł to trochę przesadzili.

12 minut temu, emceg napisał:

Jakie tam radyjko jest?
Ja sobie nie wyobrazam juz zycua bez smartlinka.

Bolero 8" ze SL+ - co prawda jeszcze tego nigdy w życiu nie używałem ale na filmikach w necie fajnie hula. Szkoda tylko, że tak mało apek jest dostępnych w trakcie jazdy (zwłaszcza, że ja na srajfonie bazuję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Namo napisał:

Zawsze można chiński konwerter wypuścić z tyłu.

Można .... ale mój kolega sobie tak dwa telefony w jednym momencie spalił :) ale to pewnie jego wina bo nie patrzył na ampery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kupić dobrą ładowarke z długim kablem, osobiście mam taką szybkoładowarkę z samsunga i kabel spokojnie wystarcza, żeby osoba siedząca z tyłu mogła korzystać z telefonu gdy ten ładowany jest z gniazdka 12v.

Bolero z SL to dobry zestaw, zwłaszcza jak pojawi się możliwość odblokowania VIM, wtedy nie potrzeba dopłacać do nawigacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem ostatnio przez zamawianie, bawiłem się testowym autem. Rozmawiałem z dużym gronem sprzedawców. Odpisze już ci tutaj ale biorą pod uwagę to co pisałeś na OCP. Moje odpowiedzi masz poniżej na czerwono.

Podsumowując z takimi dodatkami nie opłaca się brać Ambition, bo to wszystko jest w Style+Amazing. Więc albo chcesz mniej i nie dorzucasz tych wszystkich rzeczy albo bierzesz Style+ Amazing.

Ogólnie nie wiem jak ci wyszło na OCP 93k za 1.4 Style. Za tyle to ja mam 1.8 i to na bogato doposażone.

Radzę przemyśleć Style, bo to oszczędność. A silnik weź jaki uważasz. Ja bym bez jazdy testowej nie brał. 1.4 to jest taka przepaść między 1.8, że jakbym się nie przejechał to pewnie teraz bym jeździł Oplem Astrą 1.6 200km.

4 godziny temu, sethcracow napisał:



Zamówiłem:
 Ambition + Amazing oraz:
- opony zimowe (w cenie, w której na pewno nie znajdę nic na rynku)

A ile bez tego dadzą rabatu ? Mi się nie opłacało, po drugie nie chciałem 16.
- Light and Rain assistant

Podstawa, jest w style
- podgrzewane fotele przód

Również w style + amazing. Ja mam chociaż w ogóle mi nie potrzebne.
- tylna wycieraczka

Mam bo kamera. Szpeci trochę, ale czasem się może przyda.
- podgrzewane dysze spryskiwaczy

Mimo, że tanie to kompletnie nie potrzebne. Psuje się, a dysze i tak są w środku schowane.
- DAB+ (wiem, że to wątpliwe czy się przyda w przyszłości ale na moje krakowskie potrzeby akurat pasuje a ja dużo słucham radia w aucie)

To już twoja wola.
- dodatkową osłonę silnika

Ja dołożę potem dodatkowo.
- plus pierdoły w stylu siatki, maty, ograniczniki w bagażniku, podwójna mata, obicie tylne foteli
Negocjacje przed odbiorem. Obicie wziąłem, bo jak dzieciak będę miał lub mój brat pierdoła wsiądzie to się łatwo wytrze. 
Rzeczy, które mi chodzą po głowie:
- metalic

Mam w Fabii III ten wodny lakier i powiem, że tragedia. Rysuje sie od wszystkiego.
- alarm

Kompletna strata kasy, mają ukraść do ukradną.
- podgrzewanie przedniej szyby (mam to w Focusie i muszę przyznać, że to świetny patent)

Patent fajny ale ja nie wziąłem. Już nie starczyło kasy. Odmrażacz do szyb sporo tańszy, a i szybę szorowałem kilka razy przez cały rok.
- podgrzewana kiera

jest w style + amazing. I tylko dlatego mam.
- pakiet dynamic (ale tapicerka taka sobie jest w tej nowej Ocie)

