Skocz do zawartości

Konfiguracja OF3 FL


sethcracow

Rekomendowane odpowiedzi

Tu doskonale widać jak wielką rolę mają indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Ja mimo że użytkuje samochód w zasadzie w 90% na autostradach i drogach szybkiego ruchu uważam system Lane Assist za kompletnie nie trafiony wybór i wyrzucone pieniądze.

Prywatnie mam autko innej marki gdzie mam także adaptacyjny tempomat który irytuje mnie do tego stopnia że w zasadzie nie licząc pierwszych kilku prób przyzwyczajenia się do jego działania po odbiorze auta nigdy więcej nie użyłem tego systemu zresztą Lane Assist w moim prywatnym aucie działa nie co lepiej niż w Skodzie mam wrażenie mimo to i tak jest w mojej opinii bezużyteczny.

A przy wiatrach takich jak w środę czy we czwartek na autostradzie wręcz niebezpieczny ale to moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem wasze spostrzeżenia w sprawie zerwania polaczenia AA w najmniej pożądanym momencie w trasie.. A najbardziej wkurza mnie AA wtedy gdy jeszcze rozmawiam przez telefon.. Nie połączy się w trakcie trwającej rozmowy tel.. Upierdliwe strasznie.

Jednak nie czuje doplacania za Amundsena i tutaj przyłączam sie do zdania[mention=2211]mer[/mention].

Ja chciałabym front assist bo inwestując w ten system uważam, że szybko sie zwróci.. Chwila nieuwagi i mamy swoją winę.. A to koszty, stracony czas itd.. (w całym swoim życiu niestety już 3 razy zabrakło mi kilku centymetrów, choć tym za mną 5 razy ;)

Kieruje się w stronę aktywnego tempomatu bo często jeżdżę na tempomacie a ten w manetce kierunkowskazów jest niewygodny. Dodatkowa manetka niżej jest duużo lepsza.

Zastanawiam się jednak teraz nad taką sytuacją.

Kwota +/- 2000.. której z opcji kibicujecie.

Założenie ze wybieramy tylko 1 z tych pozycji.

1. Active Display

2. Felgi 18" + kolorowy MaxiDot

3. Canton

4. Grzana kiera + sciemniane lustra zew. + Sunset

5. Kessy

6. Elektryczny fotel

Moje spojrzenie

1. taki gruby gadżet lecz zupełnie odmienia wnetrze.. Nadaje nowoczesności. Znudziły mi sie klasyczne zegary. W sumie bez Amundsena navi tam nie wyświetle ale wiadomo.. Moze kiedyś sie uda :>

2. mam 17" Denom więc w sumie daja radę choć nie ma takiego "wow" ;)

3. Nie za często słucham głośno (w pracy częściej potrzebuje chwili ciszy albo rozmawiam przez telefon a po pracy często kończy sie dziecięcymi przebojami ;) Choć wiem, ze centralny głośnik robi robotę a deski nigdy już nie zmodze..

4. Kiera sie wolno rozgrzewa ale tak to fajnie mieć ciepłe ręce, Sunset to co fabryka to fabryka nawet jeśli za słabo przyciemnia ale mam zasłonki na boczne szyby i rolete więc nawet i bez daje sobie radę.

5. W sumie zrezygnowałem bo za czesto zaczynam od otwarcia bagażnika albo tylnych drzwi.. I tak muszę sięgnąć wtedy po pilota. Tak tylko dla przekrecania kluczyka w stacyjce?? Słaby argument za tą cene..

6.[mention=2211]mer[/mention] chwali.. Ale to tak wolno działa że jakoś mi nie zależy..

Jednak jeśli prawdą jest to co zauważył@Namo

"Zauważyłem, że fotele elektryczne dają możliwość regulacji na wysokość przedniej części fotela, dupka w dół a kolanka wyżej."

