Skocz do zawartości

Konfiguracja OF3 FL


sethcracow

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, pawlaa1370 napisał:

W sumie to Kessy  za bardzo nie polecą nawet w salonie . Że łatwo ukraść i takie tam...

Nie popadajmy w paranoje, że każdy złodziej chodzi z "walizką" i kradnie octavie z kessy :-D 

58 minut temu, pawlaa1370 napisał:

Czyli co wycieraczka nie za bardzo ? Może wywalę

Wg mnie w limuzynie bez sensu. Nie zachlapiesz szyby z tyłu bo jest długa dupa xD

1 godzinę temu, pawlaa1370 napisał:

Pan z salonu żonie pokazywał jak auto samo parkuję

Żona chyba umie sama parkować? ;) Poza tym samochód robi to 3x dłużej... 

1 godzinę temu, pawlaa1370 napisał:

A front assist  jak działa ?

http://www.skoda-auto.pl/modele/nowa-octavia/nowa-octavia/nowa-skoda-octavia-systemy-bezpieczenstwa

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja może trochę namieszam ale wycieraczkę polecam. Tylną szybę da się zabrudzić bez najmniejszego problemu. Kamerę dokładałem ( koszt ok 400 zł ) i moim zadaniem nie warto z salonu. Same czujniki parkowania działają bardzo dobrze , a jak będziesz chciał to dołożysz kamerę za połowę ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda finalnie . Trochę przesadziłem z cena ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę  jedzenia . Wycieraczka została za namową żony i w sumie pewnie się przyda . Kessy za namowa też  jest . Zdecydowałem się na czarne felgi . Mam tak w ciemnym coupe 19 cali  od peugeota RCZ i bardzo mi się podoba ciemna felga .Do tego czarne zaciski i tarcze . Dla mnie wygląda  dobrze i do tego nie widać brudu z klocków . Resztę sami zobaczcie .Document-page-003.thumb.jpg.aef5c667788d7811d5a53bb56fbe3aec.jpgDocument-page-004.thumb.jpg.3515e5c4860bf8879e044893d8f0aa0c.jpgDocument-page-005.thumb.jpg.6af1b6c3620f1b691bf33011112b135d.jpgDocument-page-006.thumb.jpg.37c77b7a279424b069584be2db1ba810.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :)
A ja zaprzeczam :> Chetnie oddam swoją.
Pod zamówienie szkoda złotówek.
Ale ja nie o tym chciałem.. TopLed.. Konfigurowalem ostatnio z kolegą i go na to namówiłem, a teraz żałuję.
Coraz wiecej tych O3FL na mieście i już stałem za kilkoma w różnym konfigu. Podstawa led naprawdę źle nie wygląda, rzekł bym, że czysto i schludnie. Przecież i tak mamy podświetlenie rejestracji w LED...
Za te 600zł wolałbym już ambiente w drzwiach. To przynajmniej może cieszyć oko caly czas.. albo kolorowy MaxiDot.
Swoją droga dla żony to przemyślałbym wyrzucenie wycieraczki i TopLed, a dorzucenie wtedy raptem 300zł do FrontAssist. Zagapi sie człowiek i po przodzie, a co z tych swiecidełek z tyłu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet oświetlenia AMBIENTE 600zł  . FRONT ASSIST - kontrola odstępu z funkcją awaryjnego hamowania; system hamowania awaryjnego w przypadku wykrycia pieszych przed pojazdem 1250 . Maxi dot jest . front.thumb.JPG.0282fd527eb471dd3eda54c4e8c82116.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Pakiet oświetlenia AMBIENTE 600zł  . FRONT ASSIST - kontrola odstępu z funkcją awaryjnego hamowania; system hamowania awaryjnego w przypadku wykrycia pieszych przed pojazdem 1250

Zgadza się ;) ale MaxiDot kolorowy to opcja za 350zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witajcie!

Odświeżę trochę temat, może mi pomożecie w ostatecznej konfiguracji. Czy coś odrzucić/ dodać

1.5 TSI 150 KM, liftback wersja STYLE

- lakier met.

