Skocz do zawartości

Drgania budy w RS TSI DSG


Maliniak

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do użytkowników RSów TSI z DSG. Chodzi o drgania przenoszone na budę podczas gdy stoimy na hamulcu z zapiętym napędem. Zastanawia mnie czy jest to normalne w RSach, czy jednak powinienem zgłosić w ASO. W 1.8 czegoś takiego nie miałem. Tutaj zapinam bieg i mam wrażenie, że pod maską jest V8 :D Na luzie (neutral) wszystko jest ok. Dopiero po wrzuceniu na D czuć delikatne drgania. Jest to trochę irytujące i mam wrażenie, że jest powodem, iż przy bardziej dynamicznym ruszeniu odzywają się plastiki gdzieś po bokach :D

Macie podobne doświadczenia, czy u Was wszystko bez zastrzeżeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drgania w RS TSI DSG ale przy prędkościach 125-145 km/h. Właśni zauważyłem, ze podczas postoju na światłach też są takie micro-drgania. W czwartek jadę wymieniać gumy zawieszenia, nawet mi nie pisz, że to coś ze skrzynią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kamil RS230 napisał:

@Maliniak u mnie wszystko jest ok. Jaki masz przebieg bo u mnie dopiero ponad 6 tyś. także niewiele. 

U mnie tyle samo, ale miałem tak od nowości. Wyczuwam, bo, jak wspomniałem wcześniej, 2 lata jeździłem 1.8 i tam tego nie było. Uznałem, że to może specjalne doznania w RSie :D

Mi to specjalnie nie przeszkadza, ale irytuje mnie dźwięk plastików (chyba te przy boczkach, z których wychodzi pas) gdy przyspieszam dynamicznie przy małych prędkościach, a bardzo prawdopodobne, że bierze się to z tych drgań pochodzących ze skrzyni. Niestety jestem na tego typu rzeczy uczulony :D Niby tylko Skoda, ale jednak lekka przesada jak dla mnie :) może spróbuję to nagrać :)

W 1.8 skrzypiał fotel, ale tylko jak był odsunięty na maxa do tyłu. Jak go przysunąłem bliżej o milimetr to już było ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie (diesel) drgania budy były wynikiem uszkodzenia koła dwumasowego. W RSie nic takiego nie mam. @Wolf musisz mi zademonstrować jak to wygląda...

Edytowane przez bolo81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem źródło skrzypiącego plastiku... okazało się, że to schowek na okulary :D Te wkurzające dźwięki dochodziły do mnie z prawej strony, natomiast dziewczyna, która siedziała na miejscu pasażera, mówi, że to z lewej. Myślałem, że robi ze mnie idiotę, ale doszło do tego, że to coś po środku. Najwyraźniej ten schowek w podsufitce był niedomknięty czy coś, ale otwarcie i zamknięcie rozwiązało problem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie też występują drgania budy - ale przy zimnym silniku do momentu rozpędzenia samochodu.

Jednak już po nagrzaniu silnika / oleju w skrzyni wszystko jest dobrze.

Wczoraj byłem na przeglądzie - wszystkie gumy, zawieszenie itd w stanie praktycznie jak z salonu.

U kolegi w Pasacie 2.0 TDI z DSG ( 2013r. ) nie ma takich objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Drgania budy w RS TSI DSG

@Adam88 bać się nie ma czego:) zależy jak jeździsz:) z kiedy masz auto?

Mieliśmy polo 1.2 TSI 105 z 2011 z DSG to po 45 tyś. już sprzęgła poleciały i skrzynia szarpała. A jak u Ciebie przy przerzucaniu z 1 na 2 i z 2 na 3 nie słychać zgrzytów bo jest jeszcze ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team