Ciągle mi po głowie chodzi, nie wziąłem i myślę. Rajdowiec ze mnie żaden, a zwykłe też są wygodne.
- kolorowy Maxi-Dot

Mam bo było tanie i się dziewczynie podobało, trochę czytelniejszy.
- składane lusterka

Jest w Style
- HHC

Kabelek
- Cornery - choć z tego co wiem to razem z HHC można to potem dokodować

Kabelek lub jest w Style
- gniazda USB + 230 V z tyłu 

600 to za dużo za takie coś. Kupisz sobie porządny hub na 12v. 230V jest bez uziemienia więc trzeba mieć wąską wtyczkę. 


 No może tylko zastanawiam się nad Asystentem martwego pola, który jest połączony z funkcją wspomagania wyjazdu z miejsca parkingowego - ale to oznacza też dobranie składanych lusterek z podświetleniem oraz lusterka wewn. z czujnikiem wilgotności i robi się dodatkowe 2.450 zł - nie wiem czy jest tego warte ?

Ja z asystentów nie mam chyba tylko line, ale jest to głównie dla mojej dziewczyny. Bezpieczniej będzie się czuła, a i ja lżej auto dam. Testowałem te wszystkie bajery i świetnie działają. Asystent martwego pola wzorcowo pokazuje, wyjazd do samo, nie wiem tylko czy faktycznie sam hamuje.  Jakbym miał kasę to wziąłbym wszystkie dodatki. Ale jakbym miał gdzieś budżet ograniczyć to pewnie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emylpe weź cennik lub prościej konfigurator i zobaczysz ile Ci wyjdzie. Mówię oczywiście o cenie katalogowej. Samo Style+Amazing to kwota 89.350 plus kilka tylko dodatków i robi się ponad 90 spokojnie. Może się mylę, wyprostujcie mnie, ale uzyskanie większego rabatu niż 10% będzie raczej ciężko. Więc nawet biorąc pod uwagę te 89 to cena po upuście wyjdzie w granicach 80 no może udałoby się jakimś cudem zejść tuż pod. Czyli mówimy o różnicy ok. 10 tys. w stosunku do tego co mam. No to jednak jest trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sethcracow wolałbym Style+amazing i zrezygnować z pozostałych wszystkich dodatków. Oczywiście jeśli miałbym budżet.

Będzie ciężko więcej niż 10%. Jest popyt na auto.

W twoim wypadku szkoda, że nie ma Style przy 1.2. Może pomyśl o tym Drive, bo tam jest większy upust od SAP, a cos tam dodaje. 1.0 nie polecam, bo to kiszka

Edit: Wycofuje się z Drive. Prawie nic nie dają i nie ma pakietu Amazing.

Edytowane przez emylpe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emylpe dokładnie tak - jakby było Style do 1.2 to bym pewnie rozważył. Za silnik 1.0 podziękuję - dlatego wycofałem się przecież z kupna Rapida, że wycofali tam 1.2 i zastąpili kosiarką. 

A co do Drive to chyba się mylisz. Drive zawiera już w sobie Amazing a dodatkowo felgi 17-tki, Sunset, inna tapicerka i jakiś dekor - info z oficjalnej strony Skody: http://www.skoda-auto.pl/news/skoda-aktualnosci/jedz-ze-stylem-korzystniej-nowa-limitowana-seria-wyposazenia-drive-dla-modeli-fabia-rapid-i-octavia

PS - właśnie przed chwilą pierwszy raz na żywo zobaczyłem nową Octavię na ulicy - warto iść po chleb czasami :) Naprawdę dobrze się prezentuje i te światła przednie nie są złe.

@Kamil RS230 tak też mi się wydaje, więc patrzę realnie na cennik i możliwości upustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapid to wóz drabiniasty. Chyba najgorzej się prowadzi ze wszystkich Skód. 

