Skocz do zawartości

Zderzaki z RS w wersji cywilnej


Milord

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy ktoś rozważał temat zamiany zderzaków w wersji nie-RSowej?
Zastanawiam się czy zmiana zderzaków w moim szlamojadzie nie skończy się jakimś agrotuningiem.
Myślę, że w końcu w najbliższych miesiącach uda mi się zmienić reflektory zwykłe na ksenony. Przy okazji tej zamiany, mógłbym też ogarnąć zmianę zderzaków?

Warto/nie warto? Będzie agro?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem takiej przekładki na trójce, próbowałem @rroberta namówić.

8 godzin temu, Milord napisał:

zderzaków w moim szlamojadzie nie skończy się jakimś agrotuningiem

Jeżeli nie jeździsz na '16 stalowych felgach z kołpakami to nie powinno to źle wyglądać.

Też bym tak zrobił jakbym do zwykłej potrzebował zderzak ze spryskiwaczami. Do dwójki zderzak kosztował krocie bo ledy a do trójki to kwestia kilku stów samo poszycie, p.mgłowe też nie są drogie.

Idź w zderzak od RSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu zderzak pasuje, jedynie trzeba ogarnąć końcówki wydechu zeby szły "prosto" a nie w dół. Widzę, że masz TDI wiec fajnie jakby kopcił z dwóch stron. 

Z przodu trochę więcej. Poszycie zderzaka, nadkola, dolna osłona(hokej czy jakoś tak), halogeny, kratki, 2 czujniki parkowania bedziesz musiał pomalować bo te sztuki są w kratkach a masz białe auto ewentualnie kupić dwa czarne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5/31/2017 at 09:00, Namo napisał:

Jeżeli nie jeździsz na '16 stalowych felgach z kołpakami to nie powinno to źle wyglądać.

Niby nie, mam 18" Turini. Nie jest to może ultrasportowa felga, ale wnęke koła w miarę zapełnia.

Dnia 5/31/2017 at 09:00, Namo napisał:

Też bym tak zrobił jakbym do zwykłej potrzebował zderzak ze spryskiwaczami.

Ja teoretycznie mam spryskiwacze. Jestem chyba właścicielem jedynej w Polsce Elegance bez pakietu Amazing :ph34r:

15 godzin temu, m9n6x napisał:

nadkola, dolna osłona(hokej czy jakoś tak),

No tak, o tym nie pomyślałem.

Plus mojego paździerza jest to, że jest w kolorze Białym Pralkowym (Candy White), takim jak był w RSach.
Jest cień szansy dostania zderzaka już w kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, odnowie troszkę temat z dawana, jak kolego zmieniałeś zderzak przód tył czy odpuściłeś sobie bo myślę u siebie tez ten zabieg zrobić, tylko ja mam asystenta więc gorzej bodajże z tymi zderzakami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2020 at 13:45, Józef Wesół napisał:

Witam, odnowie troszkę temat z dawana, jak kolego zmieniałeś zderzak przód tył czy odpuściłeś sobie bo myślę u siebie tez ten zabieg zrobić, tylko ja mam asystenta więc gorzej bodajże z tymi zderzakami?

Asystenta czyli aktywny tempomat ?? Jeśli tak to tylko kwestia innej kratki w zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, PIOTR80 napisał:

Asystenta czyli aktywny tempomat ?? Jeśli tak to tylko kwestia innej kratki w zderzak.

Nie nie, asystent parkowania, w zderzaku jest dwa więcej czujników z przodu oraz dwa z tyłu. (jeśli się nie mylę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
Chodzi mi konkretnie o zmianę przedniego zderzaka
Czy wystarczy kupić kompletny zderzak i go zamontować czy jeszcze coś trzeba zmieniać ?
Napewno musisz przerobić zasilanie halogenów. Inne są też plastyki pod zderzakiem, które też musisz kupić i wymienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2021 at 13:29, Bandini napisał:
Dnia 29.12.2021 at 08:31, Miszka82 napisał:
Chodzi mi konkretnie o zmianę przedniego zderzaka
Czy wystarczy kupić kompletny zderzak i go zamontować czy jeszcze coś trzeba zmieniać ?

Napewno musisz przerobić zasilanie halogenów. Inne są też plastyki pod zderzakiem, które też musisz kupić i wymienić.