- alarm

- pakiet Amazing

- koło zapasowe

- tylna wycieraczka

- nawigacja 8" amundsen

- bluetooth comfort ( wymagany do nawigacji )

- koła będą 17` letnie

- Maxi dot kolorowy

- światła TOP LED 

- hak holowniczy

- będę negocjował dodanie w ramach rabatu jakiś alufelg 17-ek na zimę ( opony zakupię we własnym zakresie ) rozmiar taki sam jak letnie 225/45R17, czy ktoś z Was ma dodatkowy komplet alufelg skodowskich? czy lepiej samemu coś szukać?

- czy ktoś ma dodatkowe obicie z ekoskóry na plecach foteli? też się zastanawiam nad tym czy po dzieciakach długo to wytrzyma ta ekoskóra.... czyszczenie śladów butów 

 Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez Paweł P
dodanie elementu hak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Paweł P napisał:

- nawigacja 8" amundsen

- bluetooth comfort ( wymagany do nawigacji )

Zastanów się czy tego potrzebujesz. Bolero ze Smartlinkiem jest wystarczająco dobrą nawigacją.

Zamiast tego wolałbym 18" felgę i przedłużoną gwarancję na przykład.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę nawigacje na smartlinku, ale niestety jeżdżąc teraz autem używam googlowskiej navi i niestety w najmniej oczekiwanym momencie zawieszała się :/ . Na razie zatrzymam się przy 17tkach zima/lato, po jakimś czasie pewnie zmienię letni komplet na 18tki. Darmowy pakiet przeglądów będzie na 4 lata, ale i tak to tylko wymiana pierdółek. Odnośnie przedłużonej gwarancji, mam się spodziewać czegoś gorszego po 2 latach? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obicie skórzane z tylu foteli mam i chwale, bardzo łatwo czyści się ślady butów od dzieciaków.
Zwykłą tapicerkę nie da rady tak łatwo wyczyścić.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2018 at 10:01, Paweł P napisał:

Brałem pod uwagę nawigacje na smartlinku, ale niestety jeżdżąc teraz autem używam googlowskiej navi i niestety w najmniej oczekiwanym momencie zawieszała się :/ .

Od roku używam bolero z android auto, i google mapa ani razu sie nie zawiesiła, i prócz tego ma tą przewagę ze w miare na bieżąco sledzi natęzenie ruchu, no ale to jasna sprawa w google mapach.

W moich dwóch poprzednich autach miałem seryjną navi no i nigdy więcej juz nie bede chciał, no chyba że bedzie online tak jak mapy google...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapy skody można sobie wsadzić. Aktualizacje 2 razy w roku i brak wielu ulic, numeracja też pozostawia wiele do życzenia. Wiesz że teraz nie można zamówić benzyny do produkcji? Skoda ma problemy z homologacją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jutro jadę do dealera negocjować ostatnio cenę. Natomiast dealer z Krakowa wysłał ofertę ale auto musi być zamówione i wyprodukowane do 21 grudnia... Cena z Krk jest bardzo dobra ale muszę się dowiedzieć czy napewno ma aktualny harmonogram produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chciałem zamówić swoją do produkcji w kwietniu to już miałem informację, że raczej nie dostanę jej w tym roku - dlatego kupiłem z placu.

Dziś chciałem zamówić Fabię 1.0 w dsg i dostałem info, że w ogóle nie ma w tej chwili opcji zamówić benzyny - brak homologacji. 

W Twojej konfiguracji dodał bym Front Assist i aktywny tempomat. Mi front assist już kilka razy uratował przód, a aktywny tempomat to bajka w dłuższych trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za dobre wiadomości masz.. Czyli dealer może chce zakombinować i przyjmie moje zamówienie ale nie wklepie do sytemu bo go i tak nie puści. A zamówienie będzie czekało na słabszy miesiąc... Cena pewnie w nowym roku skoczy, jeżeli mają coś znowu w 1.5 poprawiać... Dzisiaj jadę i pogadam na miejscu. Auto już skonfigurowałem tak jak w pierwszych postach, jedyne co to wywalczyłem drugie alufelgi Denomy na zimę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na odmiennne zdanie w kwestii map skody używam ich od trzech lat pokonuje miesięcznie średnio 10tyś.