To Drive jednak się opłaca, znów muszę zmieniać zdanie, diler zawsze da tyle samo, a od SAP jest dodatkowe 2k 

Tak jeszcze zapytam. Nie byłeś w salonie, żeby zobaczyć ? Nie jeździłeś ? To masz dużo jeszcze do zobaczenia. Popróbuj bajery, silniki i potem dopiero bierz się za konfiguracje.  Będzie łatwiej ;) 

Jeśli chodzi o ofertę w Krakowie to polecam Wieliczkę, zabrakło dni, żebym tam zamówił Octavie przed FL. Nie udało się, bo nie mogli już zmieniać zamówień i w sumie teraz się cieszę. Doradce, którego polecam to pan Marcin Pisarek. Skontaktuj sie z nim, powiedz, że od Emila z forum co prawie kupił przed lift i powinien dać od razu maks co może. Jak chcesz wyjechać po auto to mam listę fajnych salonów oraz doradców. Ale z nim miałem najlepszą relacje z południa. Niestety z Danielem z OCP, nie było mi dane porozmawiać więc nic o nim nie wiem.

Zresztą wstawię listę na forum jak finalnie odbiorę samochód, bo wtedy ocenię cały proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emylpe Jechałem Octą więc wiem na co się piszę. Napisałem, że "na ulicy" widziałem pierwszy raz :)

I tak się składa, że zamówienie złożyłem w Wieliczce i pytałem innych polecanych na forach Octavii dealerów i zgodnie stwierdzili, że większego rabatu nikt mi nie da.

Co do Drive - Sunset wg. mnie za słabo przyciemnia, wolę folię, dekor mam w nosie, tapicerka inna mnie też nie podnieca (co innego fotele dynamic - jakby one były w zestawie to bym brał) no i jedyną korzyścią są oczywiście felgi - ale to też oznacza droższe i o mniejszym profilu opony, które do dziur i krawężników w mieście nie koniecznie są najlepszym wyborem. Jednak nie będę dopłacał tych 2.600 za Drive'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majkel123 napisał:

@emylpe. Czy możesz w swoim wątku wrzucić swą konfigurację końcową wraz z ceną?  :-P

Odbiorę to założę wątek i wrzucę wszystko. Poniżej temat gdzie pisałem co zamówiłem dokładnie.

Znaleziony temat ze zdjęciem

6 godzin temu, sethcracow napisał:

@emylpe Jechałem Octą więc wiem na co się piszę. Napisałem, że "na ulicy" widziałem pierwszy raz :)

I tak się składa, że zamówienie złożyłem w Wieliczce i pytałem innych polecanych na forach Octavii dealerów i zgodnie stwierdzili, że większego rabatu nikt mi nie da.

Co do Drive - Sunset wg. mnie za słabo przyciemnia, wolę folię, dekor mam w nosie, tapicerka inna mnie też nie podnieca (co innego fotele dynamic - jakby one były w zestawie to bym brał) no i jedyną korzyścią są oczywiście felgi - ale to też oznacza droższe i o mniejszym profilu opony, które do dziur i krawężników w mieście nie koniecznie są najlepszym wyborem. Jednak nie będę dopłacał tych 2.600 za Drive'a.

Ile dali w Wieliczce teraz ? U mnie było okrągłe 10% i telefon od Marcina, żebym brał tą ofertę co mam z innego salonu, bo jest świetna i samochód idzie bardzo tanio.

Drive mocno nie patrzyłem ale za niego jest mniejsza dopłata, bo SAP dokłada dodatkowe 2k. Czyli taki rabat jaki masz teraz, plus jeszcze 2k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emylpe Rabat wyszedł 11% a biorąc pod uwagę, że w cenie są też opony zimowe to nawet ponad 12%. 

@Kamil RS230 nie mówię, że się źle jeździ ale łatwiej uszkodzić. Chociaż te Twoje to już naleśniory konkretne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team