To to jest argument zdecydowanie ZA

Jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Rozumiem wasze spostrzeżenia w sprawie zerwania polaczenia AA w najmniej pożądanym momencie w trasie.. A najbardziej wkurza mnie AA wtedy gdy jeszcze rozmawiam przez telefon.. Nie połączy się w trakcie trwającej rozmowy tel.. Upierdliwe strasznie.
Jednak nie czuje doplacania za Amundsena i tutaj przyłączam sie do zdania[mention=2211]mer[/mention].
Ja chciałabym front assist bo inwestując w ten system uważam, że szybko sie zwróci.. Chwila nieuwagi i mamy swoją winę.. A to koszty, stracony czas itd.. (w całym swoim życiu niestety już 3 razy zabrakło mi kilku centymetrów, choć tym za mną 5 razy ;)
Kieruje się w stronę aktywnego tempomatu bo często jeżdżę na tempomacie a ten w manetce kierunkowskazów jest niewygodny. Dodatkowa manetka niżej jest duużo lepsza.
Zastanawiam się jednak teraz nad taką sytuacją.
Kwota +/- 2000.. której z opcji kibicujecie.
Założenie ze wybieramy tylko 1 z tych pozycji.
1. Active Display
2. Felgi 18" + kolorowy MaxiDot
3. Canton
4. Grzana kiera + sciemniane lustra zew. + Sunset
5. Kessy
6. Elektryczny fotel
Moje spojrzenie
1. taki gruby gadżet lecz zupełnie odmienia wnetrze.. Nadaje nowoczesności. Znudziły mi sie klasyczne zegary. W sumie bez Amundsena navi tam nie wyświetle ale wiadomo.. Moze kiedyś sie uda :>
2. mam 17" Denom więc w sumie daja radę choć nie ma takiego "wow" ;)
3. Nie za często słucham głośno (w pracy częściej potrzebuje chwili ciszy albo rozmawiam przez telefon a po pracy często kończy sie dziecięcymi przebojami ;) Choć wiem, ze centralny głośnik robi robotę a deski nigdy już nie zmodze..
4. Kiera sie wolno rozgrzewa ale tak to fajnie mieć ciepłe ręce, Sunset to co fabryka to fabryka nawet jeśli za słabo przyciemnia ale mam zasłonki na boczne szyby i rolete więc nawet i bez daje sobie radę.
5. W sumie zrezygnowałem bo za czesto zaczynam od otwarcia bagażnika albo tylnych drzwi.. I tak muszę sięgnąć wtedy po pilota. Tak tylko dla przekrecania kluczyka w stacyjce?? Słaby argument za tą cene..
6.[mention=2211]mer[/mention] chwali.. Ale to tak wolno działa że jakoś mi nie zależy..
Jednak jeśli prawdą jest to co zauważył[mention=2]Namo[/mention]
"Zauważyłem, że fotele elektryczne dają możliwość regulacji na wysokość przedniej części fotela, dupka w dół a kolanka wyżej."
To to jest argument zdecydowanie ZA
Jakie jest wasze zdanie?


Zdecydowanie opcja 4 lub 6
1. Świetny bajer ale tylko bajer który dodatkowo odwraca uwagę od drogi... Zwlaszcza na początku
2. Na drogi pl jak dla mnie 17" to max. Kolor maxidot - tak jak active display
3. Nagłośnienie na pewno lepsze od serii... Ale nie mam na to ciśnienia. Nie jestem audiofilem.... Na moje potrzeby seria styknie
4. Sciemniane lustra mam i dają radę. Lubię mieć też ciepłe łapki... Jestem na tak
5. Kessy... Nie jestem aż tak leniwy... Nie mam problemow z użyciem kluczyka...
6. Jeżeli już to tylko z pamięcią. Jeżeli 1 kierowca tylko jeździ lub np 2 ale rzadko się zmieniają to bez sensu. U mnie jest 2 kierowcow ale często się zmieniamy więc elektryczny fotel z pamięcią to zbawienie.


