Skocz do zawartości

Fotelik 9-18 lub 9-25


keaton

Rekomendowane odpowiedzi

Po prawie trzech miesiącach bez auta w końcu odbieram w przyszłym tygodniu Octavie i pierwsze co muszę kupić to fotelik, bo przez ten czas dziecko z nosidełka już wyrosło.

Zastanawiam się co kupić, wszędzie piszą o X razy bezpieczniejszych RWFach, a z tego co patrze po znajomych to większość wozi dzieciaki w jednak w klasycznych fotelikach. Ma ktoś z Was doświadczenie?

Drugie pytanie czy znacie sklep w Wawie specjalizujący się fotelikach, gdzie można przymierzyć samochód + fotelik + dziecko i sprzedawca ma czas, żeby pokazać kilka modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam osobiscie Axkida w OIIFl ale to musisz dobrac do swojego auta.
poczytaj blog/fb osiemgwiazdek (dystrybutor axkida) no jak kolega wyzej tylem.plo ja kupowalem swojego w tylem.pl na prymasa w wawie,

Nie sugeruj sie gwiazdkami ncap tylko raczej testem plus... tez o tym sobie poczytaj.

moj mlody od ok 1roku i 4 mnies jzdzi tylem i pewnie jeszcze ze 2  lata pojezdzi bo jest drobny teraz ma  3,5 roku chyba ze z cura sie zamieni  za 1,5 roku.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też woziłem tyłem i tylko tak polecam. Do normalnego fotelika przesadziłem jak miał już 3,5 roku.
Polecam sklep świat dziecka, szczególnie w jupiter centrum i Pana Michała. Mają trochę rwfów. Ostatnio ceny fotelików bardzo się wyrównały i nie ma już takich różnic w cenach jak wcześniej, więc wolę kupić w dużym sklepie, gdzie maja wszystko na miejscu i nie ma problemów z gwarancją itd.

Mam kartę rabatową 8% na okaziciela, więc w Wawie mogę pożyczyć.

Drugi sklep gdzie jest jeszcze szersza oferta rwf to sklep internetowy i stacjonarny zarazem Tosia. Duży wybór jest przy Toruńskiej ma Targówku. Jednak żeby poprzymierzać na spokojnie trzeba jechać koło 10 rano w sobie albo niedzielę później jest kocioł. W tygodniu po południu to loteria.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie chciało kombinować i co chwilę zmieniać fotelik dlatego zdecydowałem się na ten model: http://www.recaro-polska.pl/foteliki-dzieciece/9-36kg/fotelik-young-sport.html

Młody od pierwszego roku życia w tym jeździ, ma teraz prawie 4 latka i jesteśmy zadowoleni.

W drugim samochodzie mamy jeszcze budżetowy fotelik http://www.caretero.pl/produkt/fenix/   i też jest ok.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1bizkit jesli głównie korzystasz z mocy to ok glowa sie wtedy opiera o fotelik ale przy hamowaniu czyod pukac zderzeniu to leci do przodu a roczne dziecko niestety ma jeszcze słaby kregoslup i umocowanie glowy do tulowia...

osobuiscie bym odrawdzal dla takiego malucha, koszt kosztem ale bezpieczenstwo ponad wszytsko.

jak widac na dlugo tez może starczyć: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1284291451677970&id=366601806780277

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz kupowałem fotelik dla mojego syna i sprzedawca ze Świat Dziecka polecił mi fotelik polskiego producenta http://www.avionaut.com/car-seats/glider. Fotelik wykonany na prawdę dobrze, fajnie wygląda za rozsądne pieniądze - 550 zł. Starszy syn "lata" w foteliku Recaro Mona Nova 2 - ale to fotelik 15 kg+. Nie chciałem inwestować w jakiś drogi fotelik dla najmłodszego, bo jak będzie większy to przejmie po starszym Recaro :)

Edytowane przez ucho235 (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotelik posiada certyfikat PIMOT-u, a jest to polski odpowiednik niemieckiego ADAC.


Akurat te certyfikaty to są gówno warte, nawet tą homologacja ue niczego nie gwarantuje. Zdobywa to każdy fotelik, nawet styropian w pokrowcu.
Jedynie co mam zostaje typ testy z gwiazdkami adac, ew. testy zagraniczne np. Testy Plus, który dotyczy bardziej fotelików 9-18 i który przechodzą tylko i wyłącznie foteliki montowane tyłem. Nawet te obiecane nie przechodzą, bo można dzieciaka montować przodem.

Apropo obracanych to niestety jest tak, że najczęściej bardzo szybko zaczyna się wozić dziecko przodem i tylko się płaci za możliwość jazdy tyłem. Kupując taki fotelik trzeba mieć żelazną zasadę, że powiedzmy przez 2 -3 lata dziecko jeździ tyłem i koniec. Btw Cybexa polecam robią bardzo dobre foteliki i szybko ssie rozwijają ostatnio.

Byw2. Montując lusterko na tylnym zagłowku, można mieć kontakt wzrokowy z dzieckiem patrząc tylko we wsteczne lusterko, co jest nie do osiągnięcia w standardowy sposób. Fajna jest też radość dziecka jak już w pełni świadome przesiada się przodem do kierunku jazdy ;)

Byw3. W Szwecji czy całej Skandynawii nawet jest obowiązek wożenia dzieci tyłem do ukończenia 4 roku i w ogóle nie ma fotelików przodem, ponieważ prawie każdy dzwon przodem auta w foteliku przodem powoduje uraz kręgosłupa przez za ciężką, względem reszty ciała, główkę dziecka.
Usa też ostatnio maja lekkiego świra na punkcie fotelików np. Mają fotelik z własnymi pasami do ponad 40 kg - romer pineaple czy jakoś tak.

