Skocz do zawartości

Fotelik 9-18 lub 9-25


keaton

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

@22Tomaszz zajebiste są te foteliki z USA. Również teraz jestem na etapie zakupu fotelika dla 3 letniego szkraba i wybór padł na Recaro Monza Nova 2017 rok modelowy. @ucho235 Ty masz taki i jesteś zadowolony tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marisztsi tak mam i jestem bardzo zadowolony. Lekki można nie ma problemów z przekładaniem do innych aut :). Teraz jeszcze muszę dokupić podnóżek, żeby nogi nie wisiały w górze bo podczas dłuższej podróży będzie młodemu dużo wygodniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ucho235 pokażesz jakiś przykładowy podnóżek, nie wiedziałem w ogóle, że takie coś istnieje. W zimie jakąś torbę podkładałem, jak w góry jechaliśmy :)

Edytowane przez 22Tomaszz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Ja mam recaro zero one ale szczerze mówiąc nie wiem czy jest wart tych pieniędzy. 

Wygoda przy wkładaniu dziecka jest ogromna aczkolwiek pozycja do spania jest mocno średnia. Recaro daje poduszkę pod plecy wtedy głowa nie opada. W tej chwili córka ma 2,5 roku i 12 kg żywej wagi , poduszki już jej nie daje ale głowa jej dalej opada. W drugim aucie mam recaro young sport hero i pozycja jest dużo lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opadanie głowy to właśnie jeden z głównych problemów przy wyborze fotelika, dlatego mi zależy na dobrym dopasowaniu konkretnie do o3. Najlepiej byłoby podjechać do stacjonarnego sklepu, przymierzyć i wybrać najlepsze rozwiązanie, ale myślę, że ktoś z forum już to zrobił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mib nie uważasz że takie rozwiązanie na głowę jest mega niebezpieczne? Przy uderzeniu ciało leci do przodu/bok, głowa zostaje, albo przynajmniej leci pozniej... Polamany kręgosłup murowany...

Sorry, wiem jak to brzmi, ale foteliki nie są po to żeby nam się wygodnie jeździło, tylko żeby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo dziecka. Miałem wypadek przy relatywnie niewielkiej prędkości, na szczęście bez dziecka, ale uderzenie jest na tyle mocne, że nawet nie chce myśleć co taka opaska zrobi 2-letniemu dziecku.

Wiem że dziecku opada głową podczas spania, ale w większości przypadków dziecku nic nie będzie, nas to bardziej boli od patrzenia niż jemu.

Ja szukałem dość mocno fotelików 15kg+ - co prawda brałem zawsze te co znalazłem najlepsze, boję się o zdrowie i ciężko "wycenić" życie dziecka.. Ostatnio jednak sprzedawca polecił mi poduszke Concord Luna. Jest podobno z atestem więc bezpieczniejsza niż opaska. Pomoże w spaniu, a w razie w dziecko też będzie bezpieczniejsze.

Rozważ, nie są to duże pieniądze, ale kto wie... Oby nigdy się nie przydała...

@blaise przymierzyc warto. To co jest dobre dla jednego dziecka nie znaczy, że będzie dobre dla innego. Ja już prawie byłem zdecydowany na jeden fotelik, ale po pojechaniu do sklepu stacjonarnego wyszło, że cora nie pasuje do niego, więc ostatecznie wybrałem inny. Wiec warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o fotelik to podam na swoim przykładzie córka jeździła w cybexie atom m krótko mówiąc jedno wielkie przereklamowane gówno. pozycja beznadziejna głowa leciała jak szalona. Teraz się przesiedliśmy na britax dualfix i-size https://osiemgwiazdek.pl/britax-romer-dualfix-isize-0-18kg-grupa-0-1,3,724,691

pierwsza podróż nad morze ponad 3h dziecko śpi wygodnie główka się trzyma nie ma żadnego problemu. Ogromna zaleta obrotowość naprawdę mega wygodnie jest ją wkładać do niego.

A jeśli chodzi w temacie opadającej główki to sprzedawcy polecali taką poduszkę https://osiemgwiazdek.pl/sandini-sleepfix-basic-s-poduszka-stabilizujaca,3,735,519

Ogólnie polecam sklep 8gwiazdek naprawdę fajnie doradzają jeśli chodzi o foteliki i bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team