Skocz do zawartości

Wzmacniacz + subwoofer do Radia Bolero


gregogus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

no to ja widze, i dalej jest Upload data from ZDC-Container Przechwytywanie.JPG.4d349aa7e720de92a2a1599be8937e4f.JPG  

Wiec jak rozumiem to jest cała procedura, która mam nadzieje, że firma się tym zajmująca zna, ale dalej nie wiem jaki plik i na jaki należy podmienić, żeby Bolero grało jakoś przyzwoicie.

Edytowane przez Kisielku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dalej idź w instrukcję albo poszukaj video na YouTube. Jeden plik kontenera (zdc) ma wewnątrz wiele plików które są opisane w dość ogólny sposób i czasami jest to niestety loteria.
Ok. Czyli rozumiem że metoda prób i błędów szukac tego na którym bedzie grało dobrze?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Sęk w tym, że nazwy plików wewnątrz kontenera czasami nie sa jednoznaczne - ja w swoim Columbusie włączyłem w ten sposób 5-punktowy korektor w którym i tak tylko regulacja trzech kanałów daje efekt a mieszanka grafiki Skodowsko-Seatowskiej zostawia wiele do życzenia. I za cholerę nie mogłem go skasowac, trzeba było formatowac dysk i wgrwyac soft of nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Sęk w tym, że nazwy plików wewnątrz kontenera czasami nie sa jednoznaczne - ja w swoim Columbusie włączyłem w ten sposób 5-punktowy korektor w którym i tak tylko regulacja trzech kanałów daje efekt a mieszanka grafiki Skodowsko-Seatowskiej zostawia wiele do życzenia. I za cholerę nie mogłem go skasowac, trzeba było formatowac dysk i wgrwyac soft of nowa.
Jeszcze jedno pytanie, bo jak narazie nie mam mirror linka w radiu, ale chcialbym go dokupić, czy taka zmiana zostanie jezeli pozniej kupie ML?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie i lekko odgrzewam wątek.

Przesiadam się do Octavii z Jetty A5 - radio tylko Bolero MIB1, o ile głośniki moim zdaniem mają potencjał, to sprzęt gra poniżej krytyki (w porównaniu do standardowego audio Jetty).

Zainteresował mnie opis, który przedstawił kolega Daab, jednak linki www.auto-upgrade.pl są martwe, być może zakończyli działalność.

Moim zdaniem to podejście ze wzmacniaczem w torze wysokiej mocy jest sesnowne.

Gdzie mam szansę znaleźć podobne oferty, rozwiązanie? Może chociaż rozpiska kabli połączeniowych...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś Zaintersowany wzmacniaczem p&p to mam na sprzedaż kompletny z przejściówkami itp 4x55 wat RMS .( podpinasz w schowku i działa ) zobacz priv.

Edytowane przez Daniel Wołowicz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 14.05.2017 at 23:52, Daab napisał:

@gregogus ja skorzystałem z tego. Instalacja plug&play. Dźwięk jak dla mnie rewelacja. Głośniki fabryczne.

http://www.audio-upgrade.pl/4.html

Możesz podesłać jeszcze raz link do tej instalacji plug&play bo ten co dałeś wcześniej nie działa. Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja ma ładnych kilka lat i wzmacniaczy tego rodzaju jest może nie bez liku ale nie jest ich mało. Osobiście używałem kiedyś Blaupunkta THA475 i byłem baaaardzo zadowolony - wypadł bo miał tylko cztery kanały a chciałem dołożyć do Superba subwoofer więc stanęło na Alpine PDX-V9. Do krótkiej Fabii III, gdzie miejsca na subwoofer brak (tak, żeby nie zabierać przestrzeni) wpadł ostatnio Pioneer GM-D1004 i powiem szczerze że znowu dałem się zaskoczyć - ma ewidentnie nieliniową charakterystykę (podbija dół i górę) która bardzo mi pasuje, dźwięk jest też jakby głębszy i ma większa dynamikę. Wiem, że brzmi nierealnie, ale każdy, kto odsłuchiwał, to potwierdza. I najważniejsze - chodzi stabilnie na głośnikach dwuomowych więc nie musiałem wymieniać moich ukochanych Gladen One 165 SQX :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pab567 napisał:

Koncepcja ma ładnych kilka lat i wzmacniaczy tego rodzaju jest może nie bez liku ale nie jest ich mało. Osobiście używałem kiedyś Blaupunkta THA475 i byłem baaaardzo zadowolony - wypadł bo miał tylko cztery kanały a chciałem dołożyć do Superba subwoofer więc stanęło na Alpine PDX-V9. Do krótkiej Fabii III, gdzie miejsca na subwoofer brak (tak, żeby nie zabierać przestrzeni) wpadł ostatnio Pioneer GM-D1004 i powiem szczerze że znowu dałem się zaskoczyć - ma ewidentnie nieliniową charakterystykę (podbija dół i górę) która bardzo mi pasuje, dźwięk jest też jakby głębszy i ma większa dynamikę. Wiem, że brzmi nierealnie, ale każdy, kto odsłuchiwał, to potwierdza. I najważniejsze - chodzi stabilnie na głośnikach dwuomowych więc nie musiałem wymieniać moich ukochanych Gladen One 165 SQX :)

Powiem szczerze, że trochę rozczarowałem się jakością płynącej z fabrycznego radia. Nie potrzebuje subwoofera, choć już miałem zamiar kupić cały zestaw canton, ale roboty przy instalacji jest za dużo. Ten Pioneer GM-D1004 jest fajną opcją tylko jak to podłączyć i gdzie ulokować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, wystarczy 4 kanałowy wzmacniacz. Przejściówki są dostępne na rynku lub można to zlecić jakiemuś warsztatowi Car Audio. Polecam tylko wyciągnąć napięcie z akumulatora. Ja mam z kostki przy jednostce i sieje zakłóceniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inną propozycję - pisali o tym również na briskoda - zmiana pojemności kondensatorów (prosty filtr górno przepustowy) w tweeterach w drzwiach przód i tył.

Tego samego moda robiłem w O1 - wątek na octaviaclub: http://forum.octaviaclub.pl/forum/motoryzacyjne-ogólne/multimedia-nawigacja-cb-radio-rejestratory-alarmy-i-antyradary/59071-poprawa-tweeterów-w-naszych-skodach

Ja zastosowałem kondensatory mniejsze niż proponowane - 2,2 micro zamiast 3,3, gdzie fabrycznie jest 6,8 - ale to trzeba sobie dobrać praktycznie.

2,2 micro miały tweetery w golfie 4 i stąd takie dałem u siebie w O1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odgrzeje trochę kotleta. Poszukuję namiarów na sprzedawcę/ów i-soampa. Firma z Wrocławia, linkowana powyżej, chyba spadła z rowerka. Chciałbym kupić 4D lub 5D, z okablowaniem do octavii, ale nie bardzo jest gdzie. Wiem, że w Niemczech bez problemu, wysyłkowo, itp, ale wychodzi prawie 40% drożej plus koszt przesyłki.

Daab, możesz napisać kilka słów nt różnicy "z" i "bez"? Oglądałem jakiś film z TVN, ale tam "różnica" w brzmieniu jest wg mnie bezczelnie wyprodukowana przy montażu programu. No, chyba, że nie i będę musiał odszczekać powyższe (wolałbym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k4414 różnica jest w dynamice. Końcówki z Columbusa grają cicho w porównaniu z wzmacniaczem, a różnica jest znaczna. Ale pierwsza rzecz bezwzględnie należy wygluszyć drzwi. Dopiero po tym należy się brać za wzmocnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne głośniki grają przyzwoicie z fabrycznym radiem. Trzeba zmodyfikować pasmo odcięcia w głośnikach średnio-wysoko tonowych, bo wysokie tony znacznie przeważają, po takiej modyfikacji jest całkiem OK. Wiadomo, mocy ta modyfikacja nie doda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2018 at 17:54, Daab napisał:

@k4414 różnica jest w dynamice. Końcówki z Columbusa grają cicho w porównaniu z wzmacniaczem, a różnica jest znaczna. Ale pierwsza rzecz bezwzględnie należy wygluszyć drzwi. Dopiero po tym należy się brać za wzmocnienie.

Dzięki. Tak, drzwi ewidentnie 'słychać', wymagają wytłumienia, też to ogarnę. I-soampa kupowałeś we Wrocławiu, czy masz może namiar na sprzedającego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team