Z mojej strony koniec namawiania, każdy zdecyduje sam :)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, 22Tomaszz napisał:

Byw3. W Szwecji czy całej Skandynawii nawet jest obowiązek wożenia dzieci tyłem do ukończenia 4 roku i w ogóle nie ma fotelików przodem

Tutaj się nie zgodze, co prawda nie zaglebialem się w przepisy pomimo tego ze mieszkamy tutaj już kilka dobrych lat ale foteliki montowane przodem do kierunku jazdy widziałem w sprzedaży bodajże dwa lata temu, przykładem jest chociażby ten obracany co ja mam, jeżeli ktoś uzna ze woli przodem to będzie woził dziecko przodem i takiemu bezmozgiemu baranowi nie da się przetłumaczyć ze naraża malucha na kalectwo lub smierć .

39 minut temu, 22Tomaszz napisał:



Apropo obracanych to niestety jest tak, że najczęściej bardzo szybko zaczyna się wozić dziecko przodem i tylko się płaci za możliwość jazdy tyłem. Kupując taki fotelik trzeba mieć żelazną zasadę, że powiedzmy przez 2 -3 lata dziecko jeździ tyłem i koniec. Btw Cybexa polecam robią bardzo dobre foteliki i szybko ssie rozwijają ostatnio.

 

Tutaj tez z żona się zastanawialiśmy czy kupić obracany czy nie ale ostatecznie podjęliśmy decyzje ze u nas będzie ta "żelazna zasada" a obracany fotelik bardzo ułatwi np żonie wkładanie malucha, personalnie uważam ze dopóki nie pokaże się dziecku ze jest możliwość jazdy przodem akurat w tym foteliku to nie będzie problemu w postaci chociażby płaczu ze nie będzie chciało jeździć tyłem .

koniec końców i tak każdy zrobi jak uważa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj to sie cieszy bo patrząc w lusterko mówi widzę znaczek skody :) i jak ja albo zona wsiadamy za kierownice to zawsze pyta tato/mamo ty prowadzisz? :)

ja doradzam tyłem jak długo się da ale każdy zadecyduje sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W końcu udało się podjechać do sklepu (tylem.pl) i dobrać fotelik. Po przymierzeniu Axkid Minikida,Besafe easy+ i Britax Max way'a wybór padł na ten ostatni ze względu na dobrą pozycję dziecka i najmniejszą ilość zajmowanego miejsca (po montażu fotelika mogę usiąść spokojnie na siedzeniu pasażera z moim 185 cm).

20170610_093036380_iOS.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele z ISOfixem to max 18 kg, nie będę go przekładał to mi nie zależało, a tutaj fotelik do 25 kg także starczy na trochę dłużej.

Edytowane przez keaton (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.06.2017 at 12:59, keaton napisał:

Modele z ISOfixem to max 18 kg, nie będę go przekładał to mi nie zależało, a tutaj fotelik do 25 kg także starczy na trochę dłużej.

ISOfixy sa do 36kg także, w zeszłym tygodniu kupiłem rowniez Romera dla dziecka w opcji 15-36 kg.

Chyba,ze chodziło Ci o Twój model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą nie jestem, ale z tego co mówił sprzedawca to z fotelików jakie mnie interesowały (do jazdy wyłącznie tyłem) to wszystkie modele z isofixem to max 18kg.

Edytowane przez keaton (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ale wyedy dziecko uzywa wbudowanych w fotelik pasow. Powyzej 18kg isofix tylko trzyma fotelik a pasami z auta przypiete jest dziecko mi tak tlumaczono. Chyba ze fotelik mozna zamontowac isofixem i pasami i ma osobne pasy dla dziecka wgefy to tj byl bez isofoxa :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @keaton pisze - isofix tyłem tylko do 18kg, foteliki przodem 15-36 są generalnie na normalne pasy, a isofix jest tylko dodatkowym zabezpieczeniem. W tyłem do 18kg tylko isofix trzyma. 

BTW keaton i tak będziesz musiał kupić 15-36 i raczej stanie się to wcześniej niż dziecko osiągnie 20 kg, nie mówiąc nawet o 25 kg :)

Ja przeszedłem na 15-36 przodem, jak młody ważył z 16-17kg i miał już ponad 3,5 roku. Robiło się powoli już ciasno, szczególnie w trasie. Nie wyobrażam sobie go teraz wozić w tym foteliku, a waży "dopiero" 19-20kg :)


Jako ciekawostka to jedynie w ameryce mają foteliki w ostatniej grupie czyli powyżej 15 kg z własną uprzężą do 40 kg, później na zwykłe pasy do 54 kg!!! - romer pineacle  https://us.britax.com/pinnacle-clicktight-booster-seats/

https://foteliki-pod-lupa.pl/nowe-foteliki/britax-pinacle-90-do-40-kg-z-wlasna-uprzeza/

w europie oficjalnie nie da się kupić, ale wiem, że ludzie ściągają to ze stanów i montują u nas :)

Nic bezpieczniejszego już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, RWF sa tylko do 18 kg na ISOFIX-ile - nie doczytałem, mój błąd.

Dla młodszej mam Axkida I sprawdziłem,ze RWF jest do 18kg, a później od 18 do 25 kg musze juz przodem go odwrócić i przypiąć pasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team