Ok

Plastiki pod zderzakiem masz na myśli ślizgi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę Ci tu głupot opowiadał, bo dokładnie nie wiem.
Wiem tylko, że niektóre elementy łączę karoserię ze zderzakiem są inne i nie spasujesz bez ich wymiany.
Musisz postudiować Etkę i wszystko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok jestem po zmianie zderzaka na RS z przodu więc zostawię konkrety dla potomnych

Potrzebujemy

- zderzak z RS 

- kratki boczne i środkową RS

- halogeny z wersji RS + wtyczki ( w zwykłym zderzaku jest po jednej żarówce H8 na halogen, w RS są po dwie H16)

- zaślepki spryskiwaczy z wersji RS

- zaślepka haka - w zwykłym zderzaku jest ciut mniejsza, u mnie na razie została stara bo zapomniałem tego sprawdzić przed malowaniem

co możemy wykorzystać ze starego zderzaka

- grill wraz z ramką

- wzmocnienie dolne zderzaka - łączy zderzak z osłoną pod silnikiem

I to tyle

Tyłu na razie nie robię ale pewnie też wpadnie to również podzielę się informacjami

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Miszka82 do tego musisz zmienić nadkola przednie. Dolny otwór w cywilnym nadkolu nie zgrywa się z tym w zderzaku. Nowe oryginalne nadkola są tańsze niż używki 😉
Przy 6 czujnikach parkowania trzeba też wymienić wiązkę, bo ta z cywilnego zderzaka jest za krótka.

Tył pasuje bez żadnej rzeźby. Jedyne co to trzeba zdemontować zaślepkę miejsca na drugi tłumik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Miszka82

Masz jakieś zdjęcia przed i po wymianie ? Tez się do tego przymierzam oraz jakbyś podał koszta jakie poniosłeś 🙂
 

Oraz może masz numery części bo nie mam etki 

Edytowane przez patrykz1133 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2022 at 17:31, patrykz1133 napisał:

@Miszka82

Masz jakieś zdjęcia przed i po wymianie ? Tez się do tego przymierzam oraz jakbyś podał koszta jakie poniosłeś 🙂
 

Oraz może masz numery części bo nie mam etki 

podaj nr tel albo maila na prv to przeslę Ci fotki

Przy okazji na dniach będę miał już załozony zderzak tył więc też wrzucę info dla innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części wg mnie lepiej szukać osobno

Ciężko trafić kompletny zderzak w dobrej cenie

Moje koszta

Zderzak przód:

Zderzak goły z grillem używka 230zł

Halogeny nowe zamiennik DPA 127zł/szt

Kratki boczne nowe ASO 45zł/szt

Kratka środkowa używka 70zł

zaślepki sprysków 37zł/2szt

wtyczki do halogenów nowe 48zł/4 szt

malowanie 400zł

Zderzak tył:

Goły zderzak z dokładką używka 150zł

Odblaski zamiennik nowe 153zł/ komplet

Końcówki wydechów wraz z plastikowymi mocowaniami ori używka 520zł/komplet - to najtrudniej dostać , jest trochę końcówek wydechów na allegro ale bez tych plastików

Malowanie 400zł

Dnia 7.02.2022 at 20:46, RysiekKSC napisał:

@Miszka82 do tego musisz zmienić nadkola przednie. Dolny otwór w cywilnym nadkolu nie zgrywa się z tym w zderzaku. Nowe oryginalne nadkola są tańsze niż używki 😉
Przy 6 czujnikach parkowania trzeba też wymienić wiązkę, bo ta z cywilnego zderzaka jest za krótka.

Tył pasuje bez żadnej rzeźby. Jedyne co to trzeba zdemontować zaślepkę miejsca na drugi tłumik. 

Nadkola są te same nic nie zmieniałem i wszystko pasuje P&P

Ja u siebie nie miałem czujników parkowania z przodu

CO do tyłu to trzeba wymienić cały zderzak bo jest inny, dokładka też jest inna i nic tam się nie ściąga - żadnej zaślepki nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 😊

Ja też jestem po zmianie zderzaków przód i tył. Nie zgodzę się z tym, że nadkoli przód nie trzeba wymienić. Oczywiście możesz tak zostawić ale to nie do końca jest dobrze spasowane. Ja kupiłem w ASO, bo używki droższe od nowych 😊

Kolega wyżej nie wspomniał o styropianie pod zderzakiem - też jest do wymiany.

Zmiana zderzaków zdecydowanie na plus. Nie chciałbym wrócić już z powrotem do zwykłych 😁

Faktycznie, taniej wychodzi jak się poszuka wszystkich części osobno. Wszystkie elementy kratki, zaślepki, osłona dolna, odblask zderzaka najlepiej kupić w serwisie, wychodzi po prostu taniej niż na używkach. 
pozdrawiam

Edytowane przez bartek-kg (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bartek-kg napisał:

Cześć 😊

Ja też jestem po zmianie zderzaków przód i tył. Nie zgodzę się z tym, że nadkoli przód nie trzeba wymienić. Oczywiście możesz tak zostawić ale to nie do końca jest dobrze spasowane. Ja kupiłem w ASO, bo używki droższe od nowych 😊

Kolega wyżej nie wspomniał o styropianie pod zderzakiem - też jest do wymiany.

Zmiana zderzaków zdecydowanie na plus. Nie chciałbym wrócić już z powrotem do zwykłych 😁

Faktycznie, taniej wychodzi jak się poszuka wszystkich części osobno. Wszystkie elementy kratki, zaślepki, osłona dolna, odblask zderzaka najlepiej kupić w serwisie, wychodzi po prostu taniej niż na używkach. 
pozdrawiam

Wrzucisz foty, numery części i ile cie wyszło wszystko ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team