Po Polsce i krajach sąsiadujących w tym czasie miałem sporadzycznie problem z adresem. Zgodzę sie że czasem jest niezrozumiale opisany i to jest sedno problemu co powoduje że musisz wyszukać go przez mapę ponieważ poprzez zwyczajne wpisanie nawigacja nie odnajduje adresu. Oczywiście zapewne znajdą sie adresy których brak podobnie jak w Waze ale przy dwóch uzupełnieniach w skali roku naprawdę nie widzę problemu.

Niektóre miejscowości w pobliżu dużych miast są traktowane jako adresy w tym mieście lub odwrotnie. Jednak są to sporadyczne sytuacje, bardziej irytuje mnie to że przy nawigacjach zewnętrznych podłączonych przez ML czy AA mam przy utracie zasięgu co się u nas jeszcze dzieje  dość często problem z nawigowaniem.

Odebrałem miesiąc temu nową skodę mam tam Amundsena czytelność pokazywanie zdarzeń na drodze w zasadzie na bieżąco działa bez zastrzeżeń dodatkowo funkcja często pokonywanych tras powoduje że mogę nawigować dokłądnie tak jak chce wykorzystując swoje objazdy skróty itd. Mam także Android Auto oraz Mirror Link mogę więc korzystać z mapy google, Waze i innych przez kabelek ale ma to swoje ograniczenia więc nie licząc początkowych prób zaspokojenia ciekawości ostatecznie wybieram amundsena.

Nie ma systemów idealnych tak też jest z fabryczną navi jednak nie ma co demonizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KRL bawienie się domyślanie, czy adres będzie większym mieście obok, czy jednak w tym nie wchodzi dla mnie w rachubę. Ja zazwyczaj jeżeli już potrzebuję nawigacji to jadę w miejsca pierwszy raz (moich klientów odwiedzam max 2 razy w roku) i zastanawianie i wskazywanie ręcznie, gdzie chcę dojechać jest wg mnie bez sensu. No i aktualizacje 2 razy w roku- w Warszawie do tej pory nie ma obwodnicy Marek a została otwarta 1,5 roku temu. W obecnej cenie Amundsena wolał, bym front assist i aktywny tempomat. Ale każdy ma swoje zdanie i przyzwyczajenia ?

@Paweł P jeżeli masz konfigurację to warto podzwonić po innych salonach. Różnice w cenie są bardzo duże. Przy różnicy kilku tysięcy zł warto jechać na drugi koniec Polski po odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucę od siebie ze wolałbym zrezygnować z Front Assist na rzecz np. line assist lub ogrzewania tylnych siedzeń, natomiast nigdy bym nie zrezygnowałbym z Full LED, jeśli zamawiasz nowe auto warto dopłacić do tych lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też z prezydencją zrezygnowałem z navi .Po prostu jest żonie nie potrzebna .Z full led bym nie zrezygnował .Dobrze świecą i dodają nowoczesności .Ostatnio jechałem z PL do Londynu .Cały czas z waze w tablecie .Cały czas korekty czasu ze względu na utrudnienia na trasie .Aktualnie radary z odcinkowymi włącznie .Jak ktoś lubi pomagać to też można .Może miesiąc lub półtora została otwarta eska koło Lublina .Puławy -Kuròw .Już była na mape .Cała trasę dodaje do pamięci i nawet bez zasięgu działa ....W sumie to bardzo dobrze że jest wybór .Każdy ma inne priorytety .Przy większym budżecie następny był by front asist .996eb0d4c527c154f2a95011d73380bb.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full LED będą. Od dealera wziąłem auto na 2 dni na testy nie zauważyłem aby snop światła był za nisko ( chociaż na forach można poczytać sporo postów odnośnie źle ustawionej wiązki światła). Jak odbiorę to akurat nastawiam się na przełom grudnia- lutego czyli ciemna noc. W sam raz na testy świateł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W peugeot 407 coupe mam bi xenon sekretny plus mod z doswietlaniem halogenenami .Octavią jazdę próbną miałem w grudniu wieczorem i stwierdziłem że ledy nie ustępują .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team