Skocz do zawartości

1.8 vs RS 230 co wybrać ?


majkel123

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym Was prosić o pomoc w walce, serce vs rozum.

Po Szkoda transportowa stoję przed wyborem auta po wycenie dealera.

Co kupić, wypasione 1.8 z wieloma dodatkami czy raczej biednego RSa ?

To co wkleję poniżej nie podlega zmianom w sensie dobierania czegokolwiek bo i tak na auto miałem wydać znacznie mniej.

Z jednej strony chciałbym stateczne jedenosiem dobrze wyposażone w mniej lub bardziej przydatne opcje ale do RSa ciągnie, po perypetiach jakie przeszedłem już sam nie wiem.

Moje obiekcje mogą wydawać się niedorzeczne ale cóż...

Czekam na WAS !!!

1.8 TSI.JPG

RS.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym celował w środek więc 1.8 ale z 4x4 ;) taki był mój wybór i jak narazie jestem w 100% zadowolony. Z takim wypasem jak ta twoja konfig. to 120 po rabatach bd około;) stage 1 i masz 240 kuni i 4 łapy;) i skrzynia mocniejsza dq250. A z tego columbusa to bym zrezygnował. Bolero z smartlinkiem wystarcza i również fajnie wygląda.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

A z tych dwóch propozycji bym brał rs bez 2 zdań;)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z konfigu 1,8 jak kolega wyżej zrezygnowałbym z Columbusa (nowe Bolero z galkami i SmartLinkiem bardziej do mnie przemawia) i kamery cofania (za duża różnica kosztu w stosunku do samodzielnego montażu)
Ile kosztuje 4x4?

Taptap

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcq sześć tysięcy do przodu, na pewno tak, czy warto dopłacić za bluetooth "obsługa głosowa" za 1500 ?

@Adamtomnie miałeś chęci na RS ? niepotrzebnie pojawił się w konfiguratorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, by ograniczyć czas oczekiwania muszę podjąć decyzję do poniedziałku, kolejny argument to 2.5 miesiąca oczekiwania dla 1.8 i 3-4 miesiące dla RS

37 minut temu, Adamtom napisał:

A z tych dwóch propozycji bym brał rs bez 2 zdań;)

Bo, rozwiń proszę.
 

@Adamtom no to dzięki, najpierw celujesz w środek a potem bierzesz RS bez dwóch zdań, dzięki :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznie lepsze auto, ładniejsze, szybsze i wgl jakoś dopiska rs to hmmm super sprawa.;) 4x4 Cię nie nęci? Przy polskiej pogodzie to naprawde dobra rzecz

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Nie wiem co bym teraz wybrał czy moją wersje czy 10 kilo drozsze rs. Nie wiem naprawde.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Aha, nie jeździłem nigdy rs wiec nie mam porównania żeby była jasność

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamtom mnie wszystko nęci choć 4x4 nigdy nie jechałem w cywilnym aucie więc...

Zaszczepiłeś kolejną wątpliwość, RS jest śliczny ma wspaniałe fotele i pewnie zapierdala niemiłosiernie, super baza do modów,ale czy ja będę je robił ?

@Adamtomno właśnie z tych wątpliwości ten wątek powstał, czy wydać mniej za więcej czy więcej a lepiej i mniej.

Jeszcze chwila i do Tworek  pojadę :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałem 4x4 i dla mnie to jest bomba i wszystkim polecam, szczególnie przy mocnym aucie. Mokro, sucho masz to w d... gaz do dechy i bez niszczenia opon, przegubów itd ruszasz dynamicznie. Buksowanie przednich kół to średnia przyjemność;) haldex 5 jest tak fajnie zrobiony że nie czujesz źadnego opóźnienia w dołączaniu napędu.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dzisiaj byś został przy tym co kupiłeś czy wziął byś przednionapędowego, biednego RSa tak szczerze?

Dobra, przesadziłem z tym pytaniem, wiem.

Edytowane przez majkel123 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Miałem identyczny dylemat i wybrałem 1.8.
W momencie jak jadę na tor (raz) albo chce poszaleć żałuję że nie wziąłem RS. Jak jadę w trasę, czy jeżdżę po mieście, z rodziną itd. to cieszę się z tych bajerów typu okno dachowe.

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co będziesz częściej uprawiał :)

Ew. wpadaj w niedzielę albo jutro wieczorem do centrum to trochę objeździmy moje 1.8, może pomoże Ci w decyzji do poniedziałku.
Przyjedź pociągiem, a później Cię odwiozę do domu :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@22Tomaszz to zaiejebiście miło z Twojej strony taka pomoc, w RS dach jest w ofercie może nie zauważyłeś, powiem szczerze, że strasznie lubie ten gadżet ale jest po prostu zajebisty, ktoś kto nie miał krytykuje, że drogi i bez sensu ale ja mam w obecnym aucie, mniejszy gorszy itd ale nie wyobrażam sobie teraz auta bez otwieranego sufitu, obecnie mam dłubnięte 1.8 na nie całe 200 km i jakoś się bronie przed tym by kupić nowe ale "słabsze" 1.8.

Keesy chciałbym mieć bo jestem leniem i gadżeciarzem,  co do reszty to znowu przemawia gazeciarstwo, @22Tomaszz wypowiedz się proszę czy aktywny tempomat ma zastosowanie w korku? tego najbardziej by mi brakowało w konfiguracji RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel123 ACC w manualu działa do ok 20 km/h, poniżej się wyłącza. W Warszaskim korku to nic nie daje, bo tam co chwilę zwalnia się do zera. W korku na trasie działa za to wyśmienicie. Jednak przy DSG może być tak, że będzie zwalniał do zera i tylko trzeba będzie dać mu znać, że można ruszać. W Superbie ACC jest reklamowane razem z asystentem poruszania się w korku, wtedy nie ma problemu, nie wiem jak jest w O3 FL...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dsg zwalnia do zera, ale po sekundzie czy dwóch trzeba nacisnąć hamulec, bo nie ma elektrycznego. Startuje od 2 km/h, wiec trzeba puścić hamulec, a po chwili użyć manetki. W golfie czy superbie jest bardziej bezobslugowo, bo jest elektryczny postojowy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem do salonu z zamiarem kupna 1.8TSI, wyszedłem z RS230. Nie żałuję wyboru chociaż przekroczyłem budżet, który sobie wyznaczyłem:)

Wiadomo pali więcej, ale frajda z jazdy lepsza:)

Edytowane przez deenbe (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel123 musisz sobie zadać pytanie czy bardziej cie jara przyspieszanie i możliwość zrobienia 300 koni za 2.5k i wtedy posiadasz szybką fure, czy wolisz niższe spalanie, więcej bajerów w środku ale kosztem mocy

mnie w rs podobają się smaczki typu pełne fotele, czerwona nitka, czarna podsufitka, splaszczona kierownica i to powoduje, że czuć różnice między rs a zwykła skoda

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, anomal napisał:

mnie w rs podobają się smaczki typu pełne fotele, czerwona nitka, czarna podsufitka, splaszczona kierownica i to powoduje, że czuć różnice między rs a zwykła skoda

o tak, środek mnie przekonał do wersji RS:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, miałbym niezły zgryz przy wyborze dzisiaj ;-) Z jednej strony rs dużo lepiej wygląda i się prowadzi, ale przy 1.8 tsi z 4x4 i DQ 250 po modach które są u mnie miałbym 4 sekundy do 100 km/h, brak problemów z trakcją i chyba wziąłbym 1.8 na haldexie i robił hybrydę is 38 :-D

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team