Skocz do zawartości

Problem z zasięgiem GPS w Columbus


mrafal21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu wymieniłem Swinga na Columbusa w mojej Octavii 2 FL. Columbusa kupiłem na allegro i na szczęście trafiło na model pochodzący z takiej samej Octavii - po wrzuceniu wstecznego grafika przedstawiająca auto pokazuje taką samą Octavię.

Jednak występuje dość znaczący problem - mianowicie nawigacja GPS gubi zasięg lub w ogóle go nie znajduje lub jest bardzo niedokładna i umiejscawia auto na sąsiednich ulicach. Zastanawia mnie kwestia umiejscowienia anteny GPS - obecnie upchałem ją gdzieś za jednostką i być może dlatego jest kiepski zasięg. Orientuje się ktoś gdzie fabrycznie jest umiejscowiona antena - czy gdzieś w desce jest przeznaczone ku temu miejsce, czy w podsufitce? Chyba, że antena jest trafiona - w razie czego nie jest droga to wymienię.

Jeszcze pytanie dotyczące tego, jak zrobić, aby wskazania nawigacji pojawiały się również na wyswietlaczu pomiędzy zegarami prędkościomierza i obrotomierza.

Jeszcze inna kwestia co do doświetlania zakrętów, widziałem parę dni temu taką samą Octavię jak moja, której przy skręcaniu oprócz zapalonych świateł do jazdy dziennej oraz drugi raz na świateł mijania, przy skręcaniu włączały się na chwilę światła przeciwmgłowe - to pewnie też to przeprogramowania - testował ktoś?

Edytowane przez mrafal21 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mrafal21 napisał:

upchałem ją gdzieś za jednostką i być może dlatego jest kiepski zasięg

Tak, też mi tak robiła, wyjechałem z nią w podsufitkę.

4 godziny temu, mrafal21 napisał:

gdzie fabrycznie jest umiejscowiona antena

W antenie na dachu w formie rekinka.

4 godziny temu, mrafal21 napisał:

aby wskazania nawigacji pojawiały się również na wyswietlaczu pomiędzy zegarami prędkościomierza i obrotomierza

Trzeba coś zakodować albo pobrać jakąś łatkę, nie pamiętam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś dołożyłem Columbusa, oryginalne miejsce anteny to za nawiewami w środkowej części konsoli. 

Do dzisiaj smiga super. 

Dokładny tutorial był na OCP, ale czy go odnajdziesz nie wiem, dodatkowo niezbędne było kodowanie, by na Maxi Dot były nawigacyjne funkcje radia. 

Działa również obsługa głosowa po angielsku. 

Pisz, postaram się pomóc :-)

@Namoz tego co kojarzę, to na dachu antena była wówczas gdy byla zintegrowana z CB, stare czasy, mogę się mylić. 

Edytowane przez majkel123 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyciągnąłem antenę GPS na zewnątrz deski rozdzielczej - na środku przy podszybiu - chyba przy czujniku temperatury. Działanie nawigacji od razu poprawiło się, dostępnych jest 5-7/7-11 satelitów. 

Może gdy będę miał więcej czasu rozbiorę słupek i podsufitkę i tam umieszczę antenę lub może kupię oryginalną dachową, żeby wyglądało bardziej estetycznie niż teraz (po prostu nie było widać w kabinie anteny).

Kolejne pytanie co do kodowania - co żeby przeprowadzić samemu ten proces, albo czy w Gnieźnie lub ewentualnie w Poznaniu jest ktoś chętny pomóc, będący w temacie i mający odpowiedni sprzęt.

Czy tym kodowaniem załatwi się od razu komunikaty nawigacji w MaxiDot i doświetlanie zakrętów?

A może jeszcze jakieś inne ciekawe opcje są do odblokowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie musi być przyłożona do jakiegoś metalu? Ma magnes więc myślę, że lepiej działa jeśli jest do czegoś metalowego przytwierdzona.

Edytowane przez mrafal21 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, majkel123 napisał:

miejsce anteny to za nawiewami w środkowej części konsoli

A wcale, że na dachu.

12 godzin temu, majkel123 napisał:

na OCP, ale czy go odnajdziesz nie wiem

:-)

12 godzin temu, majkel123 napisał:

antena była wówczas gdy byla zintegrowana z CB

To już był triflex, taki bajer, ntena 3-zakresowa CB, FM, GSM. Do Navi wystarczy zwykły rekinek.

antena.jpg

Minusem jest montaż, trzeba ruszyć podsufitkę.

7 minut temu, mrafal21 napisał:

Ma magnes

Dzięki temu nie będzie ci latała po podsufitce. Pamiętaj, magnesem do dołu.

30 minut temu, mrafal21 napisał:

kodowania - co żeby przeprowadzić samemu ten proces

Masz kabelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Namo napisał:

To już był triflex, taki bajer, ntena 3-zakresowa CB, FM, GSM. Do Navi wystarczy zwykły rekinek.

Masz kabelek?

Antena kusi - może CB będzie w przyszłości ;)

Kabelka brak - domyślam się, że chodzi o interfejs diagnostyczny - w sumie kupiłbym, ponieważ kosztuje od 20 zł (jedynie może być problem, gdyż mam tylko komputer z MacOS, tel z iOS. Chyba, że takie coś: http://allegro.pl/skaner-mini-vag506-pl-vw-audi-skoda-92-2015-fv-i5733594046.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2]namo[/mention] te djecie co wrzuciles to jest antena TEL/GPS/FM.AM mam taka na zbyciu hak by ktoś chcial a czy CB do niej podepniesz to nie sadze.

https://www.olx.pl/oferta/antena-vw-skoda-seat-audi-gps-am-fm-tel-CID5-IDlwpD8.html

Jeste jeszcze wersje4funkcyjna czyli dod DAB(czarna fakra) i 5zfunkcyjna jeszcze z Telestartem do Webasta nie pamietma jaki kolor. Oczywiscie jesli mowimy o ori VAG.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team