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego zestawu wybrałbym to co praktyczne w mojej opinii:

6. Elektryczne fotele pod warunkiem że nie jezdzisz samochodem sam tylko zmieniasz się z kimś mnie zawsze irytowało to że nie mogę ponownie odszukać sobie włąsciwej pozycji po tym jak ktoś mi zmienii ustawienie fotela (żona, dziewczyna, kolega etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę raczej sam. Ale zdarza sie, ze dam komuś poprowadzić raz na miesiąc może.... Po wskoczeniu za kierownice po żonie już kilka razy mnie kolana bolały ;) to fakt
Jakby u mnie zmiana kierowcy była raz na miesiąc to bym sobie nie zwracał głowy fotelami w prądzie

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też brałbym elekt. fotel, więcej opcji ustawienia pozycji, zwłaszcza jak się ma pow 190 ? im więcej podparcia pod udo tym dłuższy dystans przejadę heh. 

Podsumowując moje pierwsze posty, auto dzisiaj zamówiłem. 17tu dealerów załatwionych, w końcowej fazie 4 dealerów :) wygrał faworyt do którego miałem najbliżej. 

1.5 TSI 150 KM, liftback wersja STYLE

- lakier met. czarna perła

- alarm

- pakiet Amazing

- koło zapasowe

- tylna wycieraczka AERO

- nawigacja 8" amundsen

- bluetooth comfort ( wymagany do nawigacji )

- Maxi dot kolorowy

- pakiet SUNSET

- światła TOP LED 

- hak holowniczy

- pakiet przeglądów na 4 lata

- alufelgi 17' DENOM ( oponki niedługo będę zamawiał )

Teraz tylko czekam na informację o rozpoczęciu produkcji. Dzięki wszystkim za dyskusje. Jak auto będzie to zapewne profil odświeżę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mcq napisał:

Zauważyłem, że fotele elektryczne dają możliwość regulacji na wysokość przedniej części fotela, dupka w dół a kolanka wyżej.

Podczas trasy do Chorwacji odcinek nóg nad kolanem mam cały czas w powietrzu,

za kolanami.png

przez co na trasie daje się we znaki ból w tych okolicach. Dobrze, że mam aktywny tempomat to sobie układam w różnych pozycjach nogi żeby tym miejscem oprzeć je co jakiś czas. Kiedyś w ASO oglądałem Octavię z regulacją fotela w prądzie i mogłem tą przednią część fotela przykleić do nogi. Następną Octavię biorę z elektrycznymi fotelami bo w manualnych tego nie mogę ustawiać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

pracuję w firmie , która ma w swojej flocie około 30 samochodów wszystkie z grupy VW, głównie Octavie.

Prawdopodobnie niedługo regulamin flotowy u nas będzie bardziej liberalny (do tej pory było : kolor biały , pakiet ambiente + amazing), dzierżawa na 2 lata. Teraz będzie opcja na 3 lata i przez to lepsze wyposażenie.) Z tego co widziałem, bierzemy z OTTO, dają dobre rabaty (na poziomie 19%). Czy macie wiedze, czy jest to największy dealer w Polsce czy jest szansa, że gdzie indziej dostanę lepsze rabaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem te fotele ponownie dokładnie u@mer i faktycznie ta regulacja w elektrycznych jest zacna i dużo zmienia. Bedzie mi tego brakowało bo nie zmieściły mi sie w założonym budżecie.

Drugą tańszą opcją którą polecał mi@mer jest wybór profilu jazdy. Niestety też już odpuściłem wciśnięcie jej w konfig. Warto sie nad tym zastanowić. Zmiana siły wspomagania i tryb eco to bardzo ciekawa opcja jak sie np nigdzie w danej podróży nie spieszymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Mam dylemat w wybraniu swojej Octavii. Zastanawiam się czy brać ACC do 210 km/h czy wziąć "gorszy" tempomat ACC do 160 km/h i blind spot detect. Budżet pozwala mi albo na wybór ACC 210 albo ACC 160 i blind..

Czy ktoś jeździł Octavią z ACC 210 i ACC 160? Czy różnica jest tylko w maksymalniej prędkości tempomatu czy różni się np. kulturą jazdy? Nie znalazłem nigdzie takiego porównania.

Czy warto inwestować w blind spot detect (lusterka boczne przyciemniane biorę)?

Obecnie jeżdżę octavia 3 1,6 TDI 115 KM w manualu Ambition.

Teraz padło na 1,5 TSI 150 KM DSG (większego silnika nie mogę brać przez CO) czarna perła i beżowa tapicerka Style + Amazing + 18 Fele, panorama, virtual cocpit, hak, elektryczna klapa itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na autostradach ok 70-75% całej jazdy. Poruszam się głównie prędkościami ok 160-180 km/h i obawiam się że braknie mi tych 20 km/h przy ACC 160, z drugiej strony ufać ACC przy prędkości 180 km/h ? 

Czy blind spot w Octavii działa jakość sensownie czy ma jakieś poważne bugi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ben Roztocki napisał:

ufać ACC przy prędkości 180 km/h ?

nigdy nie miałem przypału z ACC na autostradzie, bardzo wcześnie reaguje

poczuje opór i od razu ;ewy kierunek i dalej but

13 minut temu, Ben Roztocki napisał:

głównie prędkościami ok 160-180 km/h

to 1.6 TDI nie męczy się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Namo napisał:

to 1.6 TDI nie męczy się?

męczy, ale co zrobić. najgorzej się rozpędzić. Dobrze, że radio jest ? 

Namo widziałem a innych postach, że masz ACC 210, czy jeździłeś ACC 160? Jeżeli tak jaka różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jeżdżę octavia 3 1,6 TDI 115 KM w manualu Ambition.

Teraz padło na 1,5 TSI 150 KM DSG (większego silnika nie mogę brać przez CO) czarna perła i beżowa tapicerka Style + Amazing + 18 Fele, panorama, virtual cocpit, hak, elektryczna klapa itd. 

Dobra zmiana na dobry konfig, 4 ostatnie pozycje bardzo mi się podobają, u mnie ich zabraknie :(

Też martwie sie tym acc 160 ale z uwagi na inne opcje odpuściłem jednak acc 210. Jak masz możliwość i jeździsz częściej w ten sposób brałbym. Kiedyś ktoś sugerował, że miał okazję porównywać na tej samej trasie i 210 zachowywało się lepiej. To że w opcji 160 powyżej nie działa nawet nie aktywnie jest słabe.

@Kamil Szot odradzał mi BlindSpot.. Mówił że czasami wiesz dobrze, że sie zmieścisz przy zmianie pasa a ten tam bez sensu miga. Ja zrezygnowałem z tej opcji więc nie będzie mi dane ocenić. Na jezdzie testowej miałem wrażenie, że też za bardzo z tego nie korzystałem to raczej nie żałuję.

to 1.6 TDI nie męczy się?
W tej opcji to sie co najwyzej kierowca męczy ;) Silnik daje radę :>

Zdarzało mi sie ustawic tempomat na 210 a po wizycie u Witka plusik tempomatu pozwala dobić do 235 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mcq napisał:

@Kamil Szot odradzał mi BlindSpot.. Mówił że czasami wiesz dobrze, że sie zmieścisz przy zmianie pasa a ten tam bez sensu miga. Ja zrezygnowałem z tej opcji więc nie będzie mi dane ocenić. Na jezdzie testowej miałem wrażenie, że też za bardzo z tego nie korzystałem to raczej nie żałuję.

Słyszałem właśnie takie opinie, że bez sensu pokazuje, że samochód jest w polu martwym, a ukazuje się że to barierka. 

Podobno jest tyle sytuacji, które wykluczają poprawne działanie tego systemu, że ciężko zaufać Blind spot....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jak Ciebie kilka razy wkurzy, to czy tego wtedy nie wyłączysz ;`] Wtedy jak faktycznie będzie się miało przydać będzie wylaczone albo je olejesz bo pomyślisz, że znowu sciemnia :)

Po jazdach testowych z blind spot zrezygnowałem tak samo jak z lane assist. LA już u kilku osób które to mają spotkałem wyłączone w opcjach na codzień. Nie zmienia to faktu, że warto sie nad lane assist zastanowić z uwagi na zainstalowaną wtedy kamerę a poza tym moim zdaniem jak już sie użyje działa lapiej niż w Fordzie czy tam w Peugeot Citroen i